Пенсія-2025: які нововведення очікують жителів Дніпра

10 січня 2025 р. 15:54

10 січня 2025 р. 15:54


З 1 січня 2025 року підвищується вимога до кількості стажу, необхідного для отримання пенсії за віком у 60 років. Якщо у 2024 році для цього потрібно було мати 31 рік стажу, то у 2025 році знадобиться вже 32 роки, й це стосується як чоловіків, так і жінок. Детальніше про те, які пенсійні зміни чекають на дніпрян – читайте в матеріалі « Нашого міста ».

Збільшується стаж для виходу на пенсію
Як повідомили у Пенсійному фонді, з 1 січня 2025 року для того, щоб вийти на пенсію в 60 років, необхідно набути  не менше 32 років страхового стажу для чоловіків і жінок. Ті, у кого після досягнення 60 років немає достатнього страхового стажу, матимуть право на пенсію в 63 роки при наявності стажу від 22 до 31 року.

За наявності страхового стажу від 15 до 21 років, пенсійні виплати призначать в 65 років. Якщо ж у людини менше ніж 15 років стажу, у віці 65 років вона буде мати право на отримання державної соціальної допомоги замість пенсійних виплат.

Чи зростуть пенсії
Підвищення пенсій не буде, бо в державному бюджеті на 2025 рік не змінили показники, від яких залежить перерахунок пенсій. Мова про прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність. У 2025 році він залишиться на рівні 2361 гривня.

Проте у березні планують провести індексацію пенсій. Наскільки збільшаться виплати та для кого – поки що не відомо. Для цього уряд має ухвалити постанову у лютому 2025 року. За словами народної депутатки Лесі Забуранної, перерахунок буде здійснено відповідно до рівня інфляції від 13 до 17%.

«Якщо говорити про суми, то мінімальна індексація складе 100 грн, максимальна – 1500 грн. Люди віком від 70 до 80 років мають право на додаткову надбавку від 300 до 570 грн», – заявила представниця парламенту.
Крім того, у 2025 році хочуть запровадити реформу з накопичувальною пенсією, а уряд анонсував перевірку «чорнобильських пенсій».

Хто може залишитися без пенсій
В Пенсійному фонді нагадали, що виплати можуть припинити за рішенням територіальних органів Пенсійного фонду або за рішенням суду:

якщо пенсія призначена на підставі фіктивних документів;
на весь час проживання пенсіонера за кордоном, якщо інше не передбачено міжнародним договором України, згода на обов’язковість якого надана Верховною Радою України;
за заявою пенсіонера про припинення виплати пенсії у зв’язку з тимчасовим проживанням за кордоном;
у разі смерті пенсіонера, визнання його безвісно відсутнім або оголошення померлим у встановленому законом порядку;
у разі надання пенсіонеру статусу особи, зниклої безвісти за особливих обставин, відповідно до Закону України «Про правовий статус осіб, зниклих безвісти за особливих обставин»;
у разі неотримання призначеної пенсії протягом 6 місяців підряд;
у разі непроходження фізичної ідентифікації у випадках, передбачених законодавством.
Для поновлення виплати пенсіонеру необхідно особисто звернутись до будь-якого сервісного центру Пенсійного фонду з документом, що посвідчує особу, та подати відповідну заяву. Строк поновлення пенсії – 10 днів після з’ясування всіх обставин.

Пенсія-2025: які нововведення очікують жителів Дніпра

Джерело: gorsovet.com.ua

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua