вологість:
тиск:
вітер:
Спільна молитва: у Луцьку вшанували пам'ять українців і поляків, які загинули в роки Другої світової війни
У Луцьку в середу, 9 липня, біля пам’ятного хреста під стінами Свято-Архангельського чоловічого монастиря відбувся поминальний молебень пам’яті поляків і українців – жертв Другої світової війни і Волинської трагедії. Поминальний молебень разом відслужили міський декан ПЦУ протоієрей Михайло Оніщук та єпископ-ординарій Луцької дієцезії РКЦ в Україні Віталій Скоморовський, священники УГКЦ.
Ініціаторами вшанування пам’яті спільною відправою священниками ПЦУ, греко-католицької і римо- католицької церков Волині стали митрополит Луцький і Волинський Михаїл і голова громадської організації Волинський «Меморіал ім. Василя Стуса» Олександр Жук .
На спільному молебні побувала кореспондентка Район.Луцьк.
Вклонитися пам’яті жертв тоталітарних режимів прийшли консул Генерального консульства Республіки Польща в Луцьку Марек Войцеховський , заступник голови Волинської обласної ради Григорій Пустовіт , ректор Волинського національного університету імені Лесі Українки Анатолій Цьось , представники Волинського товариства «Холмщина», обласного товариства «Просвіта», товариства польської культури на Волині ім. Єви Фелінської, лучани.
Як розповів голова громадської організації Волинський «Меморіал ім. Василя Стуса» Олександр Жук , перший спільний молебень відбувся 6 липня 2023 року, у 80-ту річниці Волинської трагедії. Місце його проведення обрали невипадково, адже наприкінці 30-х років минулого століття у Свято-Архангельському чоловічому монастирі була тюрма, де утримували і поляків, і українців.
«Тут є символічний хрест, який встановили на місці, де криваві режими розправлялися і з українцями, і з поляками. Це місце символічне для вшанування пам’яті жертв Другої світової війни. У Павлівці є монумент примирення, є монументи, які відображають Волинську трагедію, але це місце символізує те, що від війни, від радянського та нацистського режимів страждали, як українці, так і поляки», – додав він.
Олександр Жук зауважив, що не йдеться про пошук винних, адже, як з’ясувалося, під час тих подій було чимало провокацій радянського режиму, який вирішував питання кордонів. Він наголосив на важливості взаємного кроку назустріч і вшанування пам’яті жертв. На його думку, ця робота має тривати, адже йдеться про спільний біль і трагедію, спровоковану радянським та німецьким окупаційними режимами.
Він зазначив, що основний лейтмотив поминального молебню – вшанування пам’яті жертв Другої світової війни, як з українського, так і з польського боку. Це один зі шляхів до примирення і порозуміння.
Після молебню до присутніх звернулися протоієрей Михайло Онищук і єпископ-ординарій Віталій Скоморовський , які закликали пам’ятати ті трагічні події, молитися за невинні душі загиблих як поляків, так і українців, за взаємне прощення.
За словами голови товариства польської культури на Волині імені Єви Фелінської Віктора Яручика, в цей день люди різних традицій та національностей зустрічаються, щоб вшанувати жертв війни.
«Найгірше, коли з трагедії, як українського, так і польського народів, роблять політичні акції. Сьогоднішній молебень має на меті вшанувати пам'ять загиблих з обох сторін. І щоб такі події стали уроком для наших нащадків, аби такого ніколи не повторилося», – розповів він.
Після молебня присутні поклали квіти до пам’ятного хреста, встановленого під стінами монастиря.
Нагадаємо, 6 липня 2023 року у Луцьку відбувся спільний молебень з нагоди 80-х роковин Волинської трагедії. Молебень провели у Свято-Архангельському чоловічому монастирі. У заході взяли участь представники різних конфесій, щоб вшанувати пам'ять жертв тієї трагедії.

Новини рубріки

Ворожі БПЛА маневрують на Волині
09 липня 2025 р. 22:28

У Волиньраді воїнам батальйону «Сила свободи» передали дрони
09 липня 2025 р. 22:20