вологість:
тиск:
вітер:
Хто із засуджених може мобілізуватися в Україні та за яких умов: пояснення
В Україні під час загальної мобілізації дозволено призивати до війська засуджених громадян, окрім осіб, що відбувають покарання за злочини проти національної безпеки нашої держави. Зараз в Збройних силах України служить 8300 засуджених, ще 1 тис. заявок очікує на розгляд.
Про це розповів заступник міністра юстиції України Євген Пікалов, повідомляє “Укрінформ”.
За словами посадовця, загальна кількість засуджених та осіб, взятих під варту в Україні, становить 37 тисяч, однак не всі вони відповідають необхідним критеріям за станом здоров’я чи статтями, за якими відбувають покарання.
Що відомо про мобілізацію засуджених:
Верховна Рада 8 травня 2024 року ухвалила в цілому як закон проєкт № 11079-1, який передбачає можливість добровільної мобілізації ув’язнених для участі в бойових діях.
Ключові аспекти цього закону:
– мобілізація в’язнів, а точніше реалізація механізму умовно-дострокового звільнення (УДЗ) щодо таких категорій громадян, можлива лише за рішенням суду;
– рішення про мобілізацію має бути добровільним з боку самого ув’язненого;
– необхідна згода командира військової частини;
– психічний стан та стан здоров’я ув’язненого повинні відповідати вимогам служби в ЗСУ. Це включає проходження попереднього медичного огляду у в’язниці, а потім – військово-лікарської комісії (ВЛК);
– засуджений повинен мати більше трьох років терміну перебування у в’язниці до закінчення визначеного покарання;
– мобілізовані з цієї категорії проходитимуть службу в спеціальних підрозділах. Адміністративний нагляд за такими звільненими здійснюватиметься командиром військової частини, куди вони потрапляють.
Мобілізація не стосується осіб, засуджених за такі злочини:
– умисне вбивство двох або більше людей;
– вбивство з особливою жорстокістю;
– вбивство, поєднане з сексуальним зґвалтуванням;
– злочини проти статевої свободи та недоторканості;
– злочини, пов’язані з тероризмом;
– порушення правил дорожнього руху у стані сп’яніння, що призвело до смертей;
– вбивство або замах на вбивство правоохоронця чи військовослужбовця; особливо тяжкі корупційні злочини.
Закон передбачає, що контракти таких військовослужбовців закінчуються або після завершення особливого періоду військової служби, або після оголошення рішення про демобілізацію. Відпустка таким військовослужбовцям не надаватиметься.
У разі, якщо особа, достроково звільнена з місць позбавлення волі та підписала контракт на службу, вчиняє нове правопорушення, суд призначить покарання шляхом складання вироків і врахує раніше відбуту частину покарання.
Якщо ж особа, тимчасово звільнена для проходження служби за контрактом, ухиляється від виконання військового обов’язку, їй загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 8 років.

Новини рубріки

На Волинь на роботу потрібен водій
22 травня 2025 р. 02:35

Царство небесне: воїну з Волині виповнилося б 43 роки
22 травня 2025 р. 02:08

Гороскоп на 22 травня 2025 року: емоційні Риби та особистий простір у Стрільців
22 травня 2025 р. 01:28