вологість:
тиск:
вітер:
У Волинському медінституті розповіли, як готують фахівців за новою спеціальністю «зубний технік»
Луцький базовий фаховий медичний коледж КЗВО «Волинський медичний інститут» у 2024 році отримав ліцензію на провадження освітньої діяльності за новою освітньо-професійною програмою «Стоматологія ортопедична».
Того ж року були набрані перші групи студентів, які після завершення навчання отримають кваліфікацію «зубний технік», повідомили у Волинському медичному інституті.
Спеціальність затребувана на ринку праці. Освітньо-професійна програма, передове матеріально-технічне оснащення, максимальна інтеграція з цифровими технологіями та інтенсивна практика – усе це сприятиме якісному навчанню і фаховій підготовці зубних техніків, які вже з перших днів після отримання диплому зможуть працювати за фахом.
Кожна людина мріє мати «голлівудську» усмішку, тому «зубний технік», без сумніву, професія, яка буде завжди актуальною в майбутньому й затребуваною на ринку праці.
«Зуботехнічний напрямок – це зовсім інше навчання, ніж те, яке хтось уявляє після завершення школи. Свого часу я теж був студентом зуботехнічного відділення. Мені сказали: місяць начитка лекцій, а далі – практика. Я подумав: вау! це саме те, що мені потрібно. І не помилився. Тут не потрібно рутинно сидіти від дзвінка до дзвінка і постійно слухати лекції. Молодому хлопцю після закінчення школи хочеться якогось драйву та руху. Зуботехнічний напрямок – це саме про це. У вересні завершується начитка лекцій. А з жовтня і до нового року триває практика, де студенти залучені до незліченної кількості цікавих процесів. Вже з другого курсу студент, який здобуває кваліфікацію зубного техніка, може не тільки навчатися, а й працювати за фахом і заробляти гроші», – ділиться досвідом викладач зуботехнічних дисциплін Луцького базового фахового медичного коледжу КЗВО «Волинський медичний інститут» Андрій Монець.
За його словами, зараз студенти першого курсу, які навчаються за спеціальністю у Луцькому фаховому медичному коледжі, проходять практику. А потім вони вивчатимуть вузькоспеціалізовані напрямки. Планується з найбільш здібних здобувачів освіти сформувати групу, яка залишиться на літо і буде працювати у лабораторії.
Андрій Монець також акцентує увагу на сучасній матеріально-технічній базі та на високому рівні інтеграції дисциплін з цифровими технологіями.
«Ми проводили аналітику багатьох закладів, які пропонують здобувачам освіти здобути фах «зубний технік». Перед початком набору абітурієнтів у 2024 році повністю підготували матеріально-технічну базу, яка відповідає запитам першого курсу. На другий курс частина обладнання вже є, а частину ми замовили. Ми робимо усе для того, щоб студенти мали змогу освоїти максимально сучасні технології та адаптуватися до реалій сьогодення. Адже технології у ортопедичній стоматології розвиваються дуже швидко. Я переконаний: більшість навчальних закладів не встигає за процесом науково-технічної революції. Наша мета, щоб студент після закінчення коледжу прийшов у лабораторію і міг з перших днів працювати за своєю кваліфікацією», – каже викладач.
«Навчання – це процес не одного дня. Студенту потрібно набратися досвіду, попрактикуватися, перейняти усі виробничі нюанси в старшого зубного техніка. Це не відбувається швидко. Але наполегливість і бажання вчитися завжди приносить результат. Ми не плануємо зупинятися на досягнутому. Хочемо зробити ще одну лабораторію для зубних техніків і продовжувати розвиватися у цьому напрямку. Тож запрошуємо усіх охочих здобути перспективну престижну професію», – підсумовує Тетяна Пастрик.

Новини рубріки

Простий спосіб змінити колір вашої гортензії на блакитний або рожевий: що для цього потрібно
07 липня 2025 р. 16:56

Чи потрібен сертифікат відповідності на продукцію в Україні у 2025 році
07 липня 2025 р. 16:56