вологість:
тиск:
вітер:
Розкішним квітінням затьмарить навіть троянди: як і чим підживити лілії влітку
У липні лілії вже цвітуть або починають цвітіння, тому головне завдання підживлення — підтримати пишне, довге і яскраве цвітіння.
Які саме добрива, органічні або мінеральні, і як правильно використовувати протягом усього сезону, щоб отримати рясне цвітіння, інформує Ukr.Media.
Один кущик лілії споживає з ґрунту досить багато хімічних елементів на утворення великих квіток. Але чи однаково потрібно підгодовувати лілії різних видів? Так, всі лілії можна удобрювати за однаковою стандартною схемою, яка наведена нижче. Однак деякі види (лілія Генрі, Давида, королівська, кавказька, кучерява, трубчаста, а також орлеанська і голландські гібриди) потребують вапнування ґрунту перед посадкою, іншим же це протипоказано.
За словами експертів, у липні під лілії треба внести подвійний суперфосфат — дві столові ложки на квадратний метр, а також калімагнезію — столову ложку на квадратний метр. Завдяки таким підживленням зміцняться стебла рослин.
Досвідчені садівники проводять ще кілька додаткових підживлень. Вони 4-5 разів за літо вносять деревну золу. Після таких процедур рослини пишно цвітуть, а самі квітки стають набагато більшими.
Підгодівля лілій влітку
Таку підгодівлю проводять, коли у рослин починають формуватися перші бутони. Підгодівля азотно-фосфорно-калійним добривом в цей час позитивно впливає на величину бутонів і яскравість пелюсток. Добре підійдуть для цього азофоска (нітроамофоска) — 1 ст. л. на відро води.
Ще одна підгодівля потрібна в той час, коли вже цвітуть лілії. Її призначення − продовжити цвітіння, давши рослині достатню кількість тих речовин, в яких вона потребує. Для цього використовують комплексні добрива, які містять мікроелементи. Їх розводять у воді згідно з інструкцією.
Будь-яке з літніх підживлень можна поєднати з внесенням у ґрунт деревної золи (100 г на 1 кв. м).
Якщо правильно підгодовувати лілії, то вони обов'язково порадують гарним цвітінням.
Підгодівля лілій восени
Рослини вже відквітнули, начебто ще не осінь, але літо вже закінчується. В цей час в цибулині під землею йдуть інтенсивні процеси, запасаються поживні речовини на наступний рік. Фосфорно-калійне підживлення помітно підвищить зимостійкість цибулин лілій. Для цього використовують суперфосфат і калімагнезію. На відро води беруть 1 ст. л. подвійного суперфосфату (або 2 простого) і 1,5 ст. л. калімагнезії. Суперфосфат розчиняється погано, тому воду доведеться спочатку злегка підігріти. Отриманим розчином проливають посадки − 1 відро на 1 кв. м.
Остання операція сезону також є в деякому роді підгодівлею, її роблять вже глибокої осені. Місце, де вже у підмерзаючому ґрунті сховалися до весни цибулинки, потрібно присипати компостом шаром в 10 см. Це одночасно буде служити підгодівлею на наступний рік і утепленням на зиму.
Доглядайте за ліліями правильно. Тільки в цьому випадку ви зможете насолодитися їх чудовим цвітінням і неповторним ароматом.
- Коли краще поливати город – вранці чи ввечері: ваша головна помилка
- Полив у спеку: головна помилка, що вбиває врожай помідорів
- Чим підживити яблуню в липні, щоб зібрати рекордний урожай : секрети досвідчених садівників

Новини рубріки

Ворог вдарив по будівлі ТЦК в Полтаві, є загиблі
04 липня 2025 р. 15:32

У День міста у Володимирі відкриють виставку археологічних розкопок
04 липня 2025 р. 15:28