вологість:
тиск:
вітер:
«Закриємо на ремонт аеропорт у Жешуві – і нехай Україні скидають допомогу з неба на парашутах»
Отакої.
Найяскравіші за тиждень думки і цитати
Валерій ПЕКАР, громадський діяч, публіцист, пояснює, чому в Україні важливо зберегти демократію:
«Ми встояли тому, що ми є демократією вільних громадян, а не авторитаризмом мовчазних підданих. Завдяки горизонтальним зв’язкам, порушенню ієрархій та статутів, децентралізованим швидким інноваціям та вільним економічним суб’єктам, відкритому обговоренню проблем, децентралізації й місцевому самоврядуванню, багаторівневій народній дипломатії тощо. Якби все робилося «як положено», лінія бойового зіткнення вже могла би бути по Збручу. Якби великій авторитарній країні протистояла маленька авторитарна країна, в чому могла би тоді полягати надія на перемогу?».
Богдан ЛОГВИНЕНКО, журналіст, який багато років прожив у Польщі, вважає, що в цій країні зростають антиукраїнські настрої:
«Антиукраїнські настрої зростають, особливо – у молоді, про що говорять соціологія та результати виборів. Боюсь, що Навроцький ( новий президент-українофоб. – Ред. ) – це лише проміжна ланка до майбутньої правої сили на чолі країни, на кшталт «Конфедерації» ( радикально антиукраїнська партія. – Ред. ). Не здивуюсь, якщо це дійде до акцій помсти «За Волинь». росія від цього вже виграє на 100%».
Діана МАКАРОВА, волонтерка, очільниця «Фонду оперативної національної допомоги», про те, чому важливо донатити:
«Одна пенсіонерка йде з нами з 2014-го. Її стабільний донат щомісяця – тисяча гривень. Вона весь час говорить: «Вибачте, що так мало». Якось ми сіли й порахували, скільки турнікетів змогли купити за ці гроші. Виявилося, що багато. Тобто, людино, ти змогла. Тому ми й кричимо, хоча самим вже давно противно від цього крику: «Донатьте, люди, ви можете. Маленькі донати збираються у великі ріки. Може, навіть ваш незначний струмок когось врятує. Можливо, це буде ваш брат, чоловік, знайомий, сусід. Можливо, людина, яку ви не знаєте».
Анджей ДУДА, президент Польщі, який складає свої повноваження, вважає, що Київ недостатньо цінує допомогу Варшави:
«Як українці, так і наші союзники просто вважають, що аеропорт у Жешуві (Ряшеві) та наші автомагістралі належать їм, ніби це – їхнє. Але це – не їхнє. Це – наше. Тому, якщо комусь щось не подобається, то закриваємо – і до побачення… Так, робимо ремонт. Закриваємо аеропорт у Жешуві, а ви доставляйте в Україну морем, повітрям, не знаю, скидайте на парашутах. Вигадуйте. Вигадуйте, якщо вважаєте, що ми вам не потрібні».
Андрій МАГЕРА, заступник голови Центральної виборчої комісії (2007–2018), експерт з конституційного права, про слова президента Польщі Анджея Дуди, який звинуватив Україну в невдячності і пригрозив закрити аеродром в Ряшеві (Жешуві), через який йде допомога:
«Це «невдячною» є та країна, яка кожного дня харкає кров’ю, захищаючи не лише свою незалежність, а й мир для своїх західних сусідів? Мабуть, «вдячною» буде лише та Україна, яка зникне з політичної карти світу й мешканці якої у складі посилених російських військ стоятимуть у Варшаві й Кракові з метою подальшого утворення Західнослов’янського федерального округу. Якраз тоді новий громадянин рф Дуда матиме скільки завгодно можливостей розповідати москві і про Волинь, і про Бандеру».
Домінік ГАШЕК, легендарний хокейний голкіпер з Чехії, відреагував на скандальну заяву прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана про те, що Україна нібито сама обрала війну:
«До всіх громадян Угорщини (та інших). Ваш прем’єр-міністр бреше вам і всьому світу. Україна не обирала війну. Україна зазнала нападу з боку росії і вона захищається від імперіалістичного терористичного ворога, щоб зберегти свою свободу. Ставтеся до свого прем’єр-міністра як до брехуна».
Сергій МАРЧЕНКО, блогер, військовий ЗСУ, про те, чому росія наносить удари по ТЦК:
«Свиномордим ДУЖЕ НЕ ПОДОБАЄТЬСЯ, як комплектується українське військо. Кожна людина для фронту – це цвях у домовину «лапотного рейху». Хай погано, хай не повною мірою, хай без підтримки політиканів і саботажем державних структур, але робота із залучення воїнів до Сил оборони дає свої плоди. Ми не просто стоїмо, ми вже СУТТЄВО ВИСНАЖИЛИ спроможності ворога провести літній наступ, на який путін покладав так БАГАТО НАДІЙ!
Тому і б’ють по центрах комплектації. Бо розуміють, що не зможуть проламати фронт, якщо темпи рекрутингу в ЗСУ будуть високі».
Володимир ЄРМОЛЕНКО, філософ, помітив, що російські ЗМІ перестали вживати слово «Україна», зокрема, коли писали про колапс в аеропортах через наші дрони:
«Кілька «росмедіа» я проглянув, і в жодному з них не згадується Україна. Все описується як якесь абстрактне явище. Інколи вживаються прикметники «вражескій», «внєшній», часто вживаються абстрактні поняття «сбой», «чрезвичайная сітуація, «внешніє вмєшатєльства». Слова «Україна» вони не вживають. Це слово їх лякає. Прикметник «український» – жахає. Вони бояться, що, якщо це слово проникне в публікацію, воно щось серйозне там всередині зруйнує. Як магічне слово-заклинання».

Новини рубріки

На Волині сталася ДТП за участю автомобіля без номерів
21 липня 2025 р. 00:13

Взяв в заручники двох дівчат, щоб отримати відстрочку: на Волині судять чоловіка
20 липня 2025 р. 23:55

У вересні загроза з Білорусі зростатиме: у ДПСУ зробили тривожну заяву
20 липня 2025 р. 23:45