вологість:
тиск:
вітер:
Як ідентифікувати насильство в цифровому середовищі?
Цифрове насильство є серйозною загрозою для Вашого психічного і фізичного благополуччя. У цифровому просторі неможливо захистити себе повністю, але цілком реально убезпечитися від ризиків та загроз, якщо знати як діяти.
Про це розповіли в Кіберполіції.
В межах кампанії «Кібернасильство: знаємо та протидіємо» ми розповімо про те, як ідентифікувати насильство в інтернеті та запобігти йому. Ініціатива реалізується з нагоди Міжнародної акції «16 днів проти насилля».
З якими формами кібернасильства Ви можете зіткнутися під час користування інтернетом:
- кібербулінг — цькування із застосуванням цифрових технологій. Проявляється через поширення неправдивих відомостей, розміщення компрометуючих фотографій, надсилання повідомлень з погрозами в онлайн-просторі;
- сексуальне насильство, таке як кібергрумінг — встановлення контакту дорослих з дітьми і молоддю через інтернет для вчинення з ними дій сексуального характеру;
- шантаж — використання цифрових платформ для вимагання грошей, особистої інформації або матеріальних вигод через погрози публікації компрометуючих матеріалів;
- майнові злочини — наприклад, фішинг, підроблені магазини;
- насильницькі злочини — кіберзалякування, кіберпереслідування, кібердомагання тощо.
“Щоб припинити кібернасильство, його потрібно ідентифікувати. Пам’ятайте, що Вас не мають права ображати, принижувати, переслідувати, залякувати у соціальній мережі, писати Вам нав’язливі повідомлення чи коментарі тощо”, – зазначають правоохоронці.
Якщо Ви чи Ваші близькі стикнулися із кібернасильством, обов’язково дотримуйтесь наступних порад:
- За можливості, ідентифікуйте особу, яка писала Вам образливі коментарі, пости, повідомлення тощо. Збережіть посилання на її сторінку та скриншот.
- Завжди робіть скріншоти контенту чи образ, які, на Вашу думку, мають насильницький контекст.
- Напишіть заяву у поліцію або подайде електронне звернення до кіберполіції за посиланням https://ticket.cyberpolice.gov.ua та додайте усю збережену інформацію.
Зверніться за підтримкою до рідних і людей, яким Ви довіряєте.
Великі платформи, такі як Facebook, Instagram, Youtube, зацікавлені в постійній підтримці безпеки своїх користувачів. Тому Ви можете повідомляти про агресивну поведінку безпосередньо на цих платформах.
А щоб обмежити себе від повторних випадків, скористайтесь блокуванням кривдника в соцмережі, що обмежить його можливість повторно зв’язатися з Вами.
Крім того, Ви можете звернутися за порадою та допомогою на Урядову гарячу лінію 15-47.
Більше про те, як ідентифіковувати кібернасильство та захиститися від нього читайте за посиланням: https://cyberpolice.gov.ua/…/yak-identyfikuvaty…/
Кампанія проводиться за ініціативи Офіс Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції та Міністерство юстиції України спільно з Національна поліція України , Кіберполіція України, Координаційним центром з надання правничої допомоги ( Безоплатна правнича допомога ) за сприяння Урядова уповноважена з ґендерної політики Катерина Левченко , в межах «16 днів проти насильства».
Довідково: 17 грудня 1999 року Генеральна Асамблея ООН оголосила 25 листопада Міжнародним днем боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок. Цього ж дня стартує міжнародна акція «16 днів проти насильства», яка щорічно проводиться з 25 листопада до 10 грудня включно.
новини Кривий Ріг LIFE
Джерело: krlife.com.uaНовини рубріки
Від створення студії в 1958 році до буремних 90-х: історія розвитку телебачення у Дніпрі
27 листопада 2024 р. 12:15
Досить морити нас холодом: криворіжці зареєстрували петицію з вимогами до місцевої влади
27 листопада 2024 р. 12:09
5 освітніх проєктів від ЄС: можливості для молоді та дорослих у воєнний час
27 листопада 2024 р. 12:09