НА СЕСІЇ МІСЬКОЇ РАДИ: Збільшення доходів  до бюджету дало можливість  і для  нових  видатків

24 травня 2025 р. 14:17

24 травня 2025 р. 14:17


На відміну від попередніх таких засідань  сесія Володимирської міської ради, минулої п’ятниці стала  менш тривалою у часі, хоч і почалась з технічної проблеми – збої у роботі почала давати  електронна система голосування. Але на цей раз і питань на розгляд виносилося  лише трохи більше 60, і депутати відзначилися одностайністю у прийнятті багатьох  рішень, і запитів  від них теж надійшло небагато. Зокрема, Сергій Радкевич зазначив, що зелене гілля, яке розрослося, стало закривати встановлені дорожні знаки,  що  заважає безпеці на дорогах. Олег Свідерський звернув увагу на  давню проблему руху на перехресті вулиць Луцької і Ковельської,  розв’язання якої залежить від обласної служби доріг. Костянтин Зінкевич наголосив на потребі  нанесення дорожньої розмітки на вулиці Цинкаловського, де рух став  інтенсивнішим після перенесення туди відділення «Нової пошти».  Олексій Панасюк питав дозволу покласти бруківку на частині доріжки біля Василівської церкви, яку готовий надати один добродіїв. Оксана Виваль озвучила пропозицію ГО “Зелений маяк” проводити у закладах освіти курси домедичної підготовки. Всі запити, крім останнього, депутати підтримали і перейшли до розгляду порядку денного.

Бюджетні  питання

Найперше, згідно зі змінами до  відповідної програми, прийнято рішення про  виділення  півтора мільйона гривень на підтримку Сил безпеки й оборони України та проведення заходів з територіальної оборони. Зміни до програми розвитку туризму,  які передбачали додатково 121 тисячу гривень на ремонт трону й альтанки на валах Городища,  відклали для довивчення.

Збільшення доходів територіальної громади на 10 мільйонів 341,7 тисячі гривень за рахунок міжбюджетних трансфертів, перевиконання плану надходжень загального фонду та на 11, 87 мільйона  – від перерозподілу резервного фонду дозволило здійснити і ряд додаткових видатків, що було  узаконено  внесеними до бюджету змінами. Значна частина їх спрямована освітню галузь. Зокрема  2,58 мільйона  гривень виділено на доплату педагогічним працівникам закладів дошкільної освіти, мистецьких шкіл, ЦПО, міжшкільного ресурсного центру за несприятливі умови праці (по 1300 грн),  мільйон  801 тисячу –  на проведення поточних ремонтів у гімназії №1, ліцеях № 2, № 3, № 5, ім. О. Цинкаловського та Центрі позашкільної освіти, придбання меморіальних дошок, протипожежне оброблення дерев’яних конструкцій  тощо. Завдяки міжбюджетним трансфертам із цільовим призначенням 2,8 мільйона гривень навчальні заклади  використають на обладнання навчальних кабінетів предмету «Захист України».

Передбачені бюджетні кошти і для вирішення ряду комунальних питань. Так, 1,5 мільйона  гривень спрямовано  на капітальний ремонт постраждалих від негоди дахів будинків на вулиці Ковельській, 104, 106, що дозволить дати старт таким роботам (при цьому депутати звертали увагу на потребу долучення коштів і від самих ОСББ). На співфінансування капітального ремонту шести ліфтів міста виділено 1,2 мільйона, 2,1 мільйона гривень передбачено на придбання житла для відселення мешканців з аварійного будинку №35 на вулиці Драгоманова , 1,07 мільйона –  на відшкодування відсотків за кредитами для ОСББ, 1,1 мільйона – на будівництво мережі централізованого водовідведення на вул. Лотоцького, Івана Мазепи, Січових Стрільці, 39-го Полку та будівництво напірного колектора до очисних споруд, 901 тисячу – на благоустрій громади, 600 тисяч –  на співфінансування ремонту частини тротуару на вул. Зимнівській.  Підтримано рішення про  виділення 500 тисяч гривень субвенції обласному бюджету  на ремонту покрівлі гуртожитку  педколеджу.

До бюджетних можна віднести і повторний розгляд звернення квартирно-експлуатаційного відділу про надання пільги зі сплати земельного податку за 2025 рік. Попри аргументи, що такі пільги надали більшість громад області, звернення Володимирської районної ради, яка на своїй минулій сесії просила сприяння у вирішення цього питання, депутати  знову не підтримали такого проєкту рішення.

