Чи зрозуміє американський Папа Україну?

17 травня 2025 р. 12:10

17 травня 2025 р. 12:10


Папа Лев XIV – новий глава католицької церкви (267-ий) і суверен міста-держави Ватикан.

Католиками керуватиме Лев

Точніше – Лев XIV, – саме таке ім’я отримав 69-річний кардинал із США Роберт Френсіс Превост, якого обрали новим Папою Римським 133 інших кардинали, серед яких був і українець Микола Бичок.

5 важливих фактів про Лева XIV:

1. Народився у США, його предки мають італійське та французьке коріння, але своє церковне служіння Роберт Френсіс Превост провадив в Перу, здобувши авторитет в усій Латинській Америці. Отримав громадянство Перу. Вільно володіє англійською, італійською, французькою і португальською мовами, а також може читати на латині і німецькій мові.

2. Превост є членом Ордену святого Августина, одного з найбільших та найстаріших чернечих орденів у Католицькій Церкві. Орден акцентує увагу на проповідуванні і служінні бідним, а також на особистому духовному розвитку. Ця належність підкреслює глибоке почуття смиренності Превоста і його прагнення слідувати за ідеалами Августина – служити не лише Церкві, а й людям.

Папа Лев XIV вільно володіє англійською, іспанською та італійською мовами.

3. Новий Папа – активний любитель спорту, зокрема тенісу. Його захоплення допомагають йому зберігати фізичну форму.

4. Ім’я Лев має глибоке символічне значення в історії Католицької Церкви. Лев I Великий (440-461) – саме за нього почало зростання папства. Також він чинив опір варварам, що захоплювали Рим. Лев III (795-816) – коронував Карла Великого імператором у 800 році. Лев IV (847-855) – укріпив Римські мури від арабських нападів. Лев IX (1049-1054) – саме за нього Церква розділилась на католицьку та православну. Лев X (1513-1521) – за нього сталася Реформація, і він же відлучив Мартина Лютера від церкви. Лев XIII (1878-1903) – видав енцикліку Rerum Novarum – нове на той час слово про соціальну справедливість.

5. Перший Папа зі США за всю історію, 267-ий понтифік загалом. Його девіз: In illo uno unum («В Єдиному – єдині»).

Чого чекати нашій країні від новообраного понтифіка?

Андрій ЮРАШ, посол України у Ватикані:

«Кожна людина має свої власні погляди, а ще є певна дипломатична традиція… Можу лише повторити, що уже раніше казав. росія – це держава, яка сторіччями розвивала свої стосунки зі Святим Престолом. Але в цьому контексті, як мінімум, два принципові моменти. Попередній Папа Франциск скасував свою зустріч із Патріархом Кирилом, яка мала відбутися у червні 2022-го року в Єрусалимі. Папа назвав його вівтарним хлопчиком путіна, після чого рівень відносин москви і Ватикану суттєво понизився. Діалог між Ватиканом та рпц триває, проте вже не на найвищому рівні, а у форматі робочих контактів.
Ватиканська дипломатія максимально обережна. Вона однозначно підтримує Україну, при цьому намагаючись зберігати певні механізми і моделі діалогу з тими, з ким Україна безпосередньо не може говорити. Це місія кардинала Дзуппі. Він практично безперервно намагається допомагати, передаючи російській стороні списки українських дітей, журналістів, хворих, цивільних, медиків та полонених військових. Ми маємо дуже плідні результати на різному рівні».

СВЯТОСЛАВ, глава Української греко-католицької церкви:

Чи зрозуміє американський Папа Україну?

«Мир вам» – перші слова, якими Воскреслий Спаситель привітав своїх апостолів, сьогодні стали першими словами, з якими новообраний Понтифік звернувся до всього світу. Зболена Україна чує ці слова як слова надії та особливого Божого благословення. Святіший Отець Лев XIV висловив побажання, щоб ці слова «дійшли до всіх народів, до всієї землі». Ми щиро віримо, що новий Єпископ Рима стане для багатостраждального українського народу благовісником миру, який походить від Воскреслого Господа».

P.S. У своєму першому недільному зверненні новообраний Папа Римський 69-літній Лев XIV (кардинал Роберт Френсіс Превост) згадав війну в Україні та закликав до якнайшвидшого справжнього, справедливого і тривалого миру. «Я ношу у своєму серці страждання любого українського народу. Нехай же буде зроблено все для якнайшвидшого досягнення справжнього, справедливого і тривалого миру. Нехай будуть звільнені усі полонені, а діти повернуться до своїх родин», – зазначив понтифік.

Василь РОГУЦЬКИЙ.

Telegram Channel

Чи зрозуміє американський Папа Україну?

Джерело: www.volyn.com.ua

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua