75% школярів навчаються очно: у Дніпрі роблять все для якісної освіти дітей

26 грудня 2024 р. 17:54

26 грудня 2024 р. 17:54


Міська влада продовжує робити все, аби діти могли навчатися в комфортних, а головне — безпечних умовах. Нині 75% школярів навчаються очно. Про це повідомив міський голова Борис Філатов під час звіту про роботу у 2024 році, пише «Наше місто».

Починаючи з жовтня 2024 року 118 садочків та 14 дошкільних підрозділів поступово перейшли на семигодинний режим роботи.

Безумовно у навчальних закладах реагують на всі сигнали повітряної тривоги і повідомлення про масові мінування, якими нас регулярно тероризує ворог.

«Але тут виникає ситуація, коли безпекові протоколи стають взаємовиключними. Бо, з одного боку, діти мають слідувати в укриття навчального закладу, а з іншого — їх потрібно терміново евакуйовувати з будівлі,  – зазначив мер Дніпра Борис Філатов. –  Усе це коштує чималих нервів і педагогам, і учням, і їхнім батькам. Тому ми продовжуємо спільну дискусію щодо того, який вихід може бути з цієї ситуації. Чи йтиметься про зміну формату навчання, чи інший варіант — вирішувати такі речі ми як завжди будемо, спираючись на думку батьківської спільноти та освітян».
На безкоштовні обіди для дітей у 2024 році місто спрямувало 613 млн грн. І заклало таке фінансування також на 2025 рік.

«Та питання тут не в грошах. А в тому, що обладнання, на якому готується узгоджена парова чи печена їжа, не може працювати без світла», – поділився подробицями міський голова.
Дніпро запроваджує власні проактивні рішення для підтримки галузі. Цьогоріч місто спрямувало 10,6 млн грн на встановлення в школах сонячних електростанцій. Під час відключень світла вони забезпечать сталу роботу найпростіших укриттів, мережі Інтернет, роботу систем охоронної та пожежної сигналізації. Зараз обладнали 8 шкіл. Ще півсотні закладів отримають такі електростанції протягом наступного року.

Крім цього, місту доводиться стикатися і з досить сумнівними ініціативами, які намагається запровадити  чиновники з центру, при цьому – не надаючи ресурсів. Приміром, це обовʼязкове придбання для шкіл металошукачів і так званих “безпекових рамок”. Усе це  – коштом  громади, певна річ.

«У цієї ідеї є один суттєвий недолік — вона не працює. Бо це не убезпечить дітей. Радше виглядатиме як знущання над ними — коли, скажімо, взимку вони стоятимуть у довжелезних чергах, щоб просто потрапити до школи. Та й зрештою, в організації терактів (і про це знають у відповідних відомствах) використовують такі пристрої й речовини, котрі не можна «просвітити» рамкою. Тому чи варто витрачати на це кошти платників податків — питання відкрите, – зазначає мер міста.

Також місто витратило більш ніж 141  млн грн на на аварійні та поточні ремонти у 165 закладах освіти та спорту. Там, де це було вкрай необхідно. Відремонтували й дві дитячі спортивні школи — батутну та веслувальну.

«Попри тяжке сьогодення наші діти мають навчатися та розвивати свої здібності в комфортних умовах», – зазначає Борис Філатов.
Дніпро розвиває професійні училища, які повернулися у власність громади. Адже професійні напрямки та якість освіти повинна відповідати реальним вимогам ринку праці.

Так, за цей рік завдяки співпраці з бізнесом та співфінансуванню з боку держави у місті з’явилися два сучасні навчально-практичні центри. Це – «Майстерня верстатників» на базі ПТУ № 2 та «Майстерня будівельників» на базі Дніпровського регіонального центру за будівельними професіями.

За матеріалами Наше Місто.

75% школярів навчаються очно: у Дніпрі роблять все для якісної освіти дітей

Джерело: gorsovet.com.ua