вологість:
тиск:
вітер:
Який пластик краще підходить для друку складних деталей*
Для виготовлення точних, функціональних та технічно складних деталей в різних галузях 3D-друк є відмінним рішенням, але успіх і якість готових виробів значною мірою залежить від правильного вибору пластику. Для виготовлення деталей у машинобудуванні, дизайні, електроніці, медицині, авіації та навіть в побуті важливо використовувати пластик з відповідними властивостями, тому далі пропонуємо розгляну два найбільш поширених варіанти.
Порівнюємо два типу пластику для друку
Якщо зіставити два матеріали, наскільки значною є різниця між ABS та PLA пластиком, джерело дає вичерпну відповідь, тому пропонуємо короткий огляд цього порівняння. PLA (поліактид) – це біополімер на основі кукурудзяного або цукрового крохмалю, який вважається екологічно безпечним, простим у друку, з мінімальною усадкою. ABS є інженерним термопластиком, стійким до ударів, деформацій та температур, але вимагає досвіду при друку, аби виготовити міцні функціональні вироби.
Пропонуємо порівняння ABS vs PLA для складних деталей в формі таблиці.
Якщо ви перейдете в інтернет-каталог продукції Електропласт , зможете підібрати відповідну до потреб сировину для друку. Залежно від потреб, це можуть бути листи АБС-пластику для створення різних заготовок, додаткові компоненти для друку та такі інженерні полімери, як поліпропілен, поліамід та поліуретан.
Переваги та недоліки пластику для друку
PLA, як уже зазначили вище, відмінно підходить для друку в тих ситуаціях, коли принтер не має закритої камери. Цей матеріал не дає усадку і не деформується під час друку, а також має привабливі зовнішні характеристики, тому відмінно підходить для виготовлення концептуальних моделей та декоративних елементів.
Окрім значних переваг поліактид має такі недоліки:
• низьку термостійкість;
• не витримує динамічні навантаження;
• ламкий, схильний до розтріскування при ударах.
АБС більш міцний та ударостійкий, витривалий до зношення та агресивного зовнішнього середовища. Саме тому цей матеріал відмінно підходить для виготовлення функціональних механізмів, а також отримання гладкої поверхні шляхом додаткової обробки ацетоном. Попри такі плюси, друк деталей з АБС-пластику потребує більш професійних принтерів з закритою камерою й дотримання технології друку. Без правильної адгезії матеріал може тріскатися, а також виділяє токсичний запах при друку, тому необхідна організація якісної вентиляції в цеху.

Новини рубріки

Україна та Росія провели ще один обмін полоненими: хто повернувся додому
23 липня 2025 р. 23:14

У Стамбулі розпочалася зустріч української та російської делегацій
23 липня 2025 р. 23:01

Світязь: у певні години перебувати на пляжі заборонено
23 липня 2025 р. 23:00