вологість:
тиск:
вітер:
Україна повернула з російського полону ще 160 військових
Президент Володимир Зеленський заявив, що з російського полону звільнено 160 українських військовослужбовців, які перебували в неволі з 2022 року.
“Продовжуємо повертати додому українців із російської неволі. Сьогодні з полону звільнено 160 військових. Усі були в полоні ще з 2022 року”, — написав глава держави.
Зеленський уточнив, що серед звільнених – військовослужбовці Збройних Сил України, Державної спеціальної служби транспорту, нацгвардійці та прикордонники. Вони захищали Україну в Маріуполі, на Донецькому, Луганському, Харківському, Запорізькому, Київському, Чернігівському та Сумському напрямках.
“Дякую всій нашій команді, яка щодня працює над поверненням наших людей. Особлива вдячність усім нашим підрозділам, які на передовій поповнюють обмінний фонд для України та своєю сміливістю забезпечують нам можливість повертати людей. Памʼятаємо про всіх, хто в неволі. Перевіряємо по кожному прізвищу. Усіх маємо повернути – і військових, і цивільних”, — наголосив Президент.
Як повідомляє Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими, серед звільнених сьогодні, 26 червня, з російського полону – 115 оборонців Маріуполя.
«76-й обмін полоненими. Координаційним штабом з питань поводження з військовополоненими за дорученням Президента України проведено черговий комбінований обмін полоненими. У результаті перемовного процесу визволено 160 українських воїнів, які перебували у неволі з 2022 року», – ідеться в повідомленні.
«Вони боронили державу на Донецькому, Луганському, Харківському, Чернігівському, Запорізькому, Сумському та Київському напрямках. Серед звільнених зокрема 115 оборонців Маріуполя», – зауважили в Коордштабі.
Крім солдатів і сержантів, додому вдалося повернути 58 офіцерів.
Вік наймолодшого звільненого – 26 років, найстаршого – 66.
Усі визволені захисники пройдуть медичний огляд, отримають необхідне лікування, грошові виплати, документи, а також відправляться на реабілітацію для повернення до суспільства після тривалої ізоляції у російському полоні.
«Висловлюємо щиру вдячність Сполученим Штатам Америки та Об’єднаним Арабським Еміратам за важливе посередництво та сприяння в організації обміну. Дякуємо також усім державним структурам, організаціям і фахівцям, які щодня працюють заради повернення наших громадян додому», – наголосили в Коордштабі.
Загалом за період діяльності Координаційний штаб повернув з неволі 9606 військових та цивільних і продовжує роботу над визволенням кожного українця з російської неволі.
Крім того, як повідомив у «Телеграм» глава МВС Ігор Клименко , серед звільнених із російського полону українських захисників – 45 військовослужбовців системи Міністерства внутрішніх справ.
За його словами, усі вони потрапили в полон у 2022 році під час оборони Донеччини та Луганщини: «Хлопці мають проблеми зі здоров’ям, тож попереду – обстеження, лікування та реабілітація».
Джерело: volynonline.com
Новини рубріки
Серед звільнених з полону захисників – троє волинян
26 червня 2026 р. 18:43
Понад два роки вважався зниклим безвісти: підтвердили загибель Героя з Волині Володимира Величка
26 червня 2026 р. 18:42