вологість:
тиск:
вітер:
Річний звіт голови Миколаївської громади Віктора Одоєвцева (ВІДЕО)
У Миколаївській громаді 14 січня голова сільської ради Микола Одоєвцев прозвітував про діяльність за 2024 рік. Протягом двох годин керівник детально розповідав про бюджет, залучені кошти, роботу комунальних закладів. Говорив про виклики та як їх долали. На зустрічі була присутня голова Синельниківської ОВА Світлана Назарчук.
- Ще один рік війни. Рік випробувань та викликів, які долали разом — усією громадою. Ми стали стійкішими та витривалішими, сфокусувалися на головному — допомозі Захисникам, безпеці мешканців громади, забезпеченні сталості критичної інфраструктури, турботі про тих, хто потребує підтримки. Цей рік був не простий. Ворожі атаки та пожежі, які зруйнували будинки. Це стало випробуванням для нас усіх. Незважаючи на всі труднощі, ми не зупинялися у своїй роботі. У 2024 році ми були націлені на підтримку жителів громади, і понад 3 мільйони гривень було спрямовано на фінансову допомогу населенню. Підтримка Збройних Сил України – майже 6 мільйонів гривень. Вода для жителів селища Васильківське, ремонти та оснащення закладів освіти, безпека для мешканців. Ми продовжували покращувати умови в укриттях та виготовили проєкт для подальшого будівництва нового протирадіаційного укриття. Разом робили все, аби кожен наступний день наближав нас до Перемоги, - розпочав виступ Віктор Одоєвцев.
Автор: Ірина Ситнік
ПРО МИКОЛАЇВСЬКУ ГРОМАДУ
До складу Миколаївської громади входять 17 населених пунктів, в яких проживає 10 240 осіб. На сьогодні маємо 3 старостинських округи: Дмитрівський, Васильківський та Петрівський.
До комунальної власності Миколаївської ТГ належать 38 закладів та підприємств: заклади освіти, культури, спорту, охорони здоров’я, соціальних послуг та інші. Тут працюють 395 осіб різних спеціальностей.
Автор: Ірина Ситнік
ПІДТРИМКА ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ
У цей непростий час підтримка наших захисників є не лише важливим завданням, а й обов’язком кожного з нас. Протягом 2024 року наша громада активно долучалася до підтримки сил оборони, виділивши із місцевого бюджету 5 млн. 870 тис. 200 грн. на потреби Збройних Сил України, Національної гвардії та інших служб, які забезпечують нашу безпеку.
- 4 млн. 433 тис. 400 грн. – для військових частин ЗСУ та НГУ. Це дозволило придбати: FPV-дрони та комплектуючі до них, портативні пристрої радіоелектронної боротьби, мото всюди хід «Багі», шини, генератор, шиномонтажний стенд, інструменти.
- 1 млн. 2 тис. 300 грн. – субвенція на виконання Програми забезпечення громадського порядку та громадської безпеки на території Дніпропетровської області.
- 250 тис. грн. – для 10-го державного пожежно-рятувального загону ГУДСНС на придбання паливно-мастильних матеріалів.
- 147,5 тис. грн. – для ВП №3 Синельниківського районного управління поліції ГУНП у Дніпропетровській області.
- 37 тис. грн. – для 2-го відділу Синельниківського ТЦК та СП.
Ця допомога – це не просто цифри, це реальна підтримка тих, хто кожного дня ризикує життям заради нашого миру. Вона доводить, що наша громада є сильною, згуртованою і готовою зробити все можливе, аби допомогти нашим захисникам. Разом ми продовжимо цю роботу, бо розуміємо, що від наших зусиль залежить майбутнє України.
БЮДЖЕТ
Протягом 2024 року, в умовах дії воєнного стану, своєчасно та в повному обсязі проводилось фінансування соціально-захищених видатків, здійснювався контроль балансу надходжень та витрат, стану виконання бюджету та фінансово-бюджетної дисципліни.
Доходи бюджету загального фонду громади за 2024 склали:
- 148 млн. 370 тис. 900 грн
В тому числі отримано з державного бюджету трансфертів:
- 40 млн. 415 тисяч 200 грн, з них:
Освітня субвенція з державного бюджету - 34млн. 437,6 тис. грн.
Додаткова дотація з держ. бюджету місцевим бюджетам на здійснення повноважень органів місцевого самоврядування на деокупованих, тимчасово окупованих та інших територіях України, що зазнали негативного впливу у зв`язку з повномасштабною збройною агресією – 3 млн. 827,6 тис. грн
Субвенція з місцевого бюджету на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти `Нова українська школа` за рахунок відповідної субвенції з державного бюджету – 751,6 тис. грн
Інші дотації з місцевого бюджету (а саме: відшкодування за енергоносії в закладах, де проживають ВПО (шелтер) – 1 млн. 53,5 тис. грн
Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення харчуванням учнів початкових класів закладів загальної середньої освіти - 243 тис. грн
Інші субвенції з місцевого бюджету (а саме: на виконання депутатських повноважень – 100 тис.грн та 1,9 тис.грн на відшкодування вартості лікарських засобів Чорнобильцям) – 101,9 тис. грн
Власні доходи загального фонду сільського бюджету 107 млн. 955 тис. 700 грн, з них:
- Податок та збір на доходи фізичних осіб - 64 млн 470,7 тис. грн.
- Єдиний податок - 16 млн. 17, тис. грн .
- Плата за землю – 12 млн. 694,2 тис. грн
- Податок на нерухоме майно- 5 млн. 948 тис. грн
- Акцизний податок - 5 млн. 242,2 тис. грн
- Адміністративні штрафи, штрафні санкції - 1млн.198 тис. грн
- Адміністративні послуги – 1млн. 204,6 тис. грн
- Рентна плата – 143, 7 тис. грн.
- Інші надходження – 1 млн. 35,7 тис. грн
- Податок на прибуток підприємств – 1, 5 тис. грн
Власні доходи спеціального фонду сільського бюджету 13 млн. 673,7 тис. грн, з них:
- Благодійні внески, гранти та дарунки - 8 млн.950,8 тис. грн
- Кошти від продажу та викупу землі – 849,5 тис. грн
- Екологічний податок – 241,8 тис. грн
- Надходження від плати за послуги, що надаються бюджетними установами згідно із законодавством – 94,4 тис. грн
- Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення харчуванням учнів початкових класів закладів загальної середньої освіти – 434,8 тис. грн
- Субвенція з місцевого бюджету за рахунок залишку коштів освітньої субвенції, що утворився на початок бюджетного періоду.
Це придбання обладнання відповідно до модельної навчальної програми “Захист України”- 2млн.749,1тис.грн та придбання комплектів мультимедійного обладнання - 353,3тис.грн . Всього 3 млн.102,4 тис.грн.
Розподіл видатків за 2024 рік Всього: 142 млн. 395,4 тис. грн з них:
- на освіту – 73 млн.247 тис. грн.
- на забезпечення діяльності виконавчих органів влади - 22 млн. 754 тис. грн.
- Економічна діяльність (внески до статутного капіталу об’єктів господарювання, заходи землеустрою, членські внески) – 3 млн. 606,5 тис. грн.
- на соціальний захист населення - 9 млн. 898,6 тис. грн
- на благоустрій населених пунктів та іншу діяльність у сфері житлово-комунального господарства – 8 млн. 829,9 тис.грн.
- Утримання та розвиток дорожньої інфраструктури – 4 млн. 400,6 тис. грн.
- Дотації і субвенції з місцевого бюджету до інших бюджетів – 6 млн.930,3 тис. грн.
- на культуру – 6 млн. 118,9 тис. грн.
- Заходи із запобігання та ліквідації надзвичайних ситуацій та наслідків стихійного лиха - 1 млн. 78,3 тис. грн.
