ТЦК порушують закон? Адвокат з Дніпра розповів про "бусифікацію" та невідомих у масках Із початку повномасштабного вторгнення у мережі все частіше поширюють відео та фото з невідомими людьми у військовій формі та масках,…

20 листопада 2024 р. 13:03

20 листопада 2024 р. 13:03


Із початку повномасштабного вторгнення у мережі все частіше поширюють відео та фото з невідомими людьми у військовій формі та масках, які штовхають звичайних перехожих призовного віку у мінібуси та відвозять у невідомому напрямку. Згодом з'ясовується, що таким чином наразі в країні проводять примусову мобілізацію. Так, в Україні і з'явився термін "бусифікація" - практика, яка викликає критику через порушення прав людини, оскільки такі примусові дії частіше відбуваються без належного документального оформлення чи пояснення правових підстав. Журналісти ІА " Дніпро Оперативний " вирішили з'ясувати, хто такі невідомі у масках, які вони мають права та чим відрізняються від військових й ТЦК. Детальніше про це дивіться у нашому сюжеті .

Як розповів нашим журналістам адвокат Станіслав Ліфлянчик, основними та найголовнішими завданнями працівників ТЦК є збір даних про військовозобов'язаних та ведення військового обліку. Військові територіальних центрів комплектування мають перевіряти особу на придатність чи непридатність та видавати розпорядження про мобілізацію.

По суті ТЦК це і є така собі канцелярія, яка займається військовим обліком тих, хто підлягає цьому обліку. Це "призовники", це військовозобов'язані і "допризовники", - зазначив адвокат.

Тож якщо завдання ТЦК полягає у зборі інформації про чоловіків призовного віку, хто тоді ті люди, яких можна побачити на тисячах відео з "бусифікацією"? Чи мають вони право мобілізувати прямо на вулиці? Стосовно цього Станіслав Ліфлянчик дав чітку відповідь: забирати людей та примусово їх кудись відвозити - є кримінальним правопорушенням.

Чому? Тому що, незважаючи на те, яка політика держави, як ми відносимося до цього, незважаючи на те, яка повинна бути мобілізація... Коли людина йде по вулиці, у своїх справах, під'їжджає якийсь автомобіль, її скручують і увозять, це, по-перше, викрадення людини, по-друге, незаконне обмеження волі. А якщо після цього садять якесь місце і вона там сидить деякий час, це ще й катування , - зауважив Станіслав Ліфлянчик.

Водночас наразі достовірно незрозуміло, чи дійсно ті особи у масках - працівники ТЦК. За словами адвоката, ці невідомі люди, яких ми бачимо на відео "про ТЦК", не є правоохоронцями чи військовослужбовцями.

Принаймні, ми цього не знаємо, вони документи не показують, - сказав він.

Як пояснив Ліфлянчик, якщо ці люди є навіть військовослужбовцями, вони не мають право використовувати зброю проти цивільних. Однак тоді як пояснити той факт, що ці люди завжди мають при собі зброю?

Там не можуть бути ніяких законних підстав в стосуванні і носінні цієї зброї. Дай Бог, щоб вони її просто не застосовували, хоча б не стріляли, - підсумував Ліфлянчик.

Нагадаємо, раніше ми дізнавалися, що думають дніпряни про ідею розформувати ТЦК та відправити їх працівників на фронт.

ТЦК порушують закон? Адвокат з Дніпра розповів про "бусифікацію" та невідомих у масках
Із початку повномасштабного вторгнення у мережі все частіше поширюють відео та фото з невідомими людьми у військовій формі та масках,…

Джерело: dnepr.express

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua