вологість:
тиск:
вітер:
Інцидент у Луцьку: чоловіки у кафе відверто обговорювали дівчаток-підлітків. Відео
Лучанка поділилася тривожною ситуацією, яка, за її словами, сталася в одному із закладів Луцька. Жінка розповіла, що разом із подругою перебувала в кафе «Хаббл Баббл» на Київському майдані та стала свідком того, як дорослі чоловіки обговорювали дівчат-підлітків у недоречному та неприйнятному контексті .
Про інцидент жінка розповіла у відео, опублікованому в TikTok.
«Мам дівчаток, тримайте, будь ласка, своїх доньок вдома. Ми щойно з подругою були в закладі Хабл Бабл. Пили каву. Прийшли чоловіки східної зовнішності і почали розмовляти. Сіли позаду нас, тому ми дуже добре чули їхні розмови.
Навпроти сиділи дівчатка, років 15–18, курили кальян, розмовляли. І тут чоловіки — їм, на секундочку, років від 40 до 60 — починають обговорювати: яка з дівчат подобається, хто має «милу зовнішність», «їй, напевно, років 13», і чи, буцімто, вона «дєвствіниця».
Це огидно. Я це чути не хотіла, але почула. І далі обговорення почали мати сексуальний характер. Вони діти! Вони тобі в дочки годяться! Мені це огидно. Не всі чоловіки, але чомусь завжди чоловіки», - поділилася жінка.
Ситуація підняла хвилю занепокоєння серед батьків, а також актуалізувала тему безпеки неповнолітніх у публічному просторі.
Журналісти ВСН звернулися за коментарем до шкільної психологині, аби з'ясувати, як правильно говорити з підлітками про ситуації небажаної або небезпечної уваги з боку дорослих.
«Підлітковий вік — це період формування особистих меж та самооцінки. Саме тому так важливо навчити дівчат розпізнавати ситуації, в яких дорослі чоловіки порушують їхній особистий простір або поводяться недоречно. Це можуть бути нав’язливі компліменти, “випадкові” дотики, спроби встановити занадто близький контакт або неумісні розмови.
Насамперед дівчинка має знати: вона має повне право сказати “ні”, припинити спілкування або звернутися по допомогу — і це не буде грубістю чи неповагою. Необхідно дати дитині чітке розуміння: відповідальність за таку поведінку завжди лежить на дорослому, який порушує кордони, а не на ній.
Батьки чи педагоги можуть в ігровій формі проговорити типові ситуації, навчити дівчинку чітких фраз для самозахисту, а також пояснити, до кого можна звертатися у випадку тривоги чи страху. Важливо також зміцнювати впевненість у собі — дівчинка має відчувати, що її почують і підтримають.
Культура згоди, усвідомлення власної гідності та чітке розуміння меж — це ті навички, які вбережуть її не лише зараз, а й у дорослому житті».
Фото ілюстративне
- Смертельні розваги на даху потяга: чому підлітки ризикують життям та як вберегти дитину?
- Скандал у Луцьку: підлітки влаштовують «сходки» в одному з дворів, мешканці обурені

Новини рубріки

На Харківщині загинув 28-річний Герой з Волині Андрій Мороз
24 травня 2025 р. 21:42

Світла пам’ять: у Луцькій громаді поховали Героя Вячеслава Терьохіна
24 травня 2025 р. 21:41

Волинські аграрії завершують сівбу ранніх культур і переходять до теплолюбних
24 травня 2025 р. 21:22