вологість:
тиск:
вітер:
У бригаді армійської авіації служить єдина жінка-пілот у ЗСУ
Лейтенантка Катерина служить у 18 окремій бригаді армійської авіації. Вона є єдиною бойовою пілотесою гелікоптера в Україні.
Про Катерину розповіло видання New York Times .
"Двері відчинилися, і з'явилася пілот, зморгнувши пил нафарбованими віями, її нігті були пофарбовані в глибокий бордовий колір. Вона несла на одній руці важку льотну куртку, і один із членів наземної команди кинувся до неї, щоб допомогти їй з нею. "Давай я понесу її", - сказав він, але вона відмахнулася. Якщо я зможу посадити вертоліт, то мені не потрібна допомога з курткою, - підказувала її мова тіла", - пише видання про першу зустріч із Катериною.
В інтерв'ю жінка ділиться, що хлопці-товариші по службі "завжди хочуть показати, що вони герої, і захистити".
"Але я приїхала сюди не для того, щоб бути дівчиськом. У якийсь момент наша армія зрозуміє це", - заявляє вона.
Катерина додає, що хотіла б, щоб в Україні було більше жінок, додавши, що вона була єдиною жінкою серед 45 чоловіків у її військовій льотній школі.
Вона сказала, що дуже мало жінок навчаються на пілотів у Харківському національному університеті повітряних сил, але шестеро звернулися до неї в Instagram за порадою. "Я намагаюся підбадьорювати їх і кажу їм, що вони впораються", - сказала вона.
Водночас вона вказує, що глибоко вкорінені стереотипи серед чоловіків-командирів і рядових солдатів, як і раніше, важко подолати, і жінки, як правило, недостатньо використовуються в збройних силах.
Як бойовий льотчик, лейтенант Катерина каже, що вона щодня спілкується з іншими солдатами. Але, за її словами, її здібності часто піддаються сумніву.
"Так у будь-якій професії, коли ти жінка, - не тільки в армії", - сказала вона.
Вона сказала, що надихнулася польотами, коли росла на військово-повітряній базі, де її батько служив офіцером. Коли їй було 10 років, її покатали на вертольоті Мі-8, і вона вирішила, що хоче стати пілотом.
"Це було так голосно і так страшно, але я відчувала, що хочу літати", - сказала вона.
Коли в 16 років вона вступила до Харківського національного університету повітряних сил, вона була там єдиною дівчиною. Вона згадує, що викладач запитав її: "Що ти тут робиш? Це не для дівчаток. Ти не впораєшся". Однак жінка-інструктор на вертолітних тренажерах надихнула її продовжувати. "Вона сказала мені нікого не слухати, і я подумала: якщо вона може літати, чому я не можу?".
Вона приєдналася до 18-ї окремої бригади армійської авіації 2023 року і почала літати на бойові завдання у вересні минулого року. Лейтенант Катерина - другий пілот і штурман на Мі-8, і здійснила понад 30 бойових завдань:
"Я ніколи не нервую під час польоту. Усі важкі думки можуть прийти до або після польоту. Під час польоту мій розум ясний"
- Чи мобілізуватимуть жінок в Україні у 2025 році: пояснення юриста
- Народила та виховує вісьмох дітей: лучанку представлять до звання «Мати-героїня»
- У ЗСУ зробили заяву про обов'язкову службу жінок

Новини рубріки

Фахівці центру зайнятості консультуватимуть у Підгайцівській громаді
19 травня 2025 р. 11:53

СБУ за допомогою дронів знищила ворожу РЛС та склади на «вишках Бойка»
19 травня 2025 р. 11:50