вологість:
тиск:
вітер:
Як пройшла перша літня сесія Луцької міської ради у 2026 році. Фоторепортаж
У Луцьку відбулася 95-та сесія міської ради, під час якої депутати розглянули понад сотню питан, більшість з яких були земельні. Окрім місцевих господарських проблем, обранці громади ухвалили кілька важливих звернень до керівництва держави та центральної влади.
Сесія Луцької міської ради відбулася у середу, 24 червня. Під час засідання депутати розглянули питання, що стосуються земельних відносин, економіки, бюджету, благоустрою громади та роботи комуальних підприємств.
Засідання сесії розпочалося із хвилини мовчання, після чого депутат від фракції «Свобода» Володимир Пшибельський зазначив, що його однопартійці стали на захист червоно-чорного прапора УПА. Посадовець наголосив на праві українців самостійно формувати політику національної пам’яті. Крім того, депутати закликали будувати відносини з Польщею на взаємній повазі.
Після виступу Володимира Пшибельського розпочалася основна частина сесії луцької міської ради. На голосування депутатів було винесено понад 160 питань, 119 з яких були земельні.
Журналісти ВСН зафіксували головні рішення 95-ї сесії Луцької міської ради:
- ухвалили звернення до керівництва держави з вимогою підвищити заробітні плати військовослужбовцям та встановити чіткі терміни служби,
- міська рада звернулася до МОН із проханням переглянути правила проведення НМТ, щоб зменшити стрес для випускників, спростити апеляції та узгодити завдання з програмою,
- погодили передачу 8 автомобілів та спецтехніки (від Нацполіції) для КП «Луцькводоканал» для забезпечення його стабільної роботи,
- розглянули та ухвалили заходи, спрямовані на п окращення благоустрою та реагування на порушення правил паркування у місті,
- включили до комісії з обліку переселенців, які потребують житла, першу заступницю мера Ірину Чебелюк ,
- прийняли рішення щодо закладів освіти, а саме три дитсадки у селах Боголюби, Рокині та Одеради вирішили приєднати до місцевих гімназій,
- прийняли рішення щодо посилення співпраці між комунальним підприємство електротранспортом та закладами освіти,
Також на сесії депутатка Валентина Малютіна заявила, що у Луцьку належно не працює служба супроводу для людей із порушеннями зору , і попросила з'ясувати, чому ця послуга фінансується, але не забезпечується в повному обсязі. За її словами, через це незрячі мешканці громади залишаються без допомоги в повсякденному житті.
Також на сесії активно говорили про безпритульних тварин . Для комунального підприємства «Ласка» оновили програму аж до 2030 року і заклали на неї майже 187 мільйонів гривень. За ці гроші у притулку хочуть збудувати нові вольєри, відремонтувати приміщення та купити спеціальну машину для відлову. Тварин і надалі будуть безкоштовно стерилізувати, лікувати та намагатися прилаштувати у добрі руки, щоб на вулицях їх ставало менше.
Загалом 95-та сесія завершилася розглядом депутатських запитів до керівництва держави та опрацюванням офіційних звернень від громадян.
- На Світязі відпочивальники масово скаржаться на висип і свербіж після купання: що відомо
- Від прогулянок парком до затишку вдома: як відпочивають лучани?
- Від вугільних шахт до квітучих скверів: як сьогодні живе місто Нововолинськ. Фоторепортаж
Новини рубріки
Ковельська громада попрощалась із захисником Олександром Шевченком, який родом із Донеччини
24 червня 2026 р. 18:57
Мільйонні збитки через овочі: на Волині підозрюють майора у переплаті за продукти для військових
24 червня 2026 р. 18:30