вологість:
тиск:
вітер:
У Волинській ОВА засідала Рада безбар’єрності: працюють над обласним планом заходів із створення безбар’єрного простору
В області триває робота над реалізацією Національної стратегії безбар’єрності. Профільний заступник голови Волинської облдержадміністрації Денис Денищенко провів засідання Ради безбар’єрності в режимі відеоселектору з представниками громад, районних адміністрацій, громад та відповідних управлінь.
Про це повідомляють на веб-сайті Волинської ОВА.
«Створення безбар’єрного простору в усіх сферах життя потребує наших спільних зусиль – органів влади, громадського сектору, бізнесу», – зауважив в обговоренні Денищенко.
Власне з цією метою на офіційному вебсайті ОДА оприлюднений проєкт обласного плану заходів на 2025–2026 роки з реалізації у Волинській області Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні . Він охоплює шість напрямків і включає 34 завдання та 87 конкретних заходів. Документ доступний для ознайомлення та внесення пропозицій.
«Зауваження та пропозиції до обласного плану можна надсилати через групу «Волинь без бар’єрів» у WhatsApp, яку ми створили, щоб об’єднати представників виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та громадських організацій, залучених до цієї роботи», – нагадав учасникам селектору т.в.о. начальника обласного управління містобудування та архітектури Василь Василенко.
Також локальні плани заходів розробляє кожна територіальна громада Волині та до 15 липня повинні їх затвердити. Василь Василенко звернув увагу на контрольні терміни подання щоквартальної звітності. Крім того, після кожного окремого заходу відповідальний виконавець має надати звіт управлінню архітектури та містобудування для оперативного внесення даних у систему Project UA.
Разом з цим члени Ради безбар’єрності проговорили початок комунікаційної кампанії «Безбар’єрність – це коли можеш».
В Україні, та на Волині зокрема, стартує просвітницька кампанія, яка має пояснити, чому безбар’єрність стосується кожного. Йдеться не лише про доступні пандуси чи ліфти, а про рівні можливості в освіті, працевлаштуванні, цифрових послугах.
«Це важливі моменти, адже ми формуємо суспільство, в якому кожна людина може реалізувати себе без перешкод», – наголосив очільник профільного управління Василь Василенко.
Тож у межах кампанії будуть організовані лекції, тренінги, заходи для різних цільових груп. Їхня основна мета – змінити сприйняття про те, що безбар’єрність стосується окремих жителів та має стати суспільною нормою.
До слова, в області триває моніторинг об’єктів на відповідність нормам доступності. Результати цього моніторингу будуть вперше відображені на Інтерактивній мапі безбар’єрності.
«Один об’єкт можна перевірити за півгодини, але далеко не всі власники приміщень усвідомлюють необхідність цього процесу. Тому ми рекомендуємо громадам активізувати інформаційну роботу з балансоутримувачами», – пояснив Василенко.
Учасники засідання також обговорили роль інформаційного супроводу, необхідність залучення місцевих медіа та підготовку працівників. Комунікація з громадами щодо планів, звітності та просвітницької кампанії координуватиметься з боку управління архітектури та містобудування Волинської ОДА, підсумував засідання заступник голови ОДА Денис Денищенко.

Новини рубріки

Бійці волинської бригади евакуювали цілу родину з небезпечної території
04 липня 2025 р. 23:42

У Кривому Розі 4-річний хлопчик помер від важких побоїв: підозрюють матір та її співмешканця
04 липня 2025 р. 23:24

СБУ затримала 17-річного юнака, який коригував російські атаки на Київ
04 липня 2025 р. 23:16