вологість:
тиск:
вітер:
Рослина з Дніпропетровської області потрапила до списку найцікавіших в Україні
Рідкісна багаторічна трав’яниста рослина ряст Пачоського (Corydalis paczoskii) зі світло-бузковими квітками потрапила до списку найцікавіших природних знахідок України 2024 року. Унікальне відкриття зробив київський учений Денис Давидов на околицях міста Дніпро, у заповіднику «Дніпровсько-Орельський», повідомляє «Наше Місто» з посиланням на «Рудана» .
Ця подія стала важливою не лише для регіону, а й для країни загалом, адже раніше найпівнічніші популяції рослини знаходилися поблизу Запоріжжя. Відкриття, задокументоване на платформі iNaturalist у жовтні 2023 року, розширює ареал ендемічної рослини, яка раніше була відома переважно у степовій зоні півдня України, Гірському Криму та Передкавказзі.
«На iNaturalist я побачив фото рослин роду ряст (Corydalis), які були знайдені 12 квітня 2018 р. на території природного заповідника “Дніпровсько-Орільський” неподалік м. Дніпро. Ці фото цілком підходили під опис рясту Пачоського (Corydalis paczoskii) – рідкісного понтичного виду, що є ендеміком півдня степової зони, гірського Криму і Передкавказзя. В гірському Криму цей вид трапляється дуже часто, тоді як на рівнині в Україні відомі лише поодинокі його локалітети в Донецькій, Запорізькій, Херсонській і Миколаївській областях. Найпівнічнішими серед відомих осередків досі лишалися околиці м. Запоріжжя, тому його знахідка на Січеславщині мене дуже здивувала», – описав знахідку ботанік.
Ряст Пачоського рідко зустрічається у рівнинній частині України. До цього його знаходили лише в Донецькій, Запорізькій, Херсонській та Миколаївській областях. Нове місцезнаходження на Дніпропетровщині суттєво зрушує північний кордон поширення виду.
Денис Давидов зазначив, що ключовою особливістю рослини є її довгасто-лінійна форма коробочок із насінням. Вчені припускають, що розширення ареалу може бути спричинене природним розповсюдженням насіння вітром чи тваринами, а також змінами клімату, які впливають на міграцію рослин у північніші регіони.
Знахідка рясту Пачоського підкреслює важливість охорони природних територій і подальших досліджень української флори.
Раніше ми писали: Збився природний годинник: у Дніпрі посеред зими квітнуть сакури .
Окрім того, у Дніпрі через аномальне тепло посеред січня розквітнули троянди .
Фото: Природний заповідник «Дніпровсько-Орільський», з відкритих джерел.
Джерело: nashemisto.dp.uaНовини рубріки
Як налаштувати автоплатіж за світло?
15 січня 2025 р. 14:34
«Тисяча Зеленського»: хто і як зможе отримати виплату через Укрпошту
15 січня 2025 р. 14:08