вологість:
тиск:
вітер:
На Волині у літній період зростає ризик спалахів інфекційних хвороб
У літній період традиційно зростає ризик виникнення сезонних інфекційних хвороб, що можуть передаватися через об’єкти довкілля, особливо у місцях масового перебування людей.
Про це стало відомо у Волинській ОВА під час засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій щодо забезпечення санітарно-епідемічного благополуччя населення області в літній період.
За інформацією головної державної санітарної лікарки області Наталії Янко , епідемічна ситуація на Волині контрольована, надзвичайних ситуацій не зафіксували. Водночас у літній період традиційно зростає ризик виникнення сезонних інфекційних хвороб, що можуть передаватися через об’єкти довкілля, особливо у місцях масового перебування людей.
З огляду на це, начальник Волинської ОВА Іван Рудницький доручив керівникам РВА терміново провести засідання районних комісій ТЕБ та НС та спільно з головами громад опрацювати першочергові профілактичні заходи. Особливу увагу необхідно приділити обробці парків, пляжів та зон відпочинку від кліщів. Наразі такі заходи проводяться на території Луцької громади.
Також Іван Рудницький доручив профільним службам активізувати роботу у громадах щодо запобігати поширенню особливо небезпечних хвороб, переносниками яких є кліщі та комахи.
Окремо під час засідання розглянули питання безпеки на воді. З початку року на водоймах Волині загинуло 12 осіб. Водночас на сьогодні в області офіційно визначено 21 об’єкт, придатний для купання. Робота з упорядкування місць масового відпочинку триватиме і надалі.
«Важливо постійно проводити роз’яснювальну роботу серед населення щодо правил безпечного поводження на воді. Рятувальники спільно із правоохоронними органами повинні контролювати дотримання вимог Правил охорони життя людей на водних об’єктах України, – зазначив начальник ОВА. – Кожен мешканець області має усвідомлювати, що безпека на воді залежить не лише від рятувальників, а й від особистої уважності та обачності».
У ході засідання також обговорили виконання плану профілактичних щеплень. Особливо актуальним залишається охоплення вакцинацією осіб, які з різних причин не отримали її вчасно.
«На жаль, в області спостерігається тенденція до зростання кількості випадків захворювання на кір. Показники захворюваності в Україні за 5 місяців вже перевищили дані за весь 2024 рік. Загалом за п’ять місяців показники охоплення профілактичними щепленнями цільових груп населення на 2–4 % нижчі від загальнодержавних», – наголосила головна санітарна лікарка області.
Начальник ОВА Іван Рудницький акцентував на важливості дотримання Національного календаря щеплень при зарахуванні дітей до закладів освіти та посиленні моніторингу стану вакцинального охоплення як серед дітей, так і дорослого населення.

Новини рубріки

Вулицями можна плавати: негода накрила два великі міста в Україні. Відео
24 червня 2025 р. 22:55

Тарифи 2025: чи підвищать ціни на електроенергію і газ з 1 липня
24 червня 2025 р. 22:41