вологість:
тиск:
вітер:
У Луцьку обговорили досвід впровадження та перспективи реалізації енергоефективних заходів
У Луцьку з робочим візитом перебуває директор проєктів «Підтримка національного Фонду енергоефективності та програми екологічних реформ (S2I) в Україні» та «Енергоефективний район міста Львова», що виконуються GIZ (Німецьке товариство міжнародного співробітництва), Айке Мейер. Сьогодні, 22 липня, відбулась його зустріч із заступником міського голови Іриною Чебелюк, головою наглядової ради «Фонду енергоефективності України» Юлією Сабатюк, керівниками департаментів Луцької міської ради та головами правління луцьких ОСББ, які мають позитивний досвід впровадження проєктів енергоефективності.
Ірина Чебелюк розповіла про програму відшкодування частини суми кредитів ОСББ Луцької міської територіальної громади, залучених на впровадження в будинках енергоефективних та енергозберігаючих заходів на 2021–2026 роки.
Вона зазначила, що в межах дії програми надається фінансова підтримка та відшкодування частини суми кредитів ОСББ Луцької міської територіальної громади, які беруть участь у програмах державної установи «Фонд енергоефективності», зокрема, програмах «ЕНЕРГОДІМ» та/або «ГРІНДІМ» та залучають кредитні кошти на впровадження в житлових будинках енергозберігаючих заходів. ОСББ, які завершили свої проєкти, мають можливість отримати відшкодування до 10% від суми актів виконаних робіт з місцевого бюджету. 70% – покриває Фонд. За час дії воєнного стану 32 луцьких ОСББ отримали відшкодування з бюджету громади на суму понад 27 млн гривень.
«У нашій громаді впроваджено низку об’єктів програми з енергоефективності саме завдяки злагодженій та конструктивній роботі ОСББ. Це одна із важливих ланок в самоорганізації населення. Луцьк є одним із перших міст в Україні з реалізації проєктів з енергоефективності. Міська рада активно працює з головами правлінь ОСББ, і навіть попри те, що в країні війна, наші люди незламні, і працюють над реалізаціями низки програм. Якщо буде співпраця, можливість та бажання мешканців громади. Міська рада шукатиме фінансові ресурси, щоб підтримати людей. А якщо будемо заручені підтримкою Уряду Німеччини, зокрема GIZ, докладемо максимальних зусиль для реалізації програми в нашій громаді», – зазначила заступник міського голови.
Голова наглядової ради «Фонду енергоефективності України» Юлія Сабатюк зауважила, що Луцьк був першим містом в Україні, де почали успішно впроваджувати заходи з енергоефективності. За її словами, усе почалось з реалізації проєктів встановлення індивідуального теплового пункту, а нині Луцьк є взірцем у цьому напрямі.
Юлія Сабатюк розповіла, що «Фонд енергоефективності» працює з 2018 року і станом на сьогодні має вже понад дві тисячі заявок, фінансується за бюджетні і за кошти донорів, зокрема GIZ. Вона подякувала директору проєктів GIZ Айке Мейеру за підтримку та висловила сподівання, що програма з підтримки ОСББ щодо впровадження заходів з енергоефективності у Луцьку буде дофінансована.
У межах візиту Айке Мейер заплановані візити до низки правлінь ОСББ міста Луцька, які мають позитивний досвід впровадження проєктів з енергоефективності, а також ознайомлення почесного гостя з інфраструктурою та туристичним потенціалом нашого міста.

Новини рубріки

Скорботна звістка з фронту: хвороба обірвала життя Героя з Волині Валерія Вакулюка
23 липня 2025 р. 18:07

Скільки коштують кавуни і дині у прикордонній волинській громаді
23 липня 2025 р. 18:07

Працівники Берестечківської міської ради відвідали Підкамінську громаду
23 липня 2025 р. 17:58