50 найкращих університетів України

20 липня 2025 р. 22:16

20 липня 2025 р. 22:16


А ви знали, що можливість отримати диплом державного зразка залежить від успішної акредитації освітньої програми в університеті? Ми зібрали ТОП-50 найкращих ЗВО України у короткому відео, щоб допомогти вам обрати надійну освіту. Подача заяв абітурієнтів стартувала сьогодні, 19 липня на вступ до бакалаврату, які планують навчатися за бюджетною або контрактною формою (включно з тими, хто має освітній грант).

Що таке акредитація?

Це офіційне визнання якості освітньої програми. Якщо програма акредитована у Національному агентстві із забезпечення якості вищої освіти України (НАЗЯВО), це означає, що навчання в ній відповідає державним стандартам, а випускник отримає диплом державного зразка. Якщо ж програма має лише умовну акредитацію або перебуває на етапі перевірки, існує ризик, що диплом буде недійсним або не визнаватиметься офіційно.

Саме тому так важливо перевіряти акредитаційний статус обраного вишу перед поданням заяви.

За даними Центру міжнародних проєктів «Євроосвіта», акредитація, яку проводить Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти України (НАЗЯВО), є найповнішим та найбільш надійним способом оцінити якість роботи українських університетів. НАЗЯВО — ключовий орган, що відповідає за акредитацію університетів в Україні. Експерти вважають його підхід найповнішим і найбільш прозорим у перевірці якості вищої освіти в країні, стверджує Центр міжнародних проєктів «Євроосвіта».

Упродовж 2019–2024 років найбільше успішно акредитованих освітніх програм — у п’яти університетів, і всі вони розташовані в трьох найбільших містах України: Києві, Львові та Харкові.

Абсолютним лідером став Київський національний університет імені Тараса Шевченка . Одразу за ним — ще один столичний гігант, Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського. Трійку замикає Львівська політехніка, яка стабільно входить до лідерів усіх можливих рейтингів.

На четвертому місці знову Київ — Національний університет біоресурсів і природокористування України. П’яте місце посів Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна, ще один заклад з багаторічною академічною історією.

Далі у списку — Львівський університет імені Івана Франка та Чернівецький університет імені Юрія Федьковича, які також показали високі результати. Цікаво, що у першу десятку потрапив і Київський столичний університет імені Бориса Грінченка, який раніше рідко з’являвся у подібних рейтингах.

Дев’яте місце — за Дніпровською політехнікою, єдиним представником міста Дніпро у ТОП-10. А десятку замикає Одеський національний університет імені І. І. Мечникова.

Якщо заглянути трохи нижче в рейтинг, то помітно: у другій десятці — вже більше розмаїття. Київ тут представлений лише двома університетами — це Державний торговельно-економічний університет, який посідає 17-ту сходинку, та Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана. Натомість з’являються інші міста — Суми, Луцьк , Івано-Франківськ, Тернопіль і Житомир.

Це: Сумський державний університет, Волинський національний університет імені Лесі Українки (м. Луцьк) , Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника (м. Івано-Франківськ),  Західноукраїнський національний університет (м. Тернопіль), Державний університет «Житомирська політехніка». І навіть Умань — Уманський національний університет садівництва став єдиним університетом із райцентру, що потрапив у ТОП-20.

Цей рейтинг — ще один доказ того, що якісна освіта сьогодні доступна не лише у столиці чи великих мегаполісах. Потужні університети є по всій країні — і вони доводять свою якість у справі. Детальніше про топ 50 кращих закладів вищої освіти України за результатами акредитації освітніх програм у 2019–2024 роках дивіться у 4-хвилинному відео.

Цей рейтинг допоможе зорієнтуватися, де ймовірність отримати диплом держзразка — найвища.

Переглянути рейтинг університетів можна ТУТ .

50 найкращих університетів України

Джерело: volyninfa.com.ua

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua