вологість:
тиск:
вітер:
У ЦНАПах Волині прибирають бар’єри: перший етап проєкту Мінцифри завершили
В межах Національного тижня безбар’єрності, який триває в Україні, на Волині підбили підсумки першого етапу пілотного проєкту «ЦНАП без бар’єрів».
Про це повідомила заступниця голови обласної державної адміністрації з питань цифровізації Вікторія Левчук , йдеться на веб-сайті Волинської ОВА.
Волинська область увійшла до семи пілотних регіонів, де реалізується проєкт у співпраці з міжнародними партнерами та громадами. До нього залучили чотири ЦНАП: Луцької, Нововолинської, Вишнівської та Шацької громад.
Як зауважила заступниця голови облдержадміністрації з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації (CDTO) Вікторія Левчук, йдеться про створення доступного, зручного та інклюзивного простору в центрах надання адміністративних послуг. Це комплекс заходів, який включає в себе фізичну доступність, комфорт, ввічливий сервіс, цифрові рішення та орієнтацію на потреби кожного громадянина.
На першому етапі фахові архітектори-експерти разом із представниками громад, відвідувачами та працівниками ЦНАП провели аудит приміщень. Були зафіксовані зауваження та надані рекомендації щодо усунення виявлених бар’єрів. Протягом наступного року експерти супроводжуватимуть громади у впровадженні змін.
«Це багатоетапний процес із залученням кожного: від фахівців до мешканців. Команди ЦНАП усвідомлюють масштаб виклику і системно працюють над його подоланням», – зазначила Вікторія Левчук.
Результати аудиту вже стали основою для створення єдиної методології оцінки доступності ЦНАП у Волинській області. Такий підхід дозволить впроваджувати якісні, структурні зміни і поступово створювати безбар’єрний простір по всій області.
Відзначимо, що ЦНАПи Луцька, Нововолинська, Вишнева та Шацька вже сьогодні демонструють приклад сучасного сервісу: технічно модернізовані, зручні, енергоефективні, з електронною чергою, мобільною цифровою валізою та гнучким графіком роботи. Моніторинг показує, що саме ці центри посідають провідні позиції за рівнем обслуговування, ввічливістю персоналу та широтою переліку послуг.
Тим не менш, Тиждень безбар’єрності це нагода не лише говорити про доступність, а й діяти. І Волинська область серед тих, хто впроваджує сервіс нового рівня – людяний, якісний та відкритий.
Нагадаємо, аудит проводився в межах Програми EGAP, що виконується Фондом Східна Європа за підтримки Швейцарії у партнерстві з Міністерством цифрової трансформації України. Проєкт «Безбар’єрний ЦНАП» є частиною Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору, ініційованої першою леді Оленою Зеленською.

Новини рубріки

У Луцьку під час комендантської години затримали нетверезого водія
25 травня 2025 р. 15:26

У волинському нацпарку вперше загніздилася рідкісна сова з Червоної книги
25 травня 2025 р. 15:26

«Ти що, підтримуєш Росію?» Доньки Тимощука вимагали зрадника з Луцька вигукувати «Слава Україні»
25 травня 2025 р. 15:23