вологість:
тиск:
вітер:
Волиняни стали свідками рідкісного небесного явища — на небі засяяли сріблясті хмари
Увечері 2 липня та вночі проти 3 липня мешканці Волині стали свідками незвичайного атмосферного явища — на небі засяяли сріблясті хмари. Це рідкісне природне видовище можна було побачити лише у певний період і за особливих умов.
Цю інформацію Суспільному підтвердив завідувач сектору метеопрогнозів обласного центру з гідрометеорології Василь Климюк.
Як повідомив Рівненський обласний центр з гідрометеорології, сріблясті хмари спостерігали пізно ввечері на Волині та Київщині.
Світлини зі сріблястими хмарами у Луцьку, Нововолинську та Шацькому районі публікували користувачі в соціальних мережах.
Що таке сріблясті хмари та де їх можна спостерігати
Як раніше інформував Український гідрометеорологічний центр, сріблясті хмари утворюються на тій висоті, де зазвичай хмари та будь-яка волога зовсім відсутні — у високій мезосфері вище 75 км від земної поверхні.
Їх можна побачити в природі ближче до полюсів улітку, коли температура в мезосфері опускається до -120°C. На такій висоті, хмари складені з найдрібніших кришталиків льоду — кожний менше мікрометра.
Достеменно науці не відомий точний процес їх утворення. Сріблясті хмари ще називають «Хмарами січного сяяння», адже після заходу сонця звичайні хмари стають темними, а сріблясті починають світитися у темряві.
- Скарб природи: усього за пів години від Луцька — дика природа, тиша і фотозони серед лісу
- Спека на Волині: де зупинитися водіям , щоб перечекати жару
- Шацькі озера 2025: скільки коштує відпочинок та як цікаво провести час на «блакитних очах» Волині

Новини рубріки

У Центрі соціальних служб у Рожищі – вакансія
04 липня 2025 р. 01:16

Обприскування рослин: що робити, якщо після обробки пішов дощ
04 липня 2025 р. 00:51

Україна у червні закачала до підземних сховищ рекордні об’єми газу
04 липня 2025 р. 00:48