Земельні

Таких питань у порядку денному сесії було найбільше.  Якщо рішення за більшістю з них приймалися без обговорення на сесії, що раніше було зроблено на засіданнях постійних комісій, то щодо деякий виникали дискусії.

Було надано дозвіл на розроблення  детальних планів території частини вулиці 14-ї Князівської бригади, де замість «будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських споруд»  будуватимуть магазин, території біля перехрестя вулиць Устилузької – Олекси Новаківського для реконструкції складу-магазину. Продано у власність ділянки несільськогосподарського призначення на  вулицях Устилузькій, 32, Луцькій, 80В, Натадії Ужвій, 23А, затверджено проекту землеустрою щодо відведення ділянки  на вул. Олександра Олеся, 4А  для проведення земельних торгів у формі електронного аукціону

Кілька запропоновних проєктів  на набули статусу рішення. Управлінню Нацполіції в області відмовили у відведенні земельної ділянки на вулиці Соборній, 6. Йшлося на про основне приміщення райвіддлу поліції, а те, що навпроти, де поліціянти з метою безпеки планували звести паркан і запровадити пропускний режим. Оскільки ця ділянка знаходиться в історичній частині міста, Андрій Гнатюк запропонував не передавати  її у власність, а дозволити звести тимчасову  загорожу на період воєнного стану з погодженням її вигляду.

Не прийнято рішення і про продовження договору оренди землі на вулиці Данила Галицького, 9/25А. Підприємиця Олена Чуйко  ще 2015 року отримала дозвільні документи на добудову приміщення і вже почала такі роботи. Однак, на думку депутата Андрія Гнатюка, така добудова спотворить вигляд будинку у центрі міста, її фасад закриватиме вікна квартир на першому поверсі, та й має бути єдина концепцію забудови  в історичній частині Володимира. Олег Свідерський запропонував підтримати підприємицю, оскільки вона 10 років тому отримала дозвіл на добудову і платить кошти за оренду у бюджет. Микола Юнак зазначив, що ненадання такого дозволу наразі є єдиним інструментом, що зупинити  це будівництво. Депутати запропонували управлінню архітектури  розробити єдину концепцію забулови в історичній частині.

Відмовлено і Андрію Дровнікову у наданні  дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення ділянки 4,5 га із земель комунальної власності   у районі цукрового заводу, яку він хотів орендувати для рибогосподарських потреб, оскільки вона розташована у промисловій зоні.

Не прийнято і рішення про  розробку детального плану території частини вулиці Шпитальної від вулиці Сагайдачного до Гоголя, де неподалік ТМО планували  збудувати торгово-офісний центр.

Та інші

На сесії оновили список присяжних міського суду, внесли зміни до  положення про управління містобудування та архітектури, відповідно до яких воно стало замовником містобудівної документації, затвердили положення про виплату винагород «Творча обдарованість» учням та педагогам музичної та художньої шкіл.

Надано згоду на участь громади в національному експериментальному проєкті «Пліч-о-пліч: згуртовані громади»  і уповноважено міського голову на підписання меморандуму про співпрацю з Покровською міської громадою Дніпропетровської області.

Участь у  проєкті «Сталі рішення в сфері водопостачання та громадських будівель у громадах України» передбачатиме  капітальний ремонт з підвищення енергоефективності будівель  ТМО  та  ремонт системи електропостачання з встановленням сонячної електростанції на ВНС №1 «Володимирводоканалу».

Відповідно до внесених до структури апарату ради та  виконкому змін, буде виключено з неї штатні одиниці адміністратора відділу надання адмінпослуг ЦНАПУ, головного спеціаліста відділу економічного розвитку, проєктної діяльності та інвестицій, провідного спеціаліста управління соціальної та ветеранської політики. Натомість включено до структури відділ з питань ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів у три штатні одиниці.

У «Різному»  Андрій Гнатюк пропонував виділити кошти на встановлення двох знаків “Пішохідний перехід” на вулиці Зимнівській, біля ліцею №7, настоятель храму преподобного Агапіта Печерського отець Микола Рижук просив посприяти у встановленні пандуса, адже сюди часто приходять люди з інвалідністю, Наталія Василець зауважила, що заходи, які відбуваються у громаді, слід ліпше анонсувати і проведення їх бажано планувати  на завершення робочого дня, щоб більше  людей  могли взяти у них участь.

Антоніна МИХАЛЬЧУК

НА СЕСІЇ МІСЬКОЇ РАДИ: Збільшення доходів  до бюджету дало можливість  і для  нових  видатків

Джерело: slovopravdy.com.ua

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua