У нацпарку на Волині вперше помітили гніздування найменшої сови України

25 травня 2025 р. 09:14

25 травня 2025 р. 09:14


На території національного природного парку “Прип’ять-Стохід” орнітологи вперше зафіксували гніздування сичика-горобця — найменшої сови фауни України.

Це — рідкісний осілий вид лісового птаха на території Західного Полісся, розповів Суспільному заступник директора з наукової роботи нацпарку Михайло Химин. Цей рідкісний вид сов занесений до Червоної книги України.

З його слів, під гніздом із пташенятами, яке вдалося виявити, було чимало залишків харчування, зокрема мишоподібних. Харчується сичик-горобець дрібними комахоїдними ссавцями, великими комахами та дрібними пташками.

Гнізда сичик-горобець самостійно не зводить, сказав Михайло Химин, а займає покинуті дупла дятлів або інших птахів.

“В нашій області реєструвалося спостереження цього птаха в Шацькому нацпарку. У “Прип’ять-Стохід” ми спостерігали сичика-горобця років 25 тому. Загалом на Поліссі фіксувалося 6 місць поширення. Спеціально ми цей вид не шукали, бо можна шукати все життя і не знайти”, — зазначив Михайло Химин.

Сичик-горобець на території нацпарку “Прип’ять-Стохід”, травень 2025 року. Фото з особистого архіву Михайла Химина

Заступник директора з наукової роботи нацпарку додав, що згідно з науковими даними попередніх років в Україні залишається 150-350 особин цього червонокнижного птаха.

Довідково: Сичик-горобець є найменшою совою в Європі, розміром приблизно зі шпака (15-19 см завдовжки). Характерними є короткі білі “брови” над жовтими очима, що надають йому дещо суворого вигляду.

У нацпарку на Волині вперше помітили гніздування найменшої сови України

Джерело: volyninfa.com.ua

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua