вологість:
тиск:
вітер:
«Шлях Волонтера ЮА» збиратиме кошти для онкохворого сина воїна
Серед більше двох десятків громадських та волонтерських ініціатив, які представлятимуть свою діяльність у рамках відзначення Дня міста, буде ГО «Шлях Волонтера ЮА», яку очолює мешканець Володимира Павло Ковальчук. Окрім презентації своєї організації, волонтери збиратимуть кошти для порятунку 11-річного сина воїна 14-ї бригади Михайлика, у якого медики діагностували онкологічне захворювання.
Організація «Шлях Волонтера ЮА» утворилася у жовтні 2023 року, а до того волонтери співпрацювали з однією із київських ГО задля підтримки українських військових.
«З п’ятого дня війни у співпраці з міською радою я на своєму бусі почав доставляти у місто гуманітарну допомогу, яка надходила з-за кордону. Їздив особисто за гуманітарними вантажами у Польщу, привозив передані доброчинцями речі зі Львова. Згодом став відвозити харчі у звільнені від російських окупантів міста і села. І перша така поїздка відбулася на Чернігівщину. Шість тонн продуктів тоді завезли для наших земляків, які змушені були тижнями жити під обстрілами. Потім почали доставляти допомогу захисникам у гарячі точки і перша така поїздка відбулася до оборонців Бахмута», – пригадує початок волонтерського шляху Павло Ковальчук.
Як розповідає волонтер, спочатку разом з однодумцями відвозили на передову нашим захисникам харчі, плівку і скоби для будівництва бліндажів, одяг, який шили майстрині з Галинівки, усе, що просили військові. Згодом, щоб зібрати кошти на автомобіль для 14-ї бригади, співпрацювали із Зимнівським центром культури та дозвілля на чолі з Людмилою Оцалюк, який організовував благодійні концерти у Володимирі, Ковелі. Відтоді уже у співпраці з міжнародним благодійним фондом «Загін небайдужих» передали у різні військові підрозділи більш як пів сотні автомобілів, які допомагають нашим захисникам виконувати завдання на фронті. Завжди ті автівки, які доставляють, наповнені різноманітними товарами, засобами гігієни, харчами. Їх збирати допомагають небайдужі мешканці, місцеві волонтери. До речі, зараз найбільшу підтримку продуктами та іншими речами, за словами пана Павла, надає підприємець Руслан Федорчук (гуртівня «КіОПак»).
«Закордонні благодійники і безпосередньо керівник фонду Олександр Фінер купують у Литві автівки і передають в Україну. А ми уже переганяємо їх у військові підрозділи. За увесь час повномасштабної війни побували на усіх напрямках фронту, окрім сумського. Спочатку везли допомогу у місця виконання завдань 14-ї, 100-ї бригади, 39-го ЗРП, а згодом – і в інші військові підрозділи», – розповідає волонтер.
Понад тридцять таких поїздок на передову уже здійснила команда громадської організації, у яку входять також волонтери з Рівненщини, Ковельщини, Маневиччини – Богдан Гнатюк та Ростислав Хрупчик і Анатолій Коваль, двоє із них – священники. Коли одночасно потрібно доставити кілька авто, то шукають водіїв-волонтерів.
«Одна з важливих та потужних поїздок, яку ми здійснили, відбулася на Різдво. 25 грудня 2024 року доставили воїнам, які виконують бойові завдання на харківському напрямку, 11 авто, дев’ять із яких були пригнані з Литви: два буси, УАЗ і легковики.Відвозити автівки на передову, і досі допомагає паливом і продуктами, Зимнівський сільський голова В’ячеслав Католик, водій сільської ради Роман», – розповідає волонтер.
Доставляти допомогу на фронт – це завжди ризик для волонтерів. Загрози потрапити під обстріл чималі. У тому, наскільки небезпечною може бути ситуація, Павло переконався й особисто.
«Коли Красногорівка у Донецькій області була ще під контролем українських військових, до нас звернулися представники «Білого Янгола» – це евакуаційний підрозділ поліції, виконують функції рятувальників, поліції та «швидкої допомоги». На той час у місті залишалося близько двох тисяч мешканців. Нас попросили привезти продуктів, адже гуманітарні вантажі туди не надходили. Ми вирушили на допомогу. Нас зустрів супроводжувач Василь, який перед містом пересів за кермо нашого авто. На під’їзді до центру на перехресті побачивши купку землі, пригальмував, у той момент відбувся прильот. За сім метрів від нас розірвалася міна. Дивом осколки полетіли в протилежну сторону, лише один влучив у автівку. В окупантів та дорога вже була простріляна, тож доки ми їхали, вони нас ловили мінами по усьому місту. Швидко розвантажилися і виїздили звідти уже іншою дорогою. Більше так не ризикували», – розповідає волонтер і додає, що не хоче, щоб хвилювалися найдорожчі, зокрема дружина Алла, яка, до речі, – військовослужбовиця, котра стоїть на захисті нашої країни ще з 2014 року.
Громадська організація «Шлях Волонтера ЮА» у своїй ятці на площі Героїв у День міста представить кілька «сувенірів» з фронту – уламки Града і КАБу. Роздаватимуть малечі кульки з назвою громадської організації, щоб про неї дізнавалося більше людей, прапорці, силіконові браслетики. Оскільки Павло – підприємець, який спеціалізується на продажі автозапахів, то й такої брендованої продукції буде вдосталь: окрім популяризації ГО, розмістять символіку міста й посилання на сайт туристичного Володимира. Замовили кілька ароматизаторів для авто, які працюють від сонячного світла – це чудові сувеніри: прапори, авто ППО, вертольоти, винищувачі. Їх можна буде купити за донат у скриньку для збору коштів на порятунок сина нашого захисника – Павло уже узгодив цей збір із мамою хлопчика.
Валентина ТИНЕНСЬКА

Новини рубріки

Навроцький закликав Зеленського дозволити масштабні ексгумації на Волині
12 липня 2025 р. 18:13

Гірка звістка: лучанин Павло Ткачук загинув під час виконання бойового завдання
12 липня 2025 р. 18:07

Війна забрала життя Героя з Волині Леоніда Ксьондзика
12 липня 2025 р. 17:54