вологість:
тиск:
вітер:
Олександр Кривцов на Світязі біг 5 км за свого загиблого сина разом із його книжками...
Олександр Кривцов із Рівного біг за загиблого сина та його побратима.
На Волині вдруге відбувся Світязький марафон пам’яті Героїв. 220 чоловіків, жінок та дітей пробігли за свого Захисника, який загинув у російсько-українській війні
Цей марафон – благодійний, розповів «Суспільному Луцьк» організатор заходу В’ячеслав Оксентюк. Учасники сплатили внески від 300 до 1000 гривень – залежно від дистанції. Їх передадуть батальйону безпілотних систем 100-ї окремої механізованої бригади.
Серед 220 учасників – 25 дітей віком від 5 до 16 років. Вони пробігли кілометр. Наймолодша учасниця – п’ятирічна Аріна Алексюк – разом із мамою Надією бігли за тата – Івана Алексюка, який загинув у травні 2024 року.
– Він служив у «Вороні-100». Це – їхній прапор. Він займався дронами й сьогодні ми біжимо саме за нього, – каже Надія Алексюк.
Світязький марафон пам’яті героїв стартував о сьомій. Першими бігли учасники, які обрали дистанцію 42 км. Таких зголосилось 19 чоловіків. Серед них військовослужбовець із Луцька Андрій Кушнерук. Чоловік не раз пробігав дистанцію 21 кілометр, а 42 км – біг вперше.
О восьмій годині стартували забіги на дистанціях: 21, 10 та 5 кілометрів. Олександр Кривцов із Рівного біг 5 кілометрів, у руках тримав книги свого сина Максима, який був поетом.
Наймолодша учасниця – п’ятирічна Аріна Алексюк – разом із мамою Надією бігли за тата – Івана Алексюка, який загинув у травні 2024 року.
– Я біг за сина – Кривцова Максима («Далі»), молодшого сержанта 3-го окремого полку спеціальних операцій імені Святослава Хороброго та його побратима, якому він присвятив всю цю книгу – Іллі («Бетмена»)Долматова. Ілля посмертно нагороджений Зіркою Героя України, а Максим – отримав найвищу нагороду з рук Валерія Залужного – «Хрест Заслуги», – розповів Олександр Кривцов.
Цього року марафон масштабувався, до нього приєдналися рідні та друзі загиблих українців зі Львова, Києва, Харкова, Маріуполя, Івано-Франківська, Рівного, Тернополя та Ужгорода. Його учасник Валерій Шажко – ультрамарафонець, рекордсмен України зі Львова, присвятив свій забіг двом бігунам, які загинули на війні – Володимиру Фіалці та Андрію Васильківу.
– Васильків Андрій служив у Волинській 100-ій бригаді. Він захищав рубежі нашої країни на Донецькому напрямку, нам ще до кінця невідома його доля. Це був один із наших бігунів. У 100-ій
бригаді служать мої однокласники. Якийсь час у «Сталевій сотці» був і мій син, який також зараз на Сході, – розповів Валерій Шажко.
Цього року до марафону долучилися військовослужбовці. Серед них – учасник Олімпійських ігор у Токіо та Парижі, чемпіон світу з легкої атлетики, бойовий медик з Маріуполя Олександр Лопанов. Він перший фінішував на дистанції 5 кілометрів, яку пробіг за 17 хвилин 32 секунди.
– У війську я – з 2016 року. Нині представляю 199-ий навчальний центр ДШВ. Ми готуємо найкращих професіоналів, фахівців своєї справи. Це змагання – пам’ять полеглим Героям, їх вшанування, – каже.
Учасники марафону подолали дистанції, що пролягли Шацьким національним парком і трасою між селами Світязь – Пульмо – Грабове, та у зворотньому напрямку.
Богдана ШЕВЧУК, Тетяна БІСКУБ .

Новини рубріки

Магнітні бурі в Україні: який прогноз сонячної активності на 27 липня
27 липня 2025 р. 00:27

Понад сотню патронів і револьвер намагався провезти до Польщі пасажир автобуса на «Ягодині»
27 липня 2025 р. 00:27

Стояв три роки – тепер продають: тягач МАЗ із заводу «Богдан Моторс» виставили на торги
26 липня 2025 р. 23:59