Чому в Україні нашестя сарани: фахівці пояснили про небезпеку ситуації

27 липня 2025 р. 20:13

27 липня 2025 р. 20:13


На полях Херсонської, Запорізької та Одеської областей спостерігається нашестя сарани. Фермери з різних регіонів публікують відеопідтвердження, але загальна картина втрат поки не озвучена.

Ситуацію щодо шкідників пояснив заступник голови Держпродспоживслужби Вадим Чайковський, пише Латафундист .

За словами фахівця, спалахи на території України відбуваються щорічно, вони були і в минулому, і в позаминулому роках. Їх причиною цих є низка факторів, які на сьогодні стали ще гострішими. Це підвищення середньодобової температури, зміна природно-кліматичних умов, об’єктивні умови. Але найбільшою мірою на це вплинула війна, бо є занедбані землі поблизу лінії зіткнення. Також це наслідки руйнування Каховської ГЕС.

“Нашестя сарани — наслідок екоциду росії проти України. Та і не тільки проти України, а і проти всього світу. Зверніть увагу, у 2022-2025 роках спалахи відбувалися в регіонах, де ведуться бойові дії з росіянами. У 2024 році це була Слобожанська селищна рада Чугуївського району Харківської області, там був введений особливий режим захисту рослин. У 2023 році осередки розмноження сарани виявляли в Донецькій, Запорізькій, Херсонській областях, але масштаби були менші. На жаль, доки триває війна, доти будуть спалахи сарани. Їх природний ворог — птахи. Поблизу лінії бойових дій птахів немає, бо вони тікають від вибухів і обстрілів. А сарана обстрілів не боїться, розмножується і розлітається по регіону”, – пояснив Вадим Чайковський.

На сьогодні ситуація із сараною не критична.

“У Запорізькій області зараз найбільш масові осередки шкідників. У Дніпропетровську область наші колеги виїжджали туди, де були ймовірні вогнища. Так, спалахи виявлялися, але в незначній кількості. Одеська область — також виявляли сарану у цьому році, теж в незначній кількості. Там вже все обробили, будуть знімати режим захисту. У Херсонській області теж обробили територію. Як відомо, саранові мігрують за вітром. Мені доповідали колеги, що вітер перемінився і сарана пішла на тимчасово окуповані території. Тобто звідки прийшла, туди і повертається”, – зазначив Вадим Чайковський.

Представники Держпродспоживслужби просять українців, якщо побачать сарану — повідомляти у територіальний орган Держпродспоживслужби.

“Коли до нас приходить ваше повідомлення, спеціаліст ДПСС приїжджає на поле і визначає, чи перевищує кількість сарани поріг економічної шкоди. Врахуйте, саранові завжди були і є в нашій природі, але не завжди вони агресують. Коли їм не достатньо харчів, або коли комахи відчувають з певних причин стрес — вони змінюють поведінку на агресивну. Збираються в осередки, навіть змінюють колір, і летять шукати поживне середовище”, – сказав Вадим Чайковський.

Чому в Україні нашестя сарани: фахівці пояснили про небезпеку ситуації

Джерело: volyninfa.com.ua

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua