У Волинській ОВА обговорили хід моніторингу безбар’єрності в громадах

16 липня 2025 р. 23:12

16 липня 2025 р. 23:12


В Україні триває щорічний моніторинг безбар’єрності. На Волині цю роботу координує обласна військова адміністрація. Тож про хід моніторингу та його вимоги говорили під час онлайн-наради під керівництвом заступника голови ОДА Дениса Денищенка .

Про це повідомляють на сайті Волинської ОВА.

Нарада зібрала більше ста представників РВА, громад, установ, бізнесу, профільних підрозділів, власників і орендарів будівель. Т.в.о. начальника обласного управління містобудування та архітектури Василь Василенко нагадав, що моніторинг проводиться відповідно до постанови Кабміну № 537, і має на меті перевірити доступність не лише лікарень чи шкіл, а й, наприклад, зупинок громадського транспорту, ЦНАПів, вокзалів, магазинів, укриттів тощо.

Цьогоріч процес став ще більш відкритим – результати перевірок можна відстежити в реальному часі на Інтерактивній мапі безбар’єрності.

«Ці дані будуть зберігатись в онлайн-доступі постійно. Це звіт кожного власника будівель та споруд перед суспільством. Роботу територіальних громад щодо організації здійснення моніторингу об’єктів безбар’єрності теж видно в режимі онлайн. Станом на вчора моніторинг безбар’єрності здійснюється лише на території Луцької, Ковельської, Володимирської, Маневицької, Голобської та Турійської громад – за що я вам дуже вдячний. Але від старту заходу по всій області обстежено лише 126 об’єктів», – зауважив Денис Денищенко.

«До 25 серпня має бути завершене обстеження визначених об’єктів. Максимально залучайте управителів об’єктів, будівель та споруд.», – наголосив Василь Василенко, озвучивши основні моменти Порядку ведення моніторингу, за результатами якого будуть оцінювати ситуацію в області в цілому та планувати подальші дії і видатки.

Під час наради представниця Міністерства розвитку громад та територій України Мирослава Топіха детально розповіла про Інструкцію для управителів об’єктів, де покроково розписаний механізм моніторингу безбар’єрності.

«Не потрібно бути архітектором, щоб зрозуміти, чи є на об’єкті бар’єр. І дуже важливо проводити об’єктивну оцінку. Нехай ми промаркуємо об’єкт як бар’єрний – це не буде підставою для зауважень, але дасть змогу в подальшому виправити ситуацію, внести зміни. Тому наголошую, що реальний стан та аналіз є дуже важливими для реалізації державної політики безбар’єрності», – підсумувала представниця Мінрозвитку.

Учасникам наради також надали для використання Альбом стандартних рішень – практичний посібник з прикладами, схемами та основними вимогами до облаштування безбар’єрного простору. Його можна використовувати як при підготовці технічних завдань, так і при новому будівництві чи реконструкції.

Особливо прикро, що вимоги доступності проігноровані при зведенні нових будівель, – на це звернули увагу як заступник голови Волинської ОДА, так і керівник профільного обласного управління містобудування Василь Василенко. Обидва посадовця нещодавно особисто брали участь в моніторингу міського простору спільно з громадською організацією «Зруш скелю».

«Ми відчули на собі всю складність пересування на кріслі колісному, і те, як людям складно діставатися до звичайних магазинів, аптек, які для нас не є проблемою. Прошу кожного підійти до виконання завдання відповідально», – підсумував засідання Денис Денищенко .

У Волинській ОВА обговорили хід моніторингу безбар’єрності в громадах

купити квартиру Луцьку

У Волинській ОВА обговорили хід моніторингу безбар’єрності в громадах

Джерело: volynonline.com

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua