Як зберегти новорічну ялинку довше. Прості та дієві поради

04 січня 2025 р. 20:22

04 січня 2025 р. 20:22


Скільки може стояти ялинка, що робити, щоб вона не жовтіла, як подовжити її життя. Наближаються новорічні свята, тут і там починається продаж зимових красунь, а в оселях дедалі більше спалахують святкові вогні. Однак буває таке, що до важливої події ялинка не завжди дотягує. Що потрібно зробити, щоб вона простояла якнайдовше. Про це повідомляє Дніпровська порадниця.

Скільки може простояти ялинка

Це насамперед залежить від її виду – може бути ялинка, сосна чи ялиця.

Найдовше простоїть ялиця – до двох тижнів, стільки ж або трохи менше, днів 12, простоїть сосна. А от ялинка обсипатиметься на десятий день.

Щоб ялинка довго простояла та не обсипалася, важливо правильно "доглядати" за нею після купівлі.

Що робити з ялинкою після купівлі
Цього практично ніхто не робить, але саме це допоможе довше зберегти ялинку зеленою – потрібно попросити продавця обрізати стовбур дерева. Або зробити це самому.
Якщо ялинка куплена заздалегідь, за можливості дерево потрібно якнайдовше зберігати у прохолодному, холодному приміщенні – на балконі, в підвалі, коридорі, не заносити до теплого приміщення.
В жодному разі не ставити ялинку біля батареї, встановлювати для прикрашання в найхолоднішому місці квартири чи кімнати.
Щоб ялинка не нагрівалася, не варто прикрашати її звичайними гірляндами–ліхтариками, краще використовувати світлодіодні.
Ялинка, сосна, ялиця простоїть довше, якщо поставити її в пісок, який треба періодично поливати. Замінити його можна гравієм або звичайною землею.
Що робити, щоб ялинка не жовтіла та довго простояла
Щоб подовжити життя ялинки, її треба поливати. Найкраще для цього буде зробити розчин із сіллю та цукром. Як варіант, можна скористатися аспірином, він так само уповільнить процес обсипання гілок і допоможе довше милуватися символом свята.

Способи встановлення ялинки:

У відро з водою:

Це найпоширеніший та найефективніший спосіб.
Налийте у відро чисту холодну воду.
Для кращого збереження ялинки у воду можна додати:Цукор та сіль: 2 столові ложки цукру та 1 столову ложку солі на 1 літр води. Цукор забезпечить живлення, а сіль допоможе утримувати вологу.
Аспірин: 1 таблетку аспірину на 3-4 літри води. Аспірин запобігає розвитку бактерій.
Гліцерин: кілька крапель гліцерину на літр води. Гліцерин допоможе зберегти еластичність голок.
Регулярно перевіряйте рівень води та доливайте свіжу. Вода повинна постійно покривати зріз стовбура.

У вологий пісок або землю:

Насипте у відро вологий пісок або землю.
Встановіть ялинку в пісок або землю та добре утрамбуйте.
Регулярно зволожуйте пісок або землю, щоб вони завжди були вологими.

Загальні поради:

Місце розташування: Не ставте ялинку біля опалювальних приладів (батарей, обігрівачів, камінів). Тепле повітря сприяє швидкому висиханню дерева. Оптимальне місце – найпрохолодніше місце в кімнаті.
Вологість повітря: Підтримуйте достатню вологість повітря в приміщенні. Використовуйте зволожувач повітря або розставте ємності з водою біля ялинки. Регулярно обприскуйте хвою водою з пульверизатора, але обережно, щоб не пошкодити електричні гірлянди.
Освітлення: Використовуйте світлодіодні гірлянди. Вони менше нагріваються, ніж звичайні лампочки, що допоможе запобігти висиханню хвої.
Провітрювання: Регулярно провітрюйте приміщення. Свіже повітря корисне не тільки для людей, але й для ялинки.

Як зберегти новорічну ялинку довше. Прості та дієві поради

Джерело: dnpr.com.ua