вологість:
тиск:
вітер:
ОФІЦІЙНО На Водохреща заходи на міських пляжах Дніпра не плануються: рятувальники закликають людей не виходити на лід
В Дніпрі напередодні свята Водохреща рятувальники та представники міської влади нагадали усім містянам про необхідність дотримання заходів безпеки та обмежень, які діють в умовах воєнного стану, пише “Наше місто”.
У зв’язку з потенційними небезпеками, які несуть дії військ агресора, жодних масових заходів на міських пляжах цього дня не планується, зазначають у мерії.
В цьому році обстеження дна співробітниками водолазно-рятувальної групи не проводились, відповідно – не було очищення від різних предметів, які можуть бути небезпечними. Тож офіційних місць для занурення немає.
Крім того, мешканцям вкотре нагадують: прогулянки на водоймах, вкритих кригою, зимова риболовля – доволі небезпечні. Особливо – в наших реаліях, коли навіть в січні температура повітря може триматися вище нуля. Тож рятувальники та представники місцевої влади закликають усіх містян – і дорослих, і особливо – дітей – утриматися від прогулянок по крижаним поверхням, адже це – серйозний ризик провалитися у крижану воду.
Необачність може призвести до вкрай трагічних наслідків. Загалом з початку 2024 року в Дніпропетровській області було зафіксовано 114 випадків надання допомоги на воді, повідомляють рятувальники ДСНС. На превеликий жаль, загалом 36 людей загинуло (з них 6 дітей).
Для того, щоб у разі потреби надати допомогу людям на воді, у Дніпрі водолазно-рятувальна група ДСНС регулярно проводить тренувальні спуски. Це дозволяє бути у постійній готовності до роботи взимку.
«Майже кожну зміну проводимо тренувальні спуски для постійної готовності організму рятувальника до роботи в холодній воді”, – пояснює старший водолаз-рятувальник Віктор Філатов
Зі свого боку міська влада Дніпра всіляко підтримує рятувальників, які щодня несуть службу та завжди готові надати допомогу людям, які можуть опинитися в екстремальних ситуаціях:
“Міська рада виділила субвенцію в розмірі майже 3 млн грн для придбання водолазних костюмів та спорядження. Підрозділ несе службу на гідному рівні», — зазначив Станіслав Прийтенко, представник департаменту громадського порядку і цивільного захисту міської ради.
Рятувальники нагадують усім дніпрянам правила безпечного перебування біля водойм у зимовий період. В першу чергу – краще взагалі не виходити на лід, товщина та стан якого невідомі. Взимку дорослим особливо пильно слід стежити за дітьми – не допускати, аби дітлахи виходили на кригу. Особлива увага – в темну пору доби. Також вкрай небезпечно виходити на кригу в стані алкогольного сп’яніння.
«Пам’ятайте: якщо крига тонша ніж 7 см – в жодному разі не слід виходити на неї, – зазначає старший водолаз-рятувальник Віктор Філатов. – Коли водойми вкриваються кригою, ми постійно проводимо бесіди з рибалками. На жаль, як показує досвід – не всі дослухаються до рекомендацій».
Що варто робити, якщо сталося лихо і людина провалилася під кригу? Головне – кликати на допомогу, намагатися витягти людину на на твердий лід, кинувши їй ремінь, мотузку, навіть міцну гіку дерева, а потім – доправити на берег, зігрити, за потреби – звернутися по допомогу до лікарів.
– Якщо побачили, що людина опинилась в небезпеці, покличте на допомогу, – каже Віктор Філатов. – Якщо ви самі провалились під лід, то варто перевернутись на спину та намагатись поштовхами підняти себе на кригу, при цьому обмежити різки рухи.
Фахівці зазначають: надавати допомогу в екстреній ситуації варто, чітко оцінивши свої сили. Якщо поряд нікого немає, діяти самотужки треба обдумано та обережно, щоб не погіршити становище.
Якщо необхідно вийти на лід до потерпілого, краще за все вдягти рятувальний жилет та підповзати. Можна протягнути потерпілому довгу жердину, дошку чи інший предмет, кинути мотузку, зв’язані паски тощо.
Витягаючи потерпілого, попросити його працювати ногами – так буде легше витягнути його з ополонки. Не варто підійматись на ноги – краще повзти по кризі до берега.
Рятувальники нагадують: людині, яка не дай Боже провалилася під лід, не слід роздягатись у воді, оскільки так можна швидше втратити тепло. Зняти мокрий одяг краще, коли людина вже дісталася берега. Після цього варто вдягти сухий теплий одяг, зігрітися, в т.ч. – чаєм, за потреби варто звернутися до лікарів.
Джерело: nashemisto.dp.uaНовини рубріки
Екссуддя Львова вийшов із СІЗО під заставу
06 січня 2025 р. 21:16
Назавжди залишиться 24 роки: на Донецькому напрямку загинув Герой з Кам’янського
06 січня 2025 р. 21:16
В Україну йде аномальне потепління: якою буде погода 7 січня
06 січня 2025 р. 20:48