вологість:
тиск:
вітер:
У Волинській ОВА відбулась зустріч з Представницею Уповноваженого ВРУ з прав дитини
Про координацію зусиль для гідної зустрічі українців, які повертаються з тимчасово окупованих територій через пункт пропуску «Доманове» на Волині, йшлось учора, 8 липня, під час розширеної наради в ОВА. Зокрема, свої спостереження за результатами візиту на «Доманове» озвучила Представниця Уповноваженого Верховної Ради України з прав дитини Оксана Червякова.
Про це повідомляють на сайті Волинської ОВА.
Так, вже понад рік часу за підтримки ОВА силами громади, району та неурядових організацій, таких як ЮНІСЕФ, вдається забезпечувати первинний прийом громадян на базі транзитного хабу у Ковелі. Саме туди прибувають українці, які повертаються з тимчасово окупованих територій.
«Тому перш за все я хочу подякувати усім неурядовим організаціям, які нас підтримують і транспортом, і людьми, і гуманітарною допомогою. Завдяки їм у нас є ця можливість приймати людей у Ковелі», – зауважив заступник голови облдержадміністрації Роман Романюк .
За період дії транзитного центру з травня 2024 року, державний кордон України перетнули більше 5 тисяч осіб. Зокрема у 2025 році – вже понад 2,5 тис. осіб, з яких 235 дітей. Розміщення, супровід та посильна допомога здійснюється за участю релігійних та громадських організацій, волонтерів, міжнародних партнерів. Далі внутрішньо переміщені особи їдуть до родичів, знайомих. Переважна більшість людей прямують у центральну частину України, не затримуючись на Волині, поінформувала директорка обласного департаменту соціального захисту населення Оксана Гобод . У транзитному хабі людям надається можливість перепочинку, забезпечення базових потреб, послуг соціальних, медичних працівників та фахівців ментального здоров’я, адже повернення часто виснажливе як фізично, так і морально.
Водночас, на самому пункті пропуску умови приймання повернених українців бажають кращого, звернула увагу Представниця Уповноваженого з прав дитини Оксана Червякова . Наприклад, базові потреби, як доступ до питної води та елементарного перепочинку (сидячі місця, тіньові зони), присутність медичних працівників, і головне – відчуття, що ти потрібний своїй країні і тебе тут чекають.
«Ми маємо створити систему, яка починається вже з моменту перетину кордону – з гідності, поваги та чіткого розуміння, що на людину чекає далі», – зауважила Оксана Червякова.
Тож свої пропозиції, зауваження та практичну роль у координуванні дій озвучили представники Уповноваженого ВРУ з прав людини, обласної влади, Ратнівської громади, служб захисту прав дітей, ЮНІСЕФ, Координаційного центру з розвитку сімейного виховання та догляду дітей.
Йшлось про оцінювання потреб сімей та дітей одразу після перетину кордону у місці з відповідними умовами, як-от транзитний центр у Ковелі; облаштування шелтеру для тимчасового перебування, де сім’ї можуть адаптуватися після тривалого і часто виснажливого шляху; чітку взаємодію всіх структур і служб, включаючи прикордонників, місцеву владу, соцзахист, медиків, освітян, фахівців із прав людини; супровід дітей та можливість екологічного надання свідчень (наприклад, на базі центру «Барнахус»); створення і закріплення єдиного алгоритму реагування, який працює незалежно від часу доби, вихідних чи свят.
Як підсумував координаційну нараду заступник голови облдержадміністрації Роман Романюк – важливо, щоб із ситуативного реагування усі задіяні структури перейшли до системної взаємодії.
Зараз ж пункт пропуску «Доманове» особисто відвідав начальник Волинської ОВА Іван Рудницький . Оскільки почала збільшуватись кількість українців, які повертаються на підконтрольну території України, очільник області вирішив на місці побачити умови, в яких зустрічають людей, і зрозуміти, що можна зробити вже, а що потребує спільної роботи з партнерами.

Новини рубріки

На фронті загинув захисник із Волині Олег Беценко
09 липня 2025 р. 21:08

Внаслідок авіаудару загинув Захисник з Волині Дмитро Калінчук
09 липня 2025 р. 21:07

Хвощ польовий: небезпечний “ялинковий” бур’ян
09 липня 2025 р. 21:06