На Волині судили бізнесмена за незаконну діяльність

06 червня 2026 р. 15:31

06 червня 2026 р. 15:31


У Любомлі судили місцевого підприємця, який налагодив незаконне виробництво деревного вугілля. Через діяльність піролізних печей у повітря потрапляли шкідливі речовини, що створило небезпеку для довкілля.

Як стало відомо БУГу з ухвали суду, правопорушення зафіксували у період з 13 листопада по 19 грудня 2025 року. Підприємець встановив дві піролізні бочки на вулиці Соборності, 59 у Любомлі та займався випалюванням деревного вугілля без відповідних дозволів на викиди в атмосферне повітря.

Діяльність чоловіка відбувалася з порушенням екологічних норм та вимог Закону України «Про охорону атмосферного повітря». Внаслідок використання піролізних печей № 4 та № 5 в атмосферу здійснювалися наднормативні викиди оксиду вуглецю та оксиду азоту.

Експертиза виявила суттєве перевищення гранично допустимих концентрацій шкідливих речовин:

Піролізна піч № 4: вміст оксиду азоту склав 0,0080 мг/м³ при нормі 0,0051 мг/м³, а оксиду вуглецю – 0,64267 мг/м³ (при нормі 0,12 мг/м³).

Піролізна піч № 5: вміст оксиду азоту склав 0,0064 мг/м³ (при нормі 0,0055 мг/м³), а оксиду вуглецю – 0,5162 мг/м³ (при нормі 0,12 мг/м³).

Такі дії завдали шкоди довкіллю на суму 25 100,40 грн.

Між прокурором Спеціалізованої екологічної прокуратури та обвинуваченим уклали угоду про визнання винуватості. Підприємець повністю визнав свою провину в інкримінованому злочині, передбаченому ч. 1 ст. 241 КК України (забруднення атмосферного повітря шкідливими для довкілля речовинами).

Суд затвердив угоду та призначив чоловіку покарання у вигляді штрафу в розмірі 30 600 гривень. При цьому право займатися господарською діяльністю йому не обмежили.

На Волині судили бізнесмена за незаконну діяльність

Джерело: volynua.com

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua