вологість:
тиск:
вітер:
Через заморозки на Волині знищено частину урожаю
Весняні заморозки на Волині завдали нищівної шкоди посівам і майбутньому врожаю . Деякі культури не витримали удару стихії, а інші — перебувають у стані стресу.
Про це у коментарі для ВолиньPost він розповів фермер, власник ФГ «Лебедія» та очільник Асоціації фермерів і приватних землевласників Волині Руслан Хомич вже багато років господарює в Рожищенському районі.
«В нас ярий ріпак постраждав, можливо, доведеться пересівати. Дуже сильно дісталося кукурудзі — вона стала наче пластикова. В багатьох соя померзла, знаю. Нам пощастило, бо ми її посіяли трохи пізніше — тож втрати менші. В колег постраждали малинники, полуниця. В мого товариша картопля вся лягла — саме мала цвісти», — розповідає чоловік.
Він додає, що фермери, звісно, мають свої секрети боротьби із заморозками: вносять спеціальні мікродобрива, амінокислоти, бор.
«Все, що могли, ми зробили й спробували. Решта — залежить тільки від Бога. Поки що прогнози маємо невтішні. Синоптики повідомляють, що у в червні знову можуть бути заморозки», — каже Руслан Хомич.
Після останніх заморозків, які вдарили 8–10 травня, соцмережі вибухнули відео та світлинами від волинських фермерів. Одні показували, як намагаються врятувати посіви від невчасних морозів: палили багаття просто посеред полів, сподіваючись, що тепло допоможе зберегти рослини.
Інші ж ділилися болем — кадрами втрат і знищених урожаїв. Зокрема, підприємці з волинського села Хорохорин, відомого масовим вирощуванням полуниці, скаржилися на майже повне знищення насаджень.
«Вимерзло все під нуль. Де-не-де ще трапляється живе — але й те під питанням. Сезон ще навіть не почали, а вже доведеться закриватися», — сказав у своєму відео в TikTok користувач buchikstas.
У департаменті агропромислового розвитку Волинської облдержадміністрації зазначають: наразі оцінити масштаби втрат урожаю складно. Частина рослин, які постраждали від заморозків, ще може відновитися.
«Похолодання сталися не тоді, коли ми їх очікували. Рослини саме були в стадії активної вегетації. Маємо часткові втрати по зернових, ріпаку, сої, картоплі, полуниці. Але деякі культури, особливо технічні, вже демонструють ознаки відновлення. І як воно буде далі — невідомо. Нехай трохи потепліє, й тоді ми побачимо остаточну картину», — пояснює директор департаменту Юрій Юрченко.
Він додав, що посівна кампанія на Волині нині майже завершена. Повністю засіяні кукурудза, соя, соняшник, цукровий буряк, яра пшениця, овес та ячмінь. В кінці травня планується ще посів гречки та гороху.
Станом на середину травня ярими зерновими та зернобобовими культурами засіяно 109,7 тисячі гектарів, технічними культурами — 113,9 тисячі гектарів.
- Що покласти в лунку з помідорами, щоб збирати урожай до самих холодів: 6 перевірених варіантів
- Огірки виростуть як на дріжджах: що потрібно додати в лунку при посадці
- Не поспішайте: коли треба висаджувати перець у відкритий ґрунт у 2025 році

Новини рубріки

5 обов’язкових завдань: що треба зробити в травні в саду та на городі
21 травня 2025 р. 01:02

Магнітні бурі в Україні: який прогноз сонячної активності на 21 травня
21 травня 2025 р. 00:34

Стало відомо, чому на Волині знищено частину урожаю
21 травня 2025 р. 00:17