В Україні зводять Центр ідентифікації тіл – важливий крок у посиленні судово-медичної системи

07 липня 2025 р. 10:51

07 липня 2025 р. 10:51


Під час виїзної наради Міністерства охорони здоров’я учасники оглянули хід будівництва Центру ідентифікації тіл загиблих та обговорили етапи міжвідомчої взаємодії.

Національний Центр ідентифікації буде інтегрований у загальнодержавну систему судово-медичних експертиз МОЗ України. Його створення є важливим кроком у посиленні потенціалу системи ідентифікації в умовах війни та післявоєнного відновлення.

За участі заступника керівника Офісу Президента України Ірини Верещук, представників Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства внутрішніх справ, Збройних Сил України, Головного Бюро СМЕ, Міжнародної комісії з питань зниклих безвісти та Міжнародного Комітету Червоного хреста відбулася виїзна нарада з перевірки ходу будівельних робіт Національного центру ідентифікації тіл репатрійованих та загиблих.

«Міністерство охорони здоров’я, спільно з залученими відомствами та міжнародними партнерами, системно вибудовує сучасну мережу судово-медичних установ, щоб удосконалити критично важливі процеси з ідентифікації та забезпечити належний рівень ідентифікації тіл репатрійованих. Центр стане важливим елементом системи судово-медичних експертиз та дозволить значно посилити можливості країни з ідентифікації загиблих, особливо у найскладніших випадках, які потребують тривалих, високоточних та комплексних досліджень. Паралельно з будівельними роботами вже працює мобільна команда судово-медичних експертів, які проводить експертизи складних випадків» , – зазначив заступник міністра охорони здоров’я України Ігор Кузін.

Після завершення будівництва Центр буде обладнаний сучасним лабораторним обладнанням та спеціалізованими залами для проведення експертиз тіл, які зазнали значних деструктивних змін. Це також дозволить проводити більше експертиз, співпрацювати спільно з іноземними експертами.

У Центрі судмедексперти працюватимуть разом зі слідчими, а також з міжнародними експертами та місіями — насамперед над найскладнішими випадками. Зокрема, проводити здійснювати стоматологічну ідентифікацію та використовувати комп’ютерну томографію (КТ) для досліджень тіл.

До 2023 року обласні бюро судово-медичної експертизи, які здебільшого фінансувались МОЗ, підпорядковувались областям, та фактично залежали від дофінансування, яке їм виділяла місцева влада. Це унеможливлювало ефективне управління процесом ідентифікації тіл, зокрема проводити експертизи одночасно у декількох областях збалансувавши навантаження на окремі бюро. Тому МОЗ почав процес реорганізації регіональних бюро СМЕ.

Наразі усі обласні бюро судово-медичної експертизи, перейшли у сферу управління міністерства охорони здоров’я. Це вже дозволило, за підсумками 2024 року, збільшити кількість бюро, які задіяні у процесах репатріації та ідентифікації з 5 до 19 , із подальшим збільшенням у 2025 році.

В Україні зводять Центр ідентифікації тіл – важливий крок у посиленні судово-медичної системи

В Україні зводять Центр ідентифікації тіл – важливий крок у посиленні судово-медичної системи

Джерело: slovopravdy.com.ua

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua