вологість:
тиск:
вітер:
Чому Верховний суд виступив проти поділу майна подружжя Івахівих
Чергове судове засідання у справі за позовом Тетяни Єремеєвої до Степана Івахіва має відбутися 29 травня 2025 року о 14.00 за адресою: Печерський суд, м. Київ, вул. Володимирська, 15 (суддя Григоренко Ірина Володимирівна).
Нагадаємо, що справу за позовом дружини загиблого бізнесмена і народного депутата Ігоря Єремеєва Тетяни Верховний Суд відправив на повторний розгляд.
Тетяна Єремеєва вимагає скасувати договір про поділ майна подружжя Степана і Світлани Івахівих . Загалом справа стосується поділу спадщини Ігоря Єремеєва, який був бізнес-партнером Івахіва. Судова тяганина щодо цього триває вже 9 років.
Про розлучення подружжя Івахівих Тетяна Єремеєва дізналася із рішення Печерського районного суду Києва від 9 листопада 2022 року. У рішенні згадали договір про поділ майна подружжя, укладений напередодні офіційного розлучення – 30 вересня 2021 року. У результаті цієї операції Світлана Івахів стала володіти 50-відсотковою часткою колишнього чоловіка в компанії «WOG». Про це згадали у постанові Верховного Суду. Колегія суддів зауважує, що тривоги Єремеєвої мають підстави з огляду на зміст декларацій Івахіва та його ексдружини:
«З них вбачається, що він володів низкою компаній за кордоном, які є в переліку трастової угоди, а у 2022 році ці компанії перебувають вже у власності його дружини. Вказана передача активів відбулась під час існування процесу про визнання трастової угоди недійсною, де відповідачем є Степан Івахів», – йдеться в документі.
Ця постанова може змінити хід багаторічної боротьби за спадок Ігоря Єремеєва. Колегія суддів визнала недійсним договір про поділ майна, укладений між нардепом Степаном Івахівим і його колишньою дружиною 30 вересня 2021 року, підтримавши таким чином вдову бізнесмена.
Тетяна Єремеєва переконана, що Степан Івахів безоплатно передав корпоративні права на активи групи “Континіум”, 25% якої належали Єремеєву, на користь своєї екс-дружини на підставі договору про поділ майна при розлученні, щоб уникнути можливого розподілу спадку з вдовою та дітьми Ігоря Єремеєва.
Верховний Суд скасував рішення попередніх інстанцій, які відмовилися визнавати цей договір недійсним, і направив справу на повторний розгляд. Очевидно, що справа про корпоративні активи та контроль над групою компаній WOG отримала новий виток.
Ухвалюючи це рішення, судова колегія зазначила, що воно ґрунтується на численних помилках, допущених під час попередніх слухань. Зокрема, зазначено, що Івахів відмовився надавати копію договору передачі активів, а судді не вжили примусових заходів для отримання цього документа.
Крім того, Івахів змінював свою позицію, спершу стверджуючи, що договір був нотаріально засвідчений, а згодом заявив, що його було укладено в простій письмовій формі. Верховний Суд вказав, що це може свідчити про “недобросовісну поведінку відповідачів та спробу ухилитися від виконання зобов’язань”.
Більше того, витребування договору у нотаріусів взагалі не підтвердило існування офіційних записів про його посвідчення.
“Витребування договору у нотаріусів не принесло результатів, адже інформація про посвідчення ними договору була недостовірною”, — зазначено в постанові суду.
Нині справа знову знаходиться у суді першої інстанції, однак і тут її спускають «на гальмах». Кілька судових засідань в силу тих чи інших причин вже не відбулися.
Чи переможе нарешті справедливіть, питання, яке наразі залишається без відповіді…

Новини рубріки

Після виборів у Польщі для українських біженців будуть зміни
20 травня 2025 р. 00:07

Повідомили, яке громадянство має зрадник з Луцька Анатолій Тимощук
19 травня 2025 р. 23:52

У Камʼянці-Подільському трапився скандал через новий логотип міста
19 травня 2025 р. 23:38