Волинянам нагадали факти про діагностику

16 липня 2025 р. 07:28

16 липня 2025 р. 07:28


Туберкульоз виліковний, якщо вчасно його діагностувати, пройти повний курс терапії та дотримуватися всіх рекомендацій медиків.

Сьогодні в Україні, попри війну, яка створює чимало критичних викликів для системи охорони здоров’я, доступні всі методи діагностики хвороби, що рекомендовані ВООЗ. Послуги з виявлення, діагностики та лікування туберкульозу є безоплатними для пацієнтів. Район.Медицина зібрав найважливіші факти про діагностику цієї хвороби. Адже вчасне виявлення недуги – вкрай важливий етап на шляху до одужання.

В Україні широко застосовується молекулярно-генетичний метод дослідження , який дозволяє за кілька годин підтвердити наявність туберкульозу та визначити чутливість бактерії до препаратів.

Результат аналізу можна отримати в той же день , що суттєво пришвидшує початок лікування.

В областях встановлено спеціальні системи для мікробіологічного виявлення туберкульозу. На Волині — сім таких систем . Якщо пацієнт не може самостійно приїхати до лабораторії, сімейний лікар організовує доставку зразків.

Досліджують не лише мокротиння , а й інші біологічні рідини для підтвердження діагнозу.

Мікробіологічний тест – першочерговий і пріоритетний метод діагностики туберкульозу.

Після підтвердження діагнозу пацієнту призначають додаткові обстеженн я (рентген, КТ, УЗД, бронхоскопія), що допомагають оцінити стан і скоригувати лікування.

Діагностувати туберкульоз та інші патології в легенях допомагають сучасні системи з ШІ для читання рентгенівських знімків. Система завантажує зображення у цифрову платформу, автоматично аналізує знімок, виділяє потенційно уражені ділянки (теплові карти), генерує висновок, який потім перевіряє лікар.

У травні Волинський обласний центр контролю та профілактики хвороб отримав шкірні тести для діагностики латентної туберкульозної інфекції. Він аналогічний до проби Манту.

Всі послуги з виявлення, діагностики та подальшого лікування туберкульозу є безкоштовними для пацієнтів .

Ці факти мають знати усі люди. Бо лише так здолається і хвороба, і стигма. Тому дійсно важливе значення у боротьбі з туберкульозом має інформування суспільства. Міжрегіональний центр комунікації з протидії туберкульозу вирішив у спільному проєкті об’єднати зусилля журналістів та активних громадяни.

Якісні та достовірні медіаматеріали та інформаційна кампанія на місцях допомагають розвінчувати міфи, формувати правильне розуміння хвороби і подолати стигму. У кожній родині мають знати, що туберкульоз – виліковна хвороба, а люди, які її мають, потребують підтримки, а не осуду.

Активісти, медичні працівники та лідери думок сприяли підвищенню медіаграмотності, розповідаючи про симптоми, способи діагностики та лікування. Спільна діяльність медіа та громадськості створює довірливу атмосферу, що мотивує людей вчасно звертатися до лікарів і розпочинати лікування, що має вирішальне значення для зупинки поширення хвороби і покращення якості життя пацієнтів, – впевнені у Міжрегіональному центрі комунікації з протидії туберкульозу.

Волинянам нагадали факти про діагностику

Джерело: volyninfa.com.ua

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua