вологість:
тиск:
вітер:
Безбар’єрний ліс на Волині: у Воротнівському заказнику проводять реабілітаційні заходи для військових та цивільних
У Воротнівському заказнику на Волині проходить реабілітація військових і цивільних, які отримали поранення під час війни.
Програму реалізовують в межах Національної стратегії безбар’єрності за підтримки ДП «Ліси України» та ГО «Агапе Україна», повідомляє Поліський лісовий офіс.
У Лісівничому молодіжному центрі, що в Ківерцівському надлісництві ДП «Ліси України», відбулася чергова зустріч учасників програми післяреабілітаційної підтримки для поранених військових і цивільних. Реабілітаційна ініціатива втілюється громадською організацією «Агапе Україна» у партнерстві з лісівниками в рамках Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору до 2030 року – ініціативи першої леді Олени Зеленської .
Серед учасників – люди з важкими пораненнями, більшість із них пересувається на кріслах колісних. Візити до лісу стали важливою частиною повернення до активного життя: вони дарують живі емоції, відчуття спокою та підтримку у безпечному просторі природи.
Кожна історія у програмі – особлива. Один із воїнів, який вчиться жити наново після складного поранення, реагує на дотик і звук, з ним постійно мама. Інший учасник допомагає удосконалити маршрут для побратимів. А молода жінка, яка не любить гучних місць, ділиться щирою вдячністю – без транспорту та допомоги дістатися до лісу їй було б нереально.
Нині в центрі «Агапе Україна» – 22 учасники. Програма включає прогулянки, заняття на свіжому повітрі, спілкування та психологічну підтримку. Лісівники створили умови для повної доступності: проклали доріжки, встановили таблички зі шрифтом Брайля, аудіогід, адаптували покриття. У планах — пандуси, понижені бордюри та усунення порогів.
«Ліс – це один із найсильніших інструментів повернення до себе. Ми дуже цінуємо співпрацю з лісівниками», – зазначає Роман Антонюк , адміністратор ГО «Агапе Україна».
Керівниця Лісівничого центру Валентина Юхимчук наголошує, що напрям екореабілітації розвивається від початку створення центру.
«Ми реагуємо на запит суспільства. Безбар’єрність – це не просто про доступ, це про гідність і рівність», – зазначила пані Валентина.

Новини рубріки

Бюджетний відпочинок на озері Пісочне: які умови пропонують за мінімальну вартість
11 липня 2025 р. 20:09

41-річний лучанин збував небезпечні психотропи
11 липня 2025 р. 19:57

У Нововолинську відбулася перша зустріч з громадськістю щодо цифрової трансформації
11 липня 2025 р. 19:52