- Капітальне будівництво та капремонт(проектно-кошторисна документація)– 1 млн.223,6 тис. грн.
- на охорону здоров’я - 3 млн.699 тис. грн.
- на фізичну культуру та спорт – 608,5 тис. грн.
ДІЯЛЬНІСТЬ
Впродовж 2024 року проведено:
- 13 сесій ради - прийнято 369 рішень;
- проведено 22 засідань виконкому - прийнято 116 рішеннь.
- проведено 4 засідання адміністративної комісії, на яких було винесено 31 постанову, згідно з якими накладено адміністративних стягнень на загальну суму 49 ,7 тисяч гривень
Робота виконавчого комітету Миколаївської сільської ради протягом року була зосереджена на ефективному наданні всіх послуг.
- Протягом року одружилось 20 пар, народились 23 маленьких українців та україночок, нажаль померло 172 громадяна.
- Вчинено 294 нотаріальних дії;
- Взято на квартирний облік 6 громадян;
- Зареєстровано 7 191 вхідних та 2 843 вихідних листів;
- Зареєстровано та оброблено 2 009 звернення від громадян.
На Петрівському, Васильківському та Дмитрівському старостинських округах велась робота по наданню послуг громадськості. Це оформлення документів, реєстрація внутрішньо переміщених осіб, оформлення заяв на надання соціальної допомоги, нотаріальні дії, співпраця з поліцією та фахівцями, а також заходи з благоустрою.
Автор: Ірина СИТНІК
ДІЯЛЬНІСТЬ ВІДДІЛУ ЗЕМЕЛЬНИХ ВІДНОСИН
Протягом року було проведено інвентаризацію шести об’єктів земель комунальної власності, загальною площею 6,03 га, що оцінюються у 58,5 тис. грн.
для будівництва дитячого будинку сімейного типу у селі Петрівка на вулиці Центральній на суму 5,5 тис. грн та для спорудження модульного будинку для переселенців – 13,0 тис. грн
Розроблено технічну документацію для 2-х земельних ділянок комунальної власності, повернутих через суд (відумерла спадщина) у Дмитрівському старостинському окрузі на суму 6,0 тис. грн
Проведено обробку інформаційних даних для визначення вартості земельної ділянки. Оплачено послуги геоінформаційного порталу Миколаївської громади – 45,4 тис. грн.
Виконано нормативну грошову оцінку для 3-х земельних ділянок комунальної власності – 96,1 тис. грн
Підготовлено експертну грошову оцінку семи земельних ділянок несільськогосподарського призначення для продажу через аукціон – 35,0грн.
Загальна сума витрат склала 261,6 тис.грн
Організовано та проведено земельні торги у формі електронних аукціонів.
В результаті продано 7 земельних ділянок несільськогосподарського призначення для будівництва та обслуговування будівель торгівлі площею 0,11 гектар на суму 624,0 тис.грн та продано право оренди 13 земельних ділянок сільськогосподарського призначення площею 33,61 гектари на суму 124,0 тис. грн.
Передано у власність для будівництва та обслуговування житлового будинку господарських будівель та споруд 111 громадянам площею 28,18 га
Передано в оренду земельні ділянки для сінокосіння та випасання худоби 2 громадянам площею 55,95 га
Проведено 7 земельних комісій розглянуто 236 земельних питань
Підготовлено на розгляд сесії 228 проектів рішень
Складено 14 актів обстеження земельних ділянок
Виписано за порушення правил благоустрою 167 приписів та винесено 472 попереджень щодо належного утримання території прилеглої до домогосподарства
Спільно з поліцейськими офіцерами громади було складено 22 адміністративні протоколи за порушення правил благоустрою.
Видано 108 довідок про землю. Спеціалістами відділу було сформовано та роздано населенню близько 4 000 повідомлень по сплаті земельного податку з фізичних осіб. Співпрацюючи з органами податкової було опрацьовано та роздано 817 повідомлень по мінімальному податковому зобов’язанню. Готувалися та укладалися 43 договори та додаткові угоди до договорів оренди земельних ділянок комунальної власності : з них 28 нових укладених договорів на площу 139,93 га, 15 додаткових угод на площу 174,36 га.
ТРУДОВИЙ АРХІВ
Трудовий архів створено з метою наближення послуг до населення територіальної громади. Протягом року прийнято заяв та виконано 173 архівних довідки, з них 169 – громадянам, 4 – юридичним особам. Спільно з Пенсійним фондом проведено тридцять дві перевірки даних трудового архіву для призначення пенсій. Проведено ремонт зношених книг(поаркушно), консультації громадян, передано до Петропавлівського архівного відділу документів постійного зберігання Миколаївської сільської ради та виконавчого комітету.
НАДАННЯ АДМІНІСТРАТИВНИХ ПОСЛУГ
Одним із основних принципів, на яких базується робота ЦНАПУ Миколаївської громади є доступність, зручність, своєчасне, повне та якісне надання адміністративних послуг.
Через Центр надання адміністративних послуг Миколаївської сільської ради відвідувачі мають можливість отримати 396 послуг.
Автор: Ірина СИТНІК
Протягом 2024 року було зареєстровано 13 359 справи. Оформлено та видано:
- 666 паспортів громадянина України та 2 079 закордонних паспортів
- 60 посвідчень водія
- 7 110 довідок та витягів різного характеру
- 1 642 державних реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень
- Здійснено 174 державних реєстрацій юридичний та фізичних осіб
- 564 справи по оновленню даних військовозобов’язаних.
- 888 справ адміністративних послуг соціального характеру
- 456 справ оформлено на розгляд виконкому
- 179 справ з пенсійного фонду та 63 по Держгеокадастру
ВВЕДЕННЯ ВІЙСЬКОВОГО ОБЛІКУ
Ще одним важливим напрямком роботи громади є ведення військового обліку. На сьогодні на військовому обліку перебувають більше трьох тисяч осіб. Протягом 2024 року на персонально-первинний облік було взято 376 осіб – це 41 особа з числа призовників та решта 335 осіб це військовозобов’язані з числа ВПО.
Опрацьовано 59 розпоряджень РТЦК та СП і надано відповідей на 76 листів.
Було проведено перевірку облікових даних карток первинного обліку, а також перевірки стану ведення військового обліку в підприємствах, установах та організаціях. Зокрема, перевірено 5 підприємств комунальної власності та проведено звіряння з 18-ма організаціями приватного сектору.
Автор: Ірина СИТНІК
Протягом року проводились подворові обходи для звірки військово-облікових даних із документами військовозобов’язаних, під час яких було виявлено більше 120 порушників правил військового обліку. Працівники відділу ведення військового обліку на вимогу РТЦК та СП здійснюють оповіщення військовозобов’язаних з числа мешканців громади.
СЛУЖБА У СПРАВАХ ДІТЕЙ
Ще одним важливим напрямком нашої діяльності є захист прав дітей. На обліку служби у справах дітей перебувають 46 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
За рік вдалося:
Притягнути до відповідальності двох осіб за невиконання батьківських обов’язків. Провести 25 рейдів «Діти вулиці» та «Урок». Організувати 36 засідань комісії з питань захисту прав дітей, на яких було прийнято 60 відповідних рішень виконкому. Здійснити 59 виїздів у сім’ї, які опинилися у складних життєвих обставинах та сім’ї опікунів. Надати консультації кандидатам в усиновлювачі й допомогти у створенні патронатних сімей.
Крім того, родини, які опинилися в складних обставинах, отримали 400 гуманітарних продуктових наборів. А до новорічних свят ми організували та вручили 30 солодких подарунків для дітей із сімей які перебувають в складних життєвих обставинах, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
У 2024 році завершено будівництво малого групового будинку для дітей сиріт в селі Петрівка та планується введення його в експлуатацію в 2025 році.
