вологість:
тиск:
вітер:
У гімназії в Луцьку батьків-військових та їхніх дітей навчатимуть 3D-моделювання й робототехніці
21 травня в Луцькій гімназії №17 стартував проєкт соціального спрямування «За руку з героєм». Метою програми є створення інтеграційного простору, де батьки військові та їх діти разом працюватимуть над створенням 3D-моделей, вивчатимуть робототехніку та електроніку.
Як розповів директор гімназії Петро Лукавий, це не лише зблизить родини, а й дасть їм можливість здобути нові навички, пише Суспільне.
«У нашій школі навчається 22 дитини — це діти військових, ветеранів і внутрішньо переміщених. І відповідно ми орієнтуємось на них і їхніх батьків, на першому етапі. Далі ми будемо залучати й інших ветеранів і їхніми дітьми будемо з ними працювати», — зазначив керівник навчального закладу.
Керівник гуртка робототехніки, шкільний психолог Сергій Кузнєцов розповів: учасники проєкту – це ветерани або військові ЗСУ з дітьми, школярі, які приїхали з інших областей України.
«Всі тримаються за нитку, так само ми надіємось, що наша група буде об’єднана спільною діяльністю: ми будемо створювати 3D-моделі на комп’ютері та втілювати їх в друк. Також будемо готуватися до червневих змагань із робототехніки і будемо керувати дронами, вчитися літати, створювати свої місії» — сказав освітянин.
Серед тих, хто прийшов на вступну зустріч-знайомство та психологічну сесію — діти та військовослужбовці, зокрема розвідник із Луцька Ігор Павляк, який 1,5 року перебував у російському полоні. Захисник отримав важкі поранення під час контрнаступу на Запорізькому напрямку у 2023 році й довгий час не бачився з родиною.
«4 місяці як звільнився з полону, прохолоджу реабілітацію, лікування. На війну пішов з перших днів, я доброволець. Мене запросили, оскільки я батько дітей, які тут навчаються. Старший закінчує 9 клас, менший — в сьомому. Гарна ініціатива, побільше б таких в нашому місті і в Україні», — сказав лучанин.
На тренінг прийшли обидва сини військовослужбовця — Матвій і Микита. Час проведений із батьком, сказали хлопці, дуже цінують.
«Своїм татом я дуже пишаюся, бо не кожній людині під силу піти навіть добровольцем. Він пішов захищати нас, щоб до нас війна не дійшла. Сприйняв я повернення дуже радісно. Поки батька не було, ми помагали», — розповів школяр.
Військовослужбовець 12 бригади спецпризначення "Азов" НГУ Юрій Комзюк, який також прийшов на захід у гімназію №17, вивчатиме ЗD-моделювання із 7-річним сином Назаром. Чоловік зараз на реабілітації в Луцьку після отриманого в бою поранення.
«Служу я досить давно, з 1999 року фактично весь час в Національній гвардії. Це мій синочок Назарчик, він учень цієї школи. Наш хлопчик взагалі дуже цікавиться робототехнікою, технологіями. Запросили сюди, щоб йому було цікаво, тим більше з татком йому точно буде цікаво», — сказав чоловік.
Проєкт «За руку з героєм» триватиме 7 місяців.
На його реалізацію виділили 50 тисяч гривень, розповіла заступниця начальника управління соціальних служб для сім’ї дітей та молоді Луцької міської ради Тамара Бондарук.
«Цей проєкт став одним з переможців конкурсу проєктів соціального спрямування, розроблених Інститутом громадянського суспільства. Цей конкурс проводиться щороку, визначаються проєкти, які можуть за кошти держбюджету, громадських організацій можуть бути реалізовані для нашої громади», — сказала посадовиця.
Зі слів директора гімназії Петра Лукавого, заняття проходитимуть щотижня.
На кошти, виділені на реалізацію проєкту, придбали необхідне обладнання. Вчителі та психологи працюватимуть з учасниками проєкту на волонтерських засадах.

Новини рубріки

На фронті загинув уродженець Полісся
23 травня 2025 р. 22:17

Волинянин за кермом фури спричинив смертельну ДТП на трасі Київ–Чоп
23 травня 2025 р. 22:05

У Ковелі вшанували борців за волю та незалежність України
23 травня 2025 р. 21:54