вологість:
тиск:
вітер:
В Україні змінять Календар щеплень: можна долучитися до громадського обговорення
Міністерство охорони здоров'я оприлюднило для громадського обговорення проєкт наказу про внесення змін до Календаря профілактичних щеплень в Україні. Про це йдеться на Національному порталі з імунізації, передає Дніпровська порадниця.
Основні зміни, що пропонують ввести:
Вакцинація проти гепатиту В
1. планові профілактичні щеплення дітей проти гепатиту В проводяться у віці 2 місяці, 4 місяці, 6 місяців та 18 місяці незалежно від ваги при народженні;
2. щепленню проти гепатиту В у першу добу життя підлягають новонароджені незалежно від маси тіла при народжені у наступних ситуаціях:
- якщо мати новонародженого HBsAg «+» (позитивна);
- якщо в матері новонародженого невизначений HBsAg статус. Щеплення новонародженого проводиться одночасно з дослідженням статусу матері за HBsAg. У разі отримання позитивного результату в матері профілактика гепатиту В у новонародженого проводиться як у випадку щеплення дитини, народженої від HBsAg «+» (позитивної) матері;
- якщо у матері новонародженого в анамнезі мав місце діагностований гепатит В або С (пролікований в тому числі);
-
якщо мати новонародженого має позитивний результат лабораторного серологічного дослідження на вірусний гепатит С (антитіла / антиген);
ВІЛ-експоновані діти; - новонародженим передчасно або з низької масою тіла при народженні (менше за 2 кілограмів);
- якщо в сім'ї вирогідний контакт з інфікованою вірусом гепатиту В людиною;
- якщо при обстеженні протягом антенатального / раннього постнатального періоду виявлена патологія, яка є показанням для хірургічного втручання / введення препаратів крові;
Вакцинація проти туберкульозу
- Щепленню для профілактики туберкульозу підлягають усі новонароджені діти, що не мають до цього протипоказань. Щеплення проводиться через 24 години від народження до виписки з пологового стаціонару вакциною для профілактики туберкульозу.
- Щеплення новонародженим не проводиться, якщо за результатами обстеження в антенатальний період чи при попередній вагітності була народжена дитина з підозрою / діагностованим первинним імунодефіцитом.
- Діти, які не були щеплені в пологовому стаціонарі, підлягають обов’язковій вакцинації проти туберкульозу до виповнення їм 18 років.
- Діти, яким не виповнилося дев’ять місяців (8 місяців включно), щеплюються проти туберкульозу без попереднього проведення туберкулінової шкірної проби / тесту вивільнення гамма-інтерферону в разі відсутнього відомого контакту з людиною, яка хворіє на туберкульоз. Після досягнення дев'ятимісячного віку виконанням щеплення проводиться після проведення туберкулінової шкірної проби / тесту вивільнення гамма-інтерферону у разі отримання негативного результату.
- Щеплені діти, у яких не сформувався рубчик, проте є достовірне підтвердження проведення щеплення, не підлягають повторній вакцинації. Не слід проводити подальшу вакцинацію в ділянку тіла, в яку була введена вакцина, принаймні протягом трьох місяців. Вакцина має вводитися в різні ділянки тіла з іншими вакцинами при одночасному введенні або з будь-яким інтервалом між введенням, якщо іншого не зазначено в інструкції до медичного застосування.
Вакцинація проти поліомієліту
- проводиться за віком 2 місяці, 4 місяці, 6 місяців, 18 місяців та 6 років. Тож введення вакцини проти в 14 років скасовується;
- для профілактики поліомієліту для всіх доз, що вводяться, застосовується лише інактивована поліомієлітна вакцина, яка може бути застосована як окремо, так і в складі комбінованих вакцин.
Вакцинація проти кашлюку проводиться за віком: у 2 місяці, у 4 місяці , у 6 місяців та у 18 місяців.
Вакцинація проти кору, паротиту та краснухи проводиться у віці 12 місяців та у 4 роки.
Вакцинація проти вірусу папіломи людини (ВПЛ)
- проводиться дівчатам у віці від 12 років до 13 років 11 місяців 29 днів, починаючи з 01 січня 2026 року, одноразово. Дівчатам, яким виповнилось 14 років після 01 січня 2026 року, та хлопчикам вакцинація проти папіломавірусної інфекції проводиться відповідно до розділу ІІІ діючого Календаря;
- дівчатам, які живуть з ВІЛ, та дітям, які постраждали від сексуального насильства, вакцину проти ВПЛ слід вводити якомога раніше, починаючи з 9 років. Вакцинація дівчат, які живуть з ВІЛ, має проводитися з використанням тридозового графіку вакцинації.
Більше змін можна переглянути на сайті Міністерства охорони здоров'я.
Зауваження та пропозиції у вигляді порівняльної таблиці в МОЗ просять надсилати до кінця січня у письмовому або електронному вигляді на адресу Міністерства охорони здоров'я України: вулиця Грушевського, 7, місто Київ, 01601, або e-mail: [email protected] .
Також раніше ми писали Не згодні з рішенням МСЕК чи експертної команди? Як оскаржити рішення про інвалідність
Джерело: dnpr.com.uaНовини рубріки
Батарея на телефоні буде «тримати» у 2 рази довше: який простий трюк треба зробити
07 січня 2025 р. 20:10
Різко здешевшали. У Дніпрі впали ціни на яйця (фото)
07 січня 2025 р. 20:00