Будівництво малого групового будинку здійснюється за кошти державного бюджету. З обласного бюджету виділено 13 мільйонів гривень.
Автор: Ірина СИТНІК
СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ НАСЕЛЕННЯ
Відділ соціального захисту населення вирішує відповідно до законодавства питання щодо соціальної підтримки населення громади, в тому числі у співпраці з відділом «Центр надання адміністративних послуг» через адміністраторів та старост громади.
Відділ щоденно приймає та консультує громадян з питань державних соціальних допомог, пільг, субсидій, компенсацій доглядальникам, посвідчень для багатодітних сімей, осіб з інвалідністю, членів сімей загиблих Захисників та Захисниць, реабілітаційних та санаторно-курортних послуг, а також інших питань, зокрема видачі довідок, обробка документів, ведення особових справ, передача їх до відповідних установ для опрацювання, а також організовано СМС-сповіщення отримувачів.
Крім цього, відділ займається розробкою місцевих програм, звітністю та збором даних щодо малозабезпечених сімей, багатодітних родин, осіб з інвалідністю, внутрішньо переміщених осіб тощо.
На території громади перебуває на обліку 2 391 внутрішньо переміщена особа, із них: 450 дітей, 189 осіб з інвалідністю.
Протягом 2024 року було надано 2 754 соціальні послуги.
У травні 2023 року від УСЗН Синельниківської РДА передано особові справи отримувачів компенсації за надання соціальних послуг на непрофесійній основі. Наразі компенсацію отримують 7 осіб, виплати здійснюються з місцевого бюджету. За 2024 рік виплачено 192,2 тис.грн.
Через надання матеріальних допомог виконується функція, яка полягає в тому, щоб допомогти людям, які опинились в складних життєвих обставинах і не можуть самостійно їх подолати. Найбільшу увагу, в умовах військового стану, громада приділяє вирішенню проблем учасників бойових дій, членів сімей загиблих Захисників та Захисниць України, сім’ям полонених та зниклих безвісти, учасників бойових дій, які отримали поранення та потребують тривалого лікування, реабілітації та протезування, ветеранів війни, громадян похилого віку, осіб та дітей з інвалідністю, ліквідаторів та постраждалих від аварії на ЧАЕС, багатодітних та малозабезпечених сімей, дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування, тяжкохворих, онкологічно хворих, осіб, які потребують оперативного лікування, осіб, які постраждали внаслідок надзвичайних ситуацій, почесних ювілярів громади, осіб, які потребують допомоги на поховання рідних, поховання загиблих Захисників та Захисниць України, поховання безрідних одиноких осіб та підтримці інших незахищених категорій населення.
Автор: Ірина Ситнік
Відповідно до «Програми соціального захисту населення Миколаївської сільської ради на 2024 рік», за рішеннями виконкому за період з 1 січня 2024 по 31 грудня 2024 року одноразові матеріальні допомоги отримали 504 особи, на загальну суму: 3 млн 412 тис. 750 грн.
А саме:
- допомога учасникам бойових дій - 96 тис. грн.,
- допомога при пораненні 370 тис.грн ,
- допомога на поховання військовослужбовців 300 тис.грн ,
- допомога членам сімей зниклих безвісти 85 тис.грн ,
- допомога членам сімей військовополонених 10 тис.грн ,
- допомога на лікування учасникам бойових дій 18 тис.грн ,
- допомога на лікування особам/дітям з інвалідністю та місцевим жителям 324 тис.грн ,
- допомога на поховання місцевим жителям 304 тис. грн ,
- допомога на подолання наслідків надзвичайних ситуацій 1млн. 842 тис. 750 грн , допомога ветерану Другої світової війни 5 тис. грн ,
- допомога постраждалим від аварії на ЧАЕС 5 тис.грн , допомога сім'ям/особам в складних життєвих обставинах 13тис.грн ,
- Придбання подарункових наборів почесним Ювілярам (85, 90, 95, 100 років.) 40 тис.грн
В листопаді 2024 року було створено Відділ з питань ветеранської політики (на даний час вакантна посада), тому Відділ соціального захисту населення тимчасово виконує функції з питань реалізації ветеранської політики на території громади.
Станом на кінець 2024 року по Миколаївській сільській раді обліковуються: учасників бойових дій - 180 осіб; осіб, які перебувають на військовій службі - 373; осіб з інвалідністю внаслідок війни - 9; членів сімей загиблих Захисників i Захисниць України, які отримали статус/посвідчення - 49 осіб.
Протягом року, послуги отримали 170 осіб, із числа ветеранів та членів їх родин. Звернулись 62 особи із числа учасників бойових дій за внесенням відомостей до Єдиного державного реєстру пільговиків; за оформленням пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива та рідкого пічного палива і скрапленого газу звернулись - 50 осіб, кількість осіб з інвалідністю, які звернулись за отриманням статусу/посвідчення - 5. Найближчим часом в громаді планується створення Ветеранського простору та ведеться пошук партнерів для реалізації проєкту.
Проведено заходи для ветеранів та членів їх родин, презентація проєкту ТИТАНИ.UA, Проведено зустріч з ветеранами за участі голови громади, представників Виконавчого комітету, ДТЕК Енерго та представниками центру зайнятості щодо підтримки ветеранів: працевлаштування, перекваліфікацію, грантові програми.
Здійснювалось придбання подарункових наборів для привітання почесних ювілярів громади, які відзначили: 85, 90, 95, 100 років
ЦИВІЛЬНИЙ ЗАХИСТ
Відділ з питань цивільного захисту та надзвичайних ситуацій Виконавчого комітету Миколаївської сільської ради створений на початку січня 2024 року.
На території Миколаївської громади впродовж 2024 року було зафіксовано 4 надзвичайні події:
- 27 липня 2024 року в с. Маломиколаївка (надзвичайна ситуація соціального характеру), 2 вересня 2024 року в с. Дмитрівка (падіння БпЛА не встановленого типу), 6 вересня 2024 в с. Миколаївка (падіння БпЛА не встановленого типу), 8 вересня 2024 в с. Миколаївка (падіння ракети).
Комісією з обстеження пошкодженого/зруйнованого житла/споруд та майна було складено 43 акти в с. Маломиколаївка, 1 акт в с. Дмитрівка та 44 акти в с. Миколаївка
Зафіксовано 144 пожежі в екосистемі на території громади. У 2024 році проведено 22 засідання комісії з питань ТЕБ та НС, згідно затвердженого плану роботи.
Мешканці громади, які постраждали від наслідків надзвичайних ситуацій, не залишилися сам на сам зі своїми проблемами. Одразу після подій до місць прибули всі необхідні служби: поліція, медики, рятувальники, працівники необхідних відділів виконкому. Я був на кожному місці одразу після того, як сталися ці лиха, підтримував та допомагав постраждалим, координував дії.
Мешканцям було надано матеріальну допомогу в рамках програми соціального захисту населення Миколаївської громади:
Маломиколаївка: 22 домогосподарства отримали допомогу на суму 1 млн 034 тис. 050 грн. Миколаївка: 23 домогосподарства – на суму 728,7 тис. грн. Дмитрівка: 3 домогосподарства – на суму 71 тис. грн. Окрім фінансової підтримки, мешканцям надано будівельні матеріали:
Маломиколаївка: 560 листів шиферу, 54 бруси, 22 дошки, 64 кг шиферних цвяхів,15 рулонів руберойду. Миколаївка: 228 листів шиферу,19 кг шиферних цвяхів.
Щоквартально проводиться обстеження захисних споруд цивільного захисту. На території Миколаївської сільської ради налічується 9 протирадіаційних укриттів та 12 найпростіших укриттів.
На заходи із запобігання та ліквідації надзвичайних ситуацій та наслідків стихійного лиха протягом 2024 року виділено 1 млн.78,3тис.грн
Виготовлення проєктно –кошторисної документації для будівництва системи оповіщення – 350 тис.грн, Оплата послуг (крім комунальних) (транспортування будівельних матеріалів) – 38 тис.грн, Предмети, матеріали, обладнання та інвентар, це будівельні матеріали – 690,3 тис.грн. З них отримано з обласного фонду – 359,9 тис.грн, з сільського бюджету – 330,4 тис.грн.
На забезпечення діяльності виконавчих органів ради загальні видатки склали 22 млн. 754,0 тис.грн, з них:
Заробітна плата разом з нарахуваннями – 19 млн, 748,8 тис.грн , Придбання предметів, матеріалів, обладнання та інвентарю – 1 млн, 512,3 тис.грн , Оплата послуг (крім комунальних) – 693,1 тис.грн , Придбання обладнання, предметів довгострокового користування – 80 тис.грн , Оплата інших енергоносіїв та інших комунальних послуг – 330 тис.грн , Оплата електроенергії – 271,1 тис.грн , Інші поточні видатки – 39,4 тис.грн ,
Видатки на відрядження – 70,3 тис.грн , Окремі заходи по реалізації державних (регіональних) програм, не віднесені до заходів розвитку – 9 тис.грн
КЗ «ЦЕНТР НАДАННЯ СОЦІАЛЬНИХ ПОСЛУГ»
Головним ресурсом громади є її мешканці, які в різні періоди життя можуть потребувати професійної соціальної підтримки через складні життєві обставини, зокрема похилий вік, хворобу, інвалідність, безробіття, малозабезпеченість чи наслідки бойових дій. Для цього у Миколаївській сільській раді функціонує комунальний заклад «Центр надання соціальних послуг». Найбільше затребуваними послугами є догляд вдома, соціальний супровід, консультування та інформування.
Надається 13 видів послуг, центр налічує 10 працівників.
Соціальну послугу Догляд вдома надають 5 соціальних робітників , які впродовж 2024 року обслуговували 40 осіб. Протягом року виявлено та взято на обслуговування 10 осіб. Знято з обслуговування 8 осіб ( з причини смерті). В середньому на одного соціального робітника припадає 8 підопічних. Основні категорії отримувачів цієї послуги це мешканці віком 80 років і старші – 24 особи, ліжкохворі – 1 особа, громадяни похилого віку – 10 осіб, особи з інвалідністю – 5 осіб.
За 2024 рік здійснено 5760 відвідування соціальними робітниками своїх підопічних та надано допомогу в самообслуговуванні, пересуванні в побутових умовах, веденні домашнього господарства.
Автор: Ірина Ситнік
У 2024 році соціальною роботою було охоплено 49 сімей, у яких виховуються 140 дітей. Проведено оцінювання потреб, обстеження та надано послуги інформування й консультування. На облік взято 16 сімей (47 дітей), які опинилися в складних життєвих обставинах через безвідповідальне батьківство, шкідливі звички, малозабезпеченість та конфлікти в сім’ях.
Соціальний супровід під час інклюзивного навчання за 2024 рік отримала 1 дитина. Послугу консультування отримали 548 осіб, інформування отримали 344 особи.
Рішенням 51-ї сесії Миколаївської сільської ради затверджено нову редакцію Положення комунального закладу «Центр надання соціальних послуг». Це дозволило розширити перелік соціальних послуг відповідно до чинного законодавства, зокрема запровадити послугу соціальної адаптації для ветеранів війни та членів їхніх сімей.
У 2024 році завдяки наданню соціальних послуг вдалося задовольнити потреби мешканців громади у різних сферах це психологічна допомога – 188 осіб; організація лікування – 18 осіб; покращення житлово-побутових умов – 63 особи; налагодження зв’язків із членами родини та громадою – 195 осіб; сприяння в оформленні або відновленні документів, у тому числі для призначення державних допомог – 44 особи; отримання гуманітарної допомоги – 384 особи.
Завдяки активній співпраці з ЮНІСЕФ найбільш незахищені верстви населення отримали благодійну допомогу. Зокрема: 12 сімей забезпечено підгузками для дітей; 40 сімей (загалом 100 дітей) отримали набори постільної білизни; 8 сімей – меблі (ліжка, столи, полиці, стільці); 4 сім’ї – набори посуду; 6 сімей – набори для прибирання; 144 особи – засоби особистої гігієни. Реалізовані заходи сприяли покращенню умов життя мешканців громади та задоволенню їхніх першочергових потреб.
16 лютого 2024 року розпочала свою роботу психологиня консультативної служби, яка надає соціально-психологічне консультування осіб, які постраждали від домашнього насильства.
У 2024 році надійшло 46 повідомлень щодо вчинення домашнього насильства, з них: постраждалих 37 жінок і 9 чоловіків. Протягом звітного періоду практична психологиня надала підтримку постраждалим та надано такі соціальні послуги: «Інформування» – 27 особам; «Консультування» – 46 особам.
Крім того було проведено 122 індивідуальні бесіди та було здійснено 62 виїзні консультації з метою надання інформаційних, соціально-педагогічних, психологічних послуг.
Було проведено зустрічі з учнями 8-11 класів Миколаївського ліцею щодо різновиду домашнього насильства та як діяти у складних життєвих ситуаціях.
В перші дні повномасштабного вторгнення на базі амбулаторії с.Дмитрівка було створено прихисток для внутрішньо переміщених осіб, які прибували до нашої громади із зони бойових дій та територій, що захватив ворог.
26 лютого 22 року в прихисток заселилися переселенці з Донецької, Луганської та Харківської областей. На той час у лікарні тривали ремонти: кімнати й коридори були поштукатурені, облущені від старої фарби двері та підлога, не працювали умивальники, туалети, не було душових кабін та пральних машин, не були облаштовані кухні та кімнати. Для обігріву людей цілодобово включили опалення.
Автор: Ірина Ситнік
Сьогодні можна тільки згадувати, з чого ми починали: як перевезли ліжка з закладів, 2 холодильники, встановили бойлер, змонтували примітивний душ, підключили пральну машинку, до цього люди милися та прали в мисках. Завдяки допомозі небайдужих отримали побутову техніку, посуд і продукти. Іноді ночували до 100 людей, спали на підлозі й навіть цьому раділи.
Ці спогади нагадують, з чого ми починали, і як багато вдалося досягти.
Наразі в прихистку безкоштовно проживає 74 особи, серед яких: 37 осіб віком понад 60 років, з них 3 – з інвалідністю; 22 особи віком 22–59 років, з них 2 – з інвалідністю; 15 дітей.
Для мешканців створено комфортні умови проживання та забезпечено всім необхідним. У шелтері обладнано: кухні з сучасною побутовою технікою, посудом та іншими зручностями для самостійного приготування їжі; ванні кімнати, пральні машини, комп'ютерний клас, який дає можливість дорослим і дітям працювати, навчатися або користуватися інтернетом для вирішення нагальних питань.
Прихисток забезпечує не лише базові потреби, але й комфорт, що дозволяє людям відновити відчуття стабільності та гідності. Він є прикладом ефективної підтримки людей, які постраждали від війни, та допомагає їм адаптуватися до нових умов життя.
На соціальний захист населення та соціальне забезпечення у 2024 році було виділено 9 млн. 898,6 тис.грн, з них:
Придбання предметів, матеріалів, обладнання та інвентарю – 376,3 тис.грн , Заробітна плата разом з нарахуваннями - 1 млн.834,1тис.грн , Інші виплати населенню - 3млн.706,9 тис.грн , Оплата інших енергоносіїв та інших комунальних послуг - 484,7 тис.грн , Оплата послуг(крім комунальних) – 46,8 тис.грн , Оплата електроенергії – 586,4 тис.грн , Капітальний ремонт інших об`єктів – 2 млн.855,7 тис.грн , Інші виплати – 7,7 тис.грн
ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я НАСЕЛЕННЯ
Медичну допомогу населенню громади надають 2 амбулаторії та 4 фельдшерських пункти, які входять до структури Миколаївського центру медико-санітарної допомоги. Кількість працівників у медичних закладах складає 36 осіб. Центр обслуговує 10 240 жителів громади, з них 8079 осіб уклали декларації з лікарями підприємства, також підприємство обслуговує 254 внутрішньо переміщені особи.
Автор: Ірина Ситнік
Протягом 2024 року відвідування пацієнтами сімейних лікарів склали 20741 особа, також здійснено 731 виїзд на виклик до дому. Відвідування пацієнтами по ФАПах склали 5141 разів. На денному стаціонарі протягом року проліковано 429 осіб. На стаціонарі вдома проліковано 3 пацієнта.
У 2024 році лікарями видано 6783 направлення до вузьких спеціалістів. В центрі зроблено 1707 ЕКГ, проведено 28 383 аналізів.
У 2024 році заклад отримав новий автомобіль від Міністерства охорони здоров’я України та Світового банку в рамках програми ХЕЛ ЮКРЕЙН. Цей транспортний засіб значно покращить доступність та якість надання медичних послуг у громаді, сприятиме оперативному реагуванню на виклики та забезпеченню потреб мешканців.
Доходи установи за 2024 рік склали 9 млн 504 тисячі грн, з них:
Кошти місцевого бюджету згідно програми підтримки КНП «Миколаївський ЦПМСД» - 3 млн. 698,9 тис. грн . Кошти від НСЗУ – 5 млн. 805 тис. грн
Автор: Ірина Ситнік
Видатки установи за 2024 рік з фінансування місцевого бюджету склали 3 млн.698,9 тисяч грн. з них:
- Заробітна плата разом з нарахуваннями – 2 млн.569,9 тис. грн;
- Придбання кондиціонеру для маніпуляційного кабінету с. Дмитрівка – 14,9 тис.грн,
- Бензин та дизельне паливо– 99, 9 тисяч грн,
- Канцелярські вироби – 12,2 тис.грн,
- Медикаменти та перев'язувальні матеріали– 98 тис. грн,
- Вакцина для профілактики грипу – 11,7 тис.грн,
- Реактиви для лабораторних досліджень – 145 тис.грн,
- Вироби медичного призначення – 48,8 тис.грн,
- Підгузки для дорослих та дітей (інвалідів) – 98,5 тис.грн,
- Дитяче харчування – 6,8 тис.грн,
- Відшкодування витрат понесених на відпуск лікарських засобів - 347,2 тис.грн
- Оплата послуг, крім комунальних: ТО службового автомобіля; послуги з встановлення кондиціонеру – 26,7 тис.грн,
- Оплата електроенергії – 218,9 тис.грн.
У серпні 24 року до Миколаївської громади прибула «Мобільна клініка» із Києва. Це дало можливість мешканцям безкоштовно отримати консультації вузькопрофільних лікарів, стоматолога, здати аналіз крові, пройти ультразвукові дослідження, а також забезпечити дітям огляд у педіатра та інших фахівців.
Цей візит став важливим кроком у забезпеченні доступу до якісних медичних послуг для жителів громади, особливо для тих, хто не завжди має змогу отримати кваліфіковану допомогу вчасно.
Миколаївська сільська рада виділила субвенцію в розмірі 500 тис. грн на закупівлю медичного обладнання для Петропавлівської центральної лікарні, яка надає медичні послуги мешканцям нашої громади.
Автор: Ірина Ситнік
За виділені кошти придбано: Щілину лампу вартістю 193 тис. грн – для діагностики захворювань очей, що дозволить значно покращити якість офтальмологічних обстежень. Спірометр вартістю 148 тис.грн – для оцінки функцій легень, що є важливим у діагностиці та контролі захворювань дихальної системи. Аудіометр вартістю 159 тис.грн – апарат для перевірки слуху, який дозволить проводити точну діагностику вушних патологій та проблем зі слухом.
КП «ДОБРОБУТ МИКОЛАЇВЩИНИ»
Комунальне підприємство «Добробут Миколаївщини» надає 13 видів послуг. Водопостачання, пасажирські перевезення, зберігання та вивіз твердих побутових відходів, послуги по благоустрою сіл громади, покіс трави, обрізка дерев, поточні ремонти приміщень тощо.
На підприємстві працює 21 працівник.
Нажаль, відношення населення щодо цивілізованого ставлення до збирання та вивезення твердих побутових відходів незадовільне. На даний час підприємство за надані послуги має значну заборгованість від жителів - 673 780 грн та 11 075 грн від фізичних осіб-підприємців. Укладено 1541 договір з населенням, 40 договорів з ФОП та 10 з юридичними підприємствами на вивезення ТПВ. Це означає, що більше трьох тисяч домогосподарств ще не уклали договори на вивезення сміття. Тому, стихійні сміттєзвалища регулярно поповнюються сміттям, які ми ліквідуємо за бюджетні кошти.
Доходи підприємства за 2024 рік склали 9 млн.243,8 тисяч грн. з них:
- Кошти місцевого бюджету згідно програми підтримки – 1 млн 772 тис. грн,
- Перераховано внески у Статутний капітал підприємства Миколаївською сільською радою на капітальний ремонт водопровідної мережі с-ще Васильківське – 3 млн 352,3 тис. грн.
- Вивезення ТПВ від населення громади– 904,4 тис. грн,
- Вивезення ТПВ від суб’єктів підприємництва – 331,9 тис.грн,
- Централізоване водопостачання – 478,4 тис. грн.
- Послуги заміни (встановлення) лічильників води, підведення води, заміна кранів, усунення течі – 38,8 тис.грн,
- Продаж питної води – 112,2 тис.грн,
- Скошування трави– 211,6 тисяч грн,
- Оренда автобуса – 35,3 тис.грн,
- Послуги трактора та екскаватора – 301 тис. грн,
- Оренда нежитлових приміщень – 137,9 тис.грн,
- Отримано за надані послуги та роботи по договорах з Виконавчим комітетом Миколаївської сільської ради, це вивіз сміття,покіс трави, роботи по благоустрою населених пунктів громади, надані послуги та виконані роботи в закладах сільської ради – 1 млн.467,8 тис.грн,
- Пасажирські перевезення – 78,2 тис. грн,
- Послуги працівників благоустрою це фрезування, послуги бензопили – 5,5 тис. грн,
- Виготовлення та монтаж грат в Миколаївський ЦПМСД – 8,4 тис.грн,
- Водовідведення – 8,2 тис.грн
Видатки підприємства за 2024 рік складають 9 млн. 79,8 тис. грн.
Заробітна плата працівників із нарахуваннями – 2млн 953,7 тис. грн
- Паливно-мастильні матеріали – 1 млн 225 тис. грн.
- Оплата послуг по дослідженню води – 32 тис. грн.
- Придбання запасних частин для транспортних засобів, придбання шин, страхування автотранспорту, техогляд – 197,3 тис.грн
- Послуги водопостачання (Дніпро-Західний Донбас) – 26,2 тис.грн
- Витрати на ремонт водопроводу та сервісне обслуговування свердловин і обслуговування водовідвідної мережі – 125 тис.грн
- Витрати на оновлення програмного комплексу, обслуговування оргтехніки, придбання малої механізації, канцтоварів – 27,9 тис.грн
- Послуги по прийому та розміщенню ТПВ – 163,2 тис.грн
- Будівельні та інші матеріали – 293,3 тис.грн
- Електроенергія - 373,4тис.грн
- Капітальний ремонт водопровідної мережі с-ще Васильківське – 3 млн.352,3 тис.грн
- Податки (рентна плата, земельний податок, ПДВ) – 160,5 тис.грн
- Виконавче стягнення по укриттях, комісія банку - 150,1 тис.грн
ОСВІТНІ ПОСЛУГИ
Освітні послуги у Миколаївській громаді надають 9 закладів освіти. У них навчаються та виховуються 1153 дитини. Функціонує 2 ліцеї, одна гімназія та 6 закладів дошкільної освіти. В закладах дошкільної освіти працює 61 працівник. В закладах загальної середньої освіти - 167 працівників.
Всього працює в закладах освіти - 228 осіб.
У 2024-2025 навчальному році освітній процес у всіх закладах освіти відбувається за змішаною формою навчання.
За Миколаївським ліцеєм закріплено територію 10 населених пунктів, з яких діти підвозяться шкільними автобусами за маршрутами, протяжність яких 185 км.
За Дмитрівським ліцеєм закріплено територію 7 населених пунктів - протяжність маршруту - 166,3 км. Підвіз здобувачів освіти та працівників здійснюється 7 автобусами. Підвозиться автобусами Миколаївського ліцею – 256 учнів, Дмитрівського ліцею – 248 учнів.Всього – 504 учні та 31 працівника.
Здобувачі освіти отримали у 2024 році свідоцтва:
- про початкову освіту 96 учнів,
- базову загальну середню – 96 учень, із них 7 з відзнакою,
- повну загальну середню – 63 учня.
- нагороджено Золотою медаллю – 1 учня, срібними медалями – 4 учні.
У 2024 році було оздоровлено 18 дітей пільгових категорій. 3а кошти державного бюджету – 10 осіб, обласного – 8 осіб. Для дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування було придбано шкільний та спортивний одяг на загальну суму 42 840 грн.
З метою створення комфортних і сучасних умов для навчання протягом 2024 року проводились ремонтно-відновлювальні роботи в закладах освіти нашої громади.
Ремонт вуличного туалету, що забезпечило дотримання санітарно-гігієнічних норм та підвищило комфорт для учасників освітнього процесу.
Поточний ремонт водопровідної лінії, завдяки чому стабілізовано постачання води до приміщення.
Оновлення актової зали, що зробило її більш сучасною та зручною для проведення заходів і урочистостей.
Ремонт осередку «Захист України», який став функціональним та оснащеним відповідно до потреб навчання.
У 2024 році було приділено значну увагу покращенню матеріально-технічної бази освітніх закладів громади для забезпечення комфортних умов навчання, підвищення якості освітнього процесу та покращення інфраструктури.
Автор: Ірина СИТНІК
- Комплект мультимедійного обладнання, що сприятиме інтерактивності та ефективності навчання.
- Систему очищення води та комплектуючі матеріали.
- Штори-жалюзі для кабінету біології, що покращать умови навчання в кабінеті.
- Бензинову газонокосарку для догляду за територією закладу.
- Матеріали для ремонту сантехніки, що дозволило оновити та підтримувати у належному стані санітарно-технічні приміщення.
- Огорожу-паркан для майданчика "Школа дорожніх наук", що сприяє безпечному навчанню правил дорожнього руху.
- Водонагрівач, який забезпечить гаряче водопостачання в закладі.
- Засоби навчання для кабінетів географії та математики.
- Засоби навчання для осередку "Захист України", що зміцнюють матеріально-технічну базу для викладання цього важливого предмета.
- Генератор, що гарантує безперебійну роботу закладу під час можливих відключень електроенергії.
- Новий автобус ЕТАЛОН, який покращить транспортне забезпечення учнів і персоналу, забезпечивши комфортне та безпечне перевезення.
ремонт внутрішніх шкільних туалетів, що забезпечило зручність і належний санітарний стан для учнів і працівників. Поточний ремонт класу НУШ: встановлено натяжну стелю, жалюзі, а також придбано комплект сучасних шкільних меблів для першокласників. Ремонт опалювального котла, завдяки чому забезпечено стабільне функціонування системи опалення.
Поточний ремонт освітлення, під час якого замінено 36 світильників, розетки, вимикачі та прокладено 60 метрів кабелю. Модернізація мережі водопостачання та оновлення медичного кабінету.
У 2024 році з метою підвищення безпеки та забезпечення надійного захисту для учасників навчального процесу здійснено фінансування на виготовлення проєктно-кошторисної документації по об’єкту «Нове будівництво споруд подвійного призначення з властивостями протирадіаційного укриття» на території Дмитрівського ліцею.
Було виділено 945,8 тис. грн відповідно до статті видатків економічної діяльності. Цей об’єкт матиме стратегічне значення як для забезпечення безпеки ліцею, так і для потреб громади в умовах надзвичайних ситуацій.
Також покращене матеріально технічне забезпечення в Дмитрівському ліцеї:
- 6 металопластикових дверей та 1 броньовані двері, що забезпечують теплоізоляцію та безпеку в приміщеннях.
- 2 металопластикові вікна та 4 комплекти жалюзі для туалетних кімнат, що покращують комфорт і створюють сучасні умови.
- Бензинову газонокосарку для догляду за територією навчального закладу.
- Комплект мультимедійного обладнання для кабінету фізики для інтерактивного викладання предмета.
- Комплект мультимедійного обладнання для кабінету STEAM-лабораторії, що сприяє розвитку інноваційної освіти.
- Комплект мультимедійного обладнання для покращення навчального процесу в інших кабінетах.
- Посуд для харчоблоку (200 тарілок та чашок), що забезпечило комфортні умови харчування учнів.
- Інвентар для туалетних кімнат, необхідний для підтримання санітарно-гігієнічних умов.
- 40 радіаторів, які суттєво покращили ефективність системи опалення.
- Систему очищення води та комплектуючі матеріали.
- Засоби навчання для кабінетів географії та математики, які сприяють якісному та сучасному викладанню цих предметів.
Ремонт їдальні, що дозволило створити комфортні та сучасні умови для організації харчування дітей. Поточний ремонт системи опалення, який гарантує стабільну роботу теплопостачання в холодний період і забезпечує комфортний температурний режим у приміщеннях.
Поточний ремонт укриття, спрямований на посилення безпеки учасників освітнього процесу.
Комплект мультимедійного обладнання, що забезпечує інтерактивність та ефективність навчального процесу.
Автор: Ірина СИТНІК
Систему очищення води та комплектуючі матеріали.
Бензинову газонокосарку, що дозволяє підтримувати територію навчального закладу в належному стані.
Водонагрівач, який забезпечує гаряче водопостачання для закладу.
Засоби навчання для кабінетів географії та математики, що сприяють якісному та сучасному викладанню предметів.
Музичну апаратуру: мікшер, колонки, мікрофон, які використовуються для організації культурно-масових заходів та свят.
20 комплектів спортивної форми для учнів, що дозволяє їм брати участь у спортивних змаганнях та заняттях фізичної культури у комфортних умовах.
У 2024 році проведено ремонтно-відновлювальні роботи в закладах дошкільної освіти, спрямовані на покращення умов перебування дітей, їхню безпеку та комфорт, а саме:
Встановлення приміщень для котлів у Миколаївських садочках «Сонечко», «Берізка», «Малятко», що забезпечило стабільне функціонування систем опалення в осінньо-зимовий період.
Ремонт системи опалення у Миколаївському дитячому садочку «Сонечко» із встановленням сучасних циркуляційних насосів, які підвищили ефективність теплопостачання.
Проведення найпростішої вентиляції в укриттях дитячих садочків «Казка» та «Ромашка», що значно покращило умови перебування в укриттях під час надзвичайних ситуацій.
Підключення освітлення в укриття від генератора котельні у Васильківському дитячому садочку «Казка».
У 2024 році для покращення матеріально технічного забезпечення в закладах дошкільної освіти, було здійснено наступні придбання:
Для укриттів садочків: Електроконвектори – 16 шт. Дизельні генератори SG5200D – 5 шт.
Автор: Ірина СИТНІК
Для облаштування укриття в Миколаївському «Сонечко» придбано:
Туалетні кабінки, біотуалети, ковдри, бокси для зберігання харчових продуктів. Ліхтарі, витяжні вентилятори, портативний мобільний рукомийник. Щит пожежний для забезпечення безпеки.
Для Дмитрівського д/с «Ромашка»: три водонагрівачі, Прилади запобіжного відключення для водонагрівачів, що гарантують безпеку використання.
Для Васильківського д/с «Казка»: Принтер для покращення адміністративної роботи закладу.
Для усіх закладів освіти та їх укриттів: Медикаменти для першої допомоги, що забезпечують базові потреби у разі надзвичайних ситуацій.
Надання дошкільної освіти
Видатки за 2024 рік склали:10млн.966,7 тисяч грн., з них:
- Заробітна плата разом із нарахуваннями – 8 млн. 328,8 тис. грн
- Оплата інших енергоносіїв та інших комунальних послуг – 1 млн.145,8 тис.грн
- Придбання предметів, матеріалів, медикаментів, обладнання та інвентарю – 417 тис.грн
- Оплата послуг (крім комунальних) – 582,8 тис.грн
- Оплата електроенергії – 257,5 тис.грн
- Придбання обладнання і предметів довгострокового користування – 210 тис.грн
- Окремі заходи по реалізації державних (регіональних) програм, не віднесені до заходів розвитку – 10,3 тис.грн
- Видатки на відрядження – 14,4 тис.грн
Надання загальної середньої освіти. Видатки за 2024 рік склали: 61 млн. 204,4 тисячі грн., з них:
- Оплата праці разом з нарахуваннями - 39 млн. 7 тис. 100 грн
- капітальний ремонт інших об’єктів – 440 тис.грн
- Оплата інших енергоносіїв та інших комунальних послуг – 1 млн. 918,6 тис.грн
- Придбання обладнання і предметів довгострокового користування - 8 млн. 549,9 тис.грн
- Придбання предметів, матеріалів, обладнання та інвентарю - 3 млн. 716,1 тис.грн
- Придбання продуктів харчування - 368,7тис.грн
- Інші виплати населенню – 14,5 тис.грн
- Оплата послуг (крім комунальних) - 5млн.494,1 тис.грн
- Оплата природного газу - 486 тис.грн
- Оплата електроенергії – 1 млн. 137,2 тис.грн
- Окремі заходи по реалізації державних(регіональних)програм – 12 тис.грн
- Видатки на відрядження – 49,3 тис.грн
- Медикаменти та перев`язувальні матеріали – 10,9 тис.грн
Автор: Ірина СИТНІК
КУЛЬТУРНО-СПОРТИВНЕ ЖИТТЯ
Одним з важливих завдань на сьогодні є залучення молоді, доросле населення до культурного життя і до процесу відновлення української культури та принесення в неї нових сенсів. В мережу закладів культури Миколаївської громади входять 8 бібліотек, 10 закладів культури та музична школа.
Протягом 2024 року при закладах працювало 62 аматорських формувань, а саме: вокальні, театральні, хореографічні, образотворчого та декоративного мистецтва, любительські та клуби за інтересами. Кількість учасників формувань у 2024 році складала 494 особи.
Закладами культури протягом року було проведено 266 заходів, присвячені: Національним та державним святам; Дню захисту дітей; 6 ювілейний міжрегіональний дистанційний фестиваль мистецтв «Квітка Присамар’я», в якому прийняли участь понад 700 учасників з 4 областей України, 18 громад. Проведений музичний огляд-конкурс «Великий Кобзар», присвячений дню народження Тараса Григоровича Шевченка, в якому прийняли участь понад 50 учасників з громади;
Разом з Комунальним закладом «Спорт для всіх» проведено спортивні естафети «Ігри патріотів», організовано та проведено спортивно- патріотичний захід в рамках проєкту «ТитаниЮА» для ветеранів війни Синельниківського району; захід до Міжнародного дня волонтера; дня вчителя та інші тематичні заходи. Ця діяльність сприяла активізації культурного життя громади та зміцненню патріотичного духу її жителів.
Аматорські колективи закладів культури приймали участь у міжрегіональних, обласних, всеукраїнських та міжнародних фестивалях та конкурсах. Колекція українських костюмів Миколаївської майстрині Валентини Бєлік стала родзинкою на виставці мистецтва «Візерунки долі», яка проходила в Університеті митної справи та фінансів в м. Дніпро.
Автор: Ірина СИТНІК
У 2024 році сільські бібліотеки Миколаївської громади поповнили свої фонди новими виданнями. Завдяки підтримці благодійних організацій та волонтерів було придбано 331 книгу українських видавництв і письменників на загальну суму 38 тис. грн.
За співпраці Виконавчого комітету Миколаївської сільської ради та керівництва 25-ої окремої повітряно-десантної бригади було організовано зустріч військових та зум- конференцію з українською дитячою письменницею Галиною Вдовиченко, директоркою Львівської обласної бібліотеки Тетяною Пилипець з активними маленькими користувачами бібліотек Миколаївської громади, в результаті чого військові подарували книги бібліотекам та солодкі подарунки дітям.
У 2024 році в закладах культури Миколаївської громади було виконано низку ремонтних та оновлювальних робіт для створення комфортних:
- Проведено поточний ремонт даху у Русаківському сільському клубі.
- Завершено реконструкцію будівлі Маломиколаївського сільського клубу, зокрема фарбування фасаду закладу.
- Виконано поточний ремонт систем електроопалення в: Олефірівському, Мар’їнорощівському та Дмитрівському закладах культури.
- Придбано та встановлено трьох фазні лічильники електроенергії для Олефірівського та Мар’їнорощівського сільських клубів.
- Проведено перевірку та перезарядку вогнегасників у всіх закладах культури громади. Ці заходи спрямовані на поліпшення умов функціонування закладів культури та їхньої готовності до безпечної роботи.
При закладах культури продовжують працювати волонтерські пункти, де плетуть маскувальні сітки, в’яжуть, виготовляють окопні свічки, збирають різні смаколики, засоби гігієни, теплі речі для Збройних Сил України.
На забезпечення закладів культури у 2024 році, було виділено: 6 млн.118,9 тис. грн., з них:
- Заробітна плата разом із нарахуваннями – 4 млн. 331,9 тис.грн
- Придбання предметів, матеріалів, обладнання та інвентарю - 413,8 тис.грн
- Оплата інших енергоносіїв та інших комунальних послуг - 637,4 тис.грн
- Оплата послуг (крім комунальних) - 163,9 тис.грн
- Придбання обладнання і предметів довгострокового користування – 80 тис.грн
- Оплата електроенергії - 478,2тис.грн
- Окремі заходи по реалізації державних (регіональних) програм, не віднесені до заходів розвитку - 13,6 тис.грн
37 дітей є учнями «Миколаївської музичної школи». При закладі діють наступні класи: Клас сольного співу; Клас фортепіано; Клас струнних інструментів; Клас народних інструментів. Учні та викладачі активно приймають участь у всіх культурно-мистецьких заходах Миколаївської громади.
У 2024 році було зроблено поточний ремонт в навчальному класі та оновлено інструментальну базу. Закуплено гітари та електропіаніно для створення комфортних умов та розвитку культурної освіти дітей Миколаївської громади.
Автор: Ірина СИТНІК
На забезпечення діяльності музичної школи у 2024 році, було виділено: 1 млн. 76 тис. 100 грн.
- Заробітна плата разом із нарахуваннями – 1 млн. 19 тис. 200 грн
- Придбання предметів, матеріалів, обладнання та інвентарю – 56,9 тис. Грн.
159 дітей безкоштовно займаються при комунальному закладі Миколаївський Центр Фізичного Здоров’я Населення «Спорт для всіх». При центрі працює 3 тренери- фахівця.
За 2024 рік було проведено 27 заходів. Серед них і товариські турніри з футболу на підтримку ЗСУ, турніри з мініфутболу серед ветеранів спорту, Турнір «Кубок голови Миколаївської громади», Турнір «Шахи та шашки», «Ігри патріотів Миколаївської ТГ», Спортивно- патріотичний захід в рамках проєкту ТитаниUA; Турнір «Кубок Центру громадської активності Західного Донбасу» з футболу серед ветеранів війни та ветеранів спорту та інші тематичні заходи.
У 2024 році збірні команди Миколаївської громади з футболу (2008-2009 та 2010-2011 року народження) брали участь у Чемпіонаті Дніпропетровської області з футболу серед дитячо-юнацьких команд. Наша команда «Зоря» стали фіналістами Кубку Дніпропетровської області з футболу та бронзовими призерами Чемпіонату Дніпропетровської області. Команда «Зоря» Миколаївської громади завершила сезон 2023-2024 років в п’ятірці кращих.
В рамках проєкту «Давай, грай!» від ФК «Шахтар», де діти 7-11 років мають змогу безкоштовно займатись професійним футболом, було проведено два турніри (весняний та осінній) серед вихованців.
Команда Миколаївської громади «ЗОРЯ» приймає участь у відкритому Чемпіонаті Павлоградського району з футзалу в сезоні 2024-2025 та Чемпіонату області з футболу.
В 2024 році заклад був забезпечений нагороджувальною атрибутикою: призи, медалі, кубки, подяки, грамоти.
На забезпечення закладів спорту у 2024 році, було виділенно: 608,5 тис. грн
Заробітна плата разом із нарахуваннями – 529,1 тис. грн
Оплата послуг(крім комунальних) - 15,2 тис.грн
Придбання предметів, матеріалів, обладнання та інвентарю - 64,2 тис.грн
Автор: Ірина СИТНІК
У 2024 році важлива увага була приділена залученню молоді до активного життя громади. Молодіжна рада громади об’єднує 20 активних представників, які ініціюють та реалізують корисні проєкти.
За ініціативи молоді було організовано велотур краєвидами громади, в якому взяли участь представники молоді з населених пунктів Миколаївка, Дмитрівка та Петрівка. Протягом року відбулося 16 різноманітних заходів, серед яких: кінопокази, тематичні вечори, спортивні змагання, навчальні поїздки.Молодь доєднується до волонтерських груп громади.
У Виконавчому комітеті Миколаївської сільської ради вже традиційно було організовано День відкритих дверей, під час якого молодь мала можливість спробувати себе в ролі сільського голови та інших працівників сільської ради. Ознайомитися з роботою сільської ради та її функціонуванням.
Цей захід сприяв кращому розумінню молоддю адміністративних процесів, підвищив інтерес до самоврядування та популяризував активну громадську участь у житті громади.
Завдяки співпраці громади з компанією ДТЕК було організовано вже вдруге подорож молоді Миколаївської громади до міста Ладижин Вінницької області. Мета заходу — обмін досвідом, пізнавальна активність та відпочинок. Учасники відвідали: Молодіжний простір, Ладижинський коледж, Дендропарк, зустрілись з мером Ладижина, відвідали кінний клуб, навчались керуванню дронами, а також завітали на радіостанцію.
Автор: Ірина СИТНІК
Ця подорож сприяла згуртованості молоді, допомогла здобути нові знання та надихнула на подальший розвиток громади.
На території нашої громади діє осередок «Центру громадської активності Західного Донбасу» за підтримки компанії «ДТЕК» та Виконавчого комітету Миколаївської сільської ради. Основна мета осередку – розвиток молоді та дітей, соціальна підтримка тих, хто вимушено залишив свої домівки, організація різноманітних заходів для дорослих мешканців громади. Протягом 2024 року осередок організував 57 заходів, спрямованих на підтримку різних категорій населення громади: дітей, молоді, внутрішньо переміщених осіб, дружин та матерів військовослужбовців, а також волонтерів.
БЛАГОУСТРІЙ ТЕРИТОРІЙ
Одним із важливих напрямів розвитку нашої громади є благоустрій територій. Упродовж сезону до цих робіт залучено в середньому 22 працівники. У громадських толоках взяли участь працівники освіти, культури, охорони здоров’я, виконавчого апарату сільської ради. Мешканці громади на толоки виходили, але, в більшості, на кладовища. Та, це дуже малий відсоток . Хочеться, щоб кожен мешканець усвідомив, що тут його дім і тримати його треба у такому вигляді, щоб самому було приємно, затишно і зручно в ньому жити. Тільки тоді у нас не буде стихійних сміттєзвалищ, на об’єктах благоустрою буде чисто та вони не будуть руйнуватися.
На території громади розташовані 40 спортивно-ігрових майданчиків. Протягом 2024 року ми підтримували їх санітарний стан. Нажаль, війна внесла свої корективи та ми не мали змоги збудувати нові майданчики але впевнений, що вже скоро всі наші плани стануть реальними.
У громаді є три парки : с. Миколаївка, с. Дмитрівка, с. Петрівка. У 2024 році проводилися роботи з обрізування дерев, скошування трави, фрезування територій.
На території громади розташовані 27 кладовищ. У 2024 році з усіх, заявлених старостами кладовищ було вивезене сміття, на всі завезений пісок. Території біля кладовищ обкошувалися протягом всього весняно-осіннього сезону.
Автор: Ірина СИТНІК
Протягом року здійснювалось регулярне скошування бур’янів, в тому числі-карантинних. Роботи проводилися на всій території громади. До цих заходів долучилися працівники благоустрою та підрядники, зокрема ФОП Корсун С.М. та КП «Добробут Миколаївщини». Проводились поточні ремонти пам’яток історії та культури громади.
По території нашої громади, нажаль, налічується більше 10 стихійних сміттєзвалищ. 2024 році ліквідовувалися 3 сміттєзвалища, особливо часто поблизу с. Олефірівка. Маю зазначити, що на тих самих місцях сміття з’являється знову.
На балансі Миколаївської сільської ради перебувають 147,8 км доріг місцевого значення, з них :
- з твердим покриттям – 46 км/ 31,3 %
- з удосконаленим покриттям – 44 км/ 27,2 %
- ґрунтові дороги – 60 км/41 %
Потребують термінового капітального ремонту – 41 км
Потребують поточного ремонту – 38 км,
На вказані потреби необхідні колосальні капітальні затрати. Бюджет Миколаївської сільської ради не має фінансової можливості довести всі місцеві дороги до нормального експлуатаційного стану.
На утримання та розвиток автомобільних доріг та дорожньої інфраструктури за рахунок коштів місцевого бюджету на загальну суму 4 млн 400 тис. 600 грн.
у 2024 році проведений поточний ремонт шляхом укладання доменного шлаку 11 468 м² доріг місцевого значення у селах Миколаївка,Дмитрівка.
У 2024 році були підсипані котельним шлаком 13 вулиць , що становить 15 км. Роботи проводились у селі Миколаївка, Дмитрівка, Олефірівка, Запоріжжя, Мар’їна Роща, Катеринівка та Петрівка.
Протягом 2024 року здійснено вирівнювання грейдером дорожнього покриття на 58 вулицях громади, що становить 40 км.
Проведені роботи у селах: Миколаївка, Дмитрівка, Олефірівка, Мар’їна Роща, Катеринівка, Петрівка.
Автор: Ірина СИТНІК
У зимовий період 2024 року в нашій громаді було організовано системне розчищення доріг від снігу, що охоплювало всі населені пункти. Для виконання цих робіт були залучені як комунальне господарство, так і приватні підприємства та фермерські господарства. Дякую всім хто долучився до цього процесу.
Одним із пріоритетів розвитку нашої громади є покращення інфраструктури для