На Волині чоловік назбирав майже 5 кг бурштину: чим закінчилася справа в суді

22 червня 2026 р. 15:07

22 червня 2026 р. 15:07


Маневицький суд затвердив угоду про визнання винуватості у справі щодо 4,7 кг бурштину. Чоловік сплатить штраф і втратить незаконно зібране каміння.

Про це йдеться у вироку Маневицького районного суду від 11 червня.

Суд встановив, що у травні 2025 року чоловік на території поблизу села Галузія Камінь-Каширського району зібрав із поверхні землі бурштин-сирець загальною масою понад 4,7 кг . Надалі він зберігав і перевозив каміння в автомобілі Volkswagen Passat без документів, що підтверджують його походження. Під час зупинки транспортного засобу працівниками поліції бурштин було виявлено та вилучено.

Дії обвинуваченого кваліфікували за ч. 1 ст. 240-1 КК України (незаконне видобування, придбання, зберігання та перевезення бурштину без підтвердження законного походження).

У суді чоловік повністю визнав вину та уклав угоду про визнання винуватості з прокуратурою.

Суд врахував щире каяття та активне сприяння розкриттю правопорушення як пом’якшувальні обставини. Обтяжуючих обставин не встановлено.

У підсумку суд призначив йому штраф у розмірі 51 000 грн , а також застосував спеціальну конфіскацію бурштину на користь держави. Витрати на експертизи також стягнуто з обвинуваченого.

На Волині чоловік назбирав майже 5 кг бурштину: чим закінчилася справа в суді

Джерело: vsn.in.ua

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua