вологість:
тиск:
вітер:
На Волині триває Національний тиждень безбар’єрності
В Україні розпочався перший Національний тиждень безбар’єрності. Його щорічне проведення у третю неділю травня передбачається Планом заходів на 2025–2026 роки з реалізації Національної стратегії створення безбар’єрного простору, ініційованої першою леді України Оленою Зеленською.
Про реалізацію стратегії доступності на Волині йшлося під час оперативної наради начальника ОВА Івана Рудницького .
Василь Василенко , т.в.о. начальника обласного управління містобудування та архітектури відзначив, що метою Тижня безбар’єрності є привернення уваги суспільства до створення доступного середовища та рівних можливостей для усіх: людей з інвалідністю, батьків з візочками, літніх людей, ветеранів, молоді та інших груп, які часто стикаються з бар’єрами.
На Волині вже розробили обласний План заходів до Тижня безбар’єрності. Його, а також методичні рекомендації, надані Міністерством культури та стратегічних комунікацій, надіслали всім громадам та районним адміністраціям, повідомив Василенко.
«Прошу вас налагодити постійну комунікацію з громадами, з відповідальними особами у кожній із них. Профільний заступник Денис Денищенко візьме це на контроль. Ми повинні чітко знати, що планує кожна громада, які потреби в неї є на друге півріччя цього року, і на наступний рік. Щоб уся область рухалась в одному напрямку, вибудовуючи спільну справу», – наголосив Іван Рудницький.
Очільник області зауважив, що створення безбар’єрного простору – це не тільки пандуси чи низькопідлоговий транспорт. Це також врахування реального запиту суспільства.
«Якщо є потреба у доступності якогось об’єкта для людей з інвалідністю чи ветеранів, то саме з нього і варто почати. А не вкладати ресурси в щось, що використовується зрідка», – наголосив він.
Упродовж тижня громади мають провести інформаційні заходи, зокрема Години безбар’єрності, обговорити ключові матеріали, серед яких Довідник безбар’єрності, Альбом рішень та Гайд подій, які допомагають краще розуміти принципи доступності. Крім того, важливо формувати прозору фінансову модель співпраці.
«Маємо розуміти, які кошти потрібні і на які потреби, що громади можуть зробити самостійно, а де необхідна підтримка обласного бюджету або залучення державних коштів. Бо десь треба збудувати нове, а десь просто замінити або демонтувати. Але всі ці речі мають вирішуватися в комплексі», – додав очільник області.
Тож на рівні області формуватиметься цілісна стратегія змін з урахуванням потреб, обсягів робіт, можливостей співфінансування та залучення державних коштів, аби усі залучені сторони рухались в одному напрямку.

Новини рубріки

Україна та Чехія домовилися про співпрацю у підготовці пілотів F-16
20 травня 2025 р. 19:44

Стало відомо, чому з технічного університету у Луцьку відрахували тисячу студентів
20 травня 2025 р. 19:37

Війна забрала життя Героя з Волині Юрія Сасаги
20 травня 2025 р. 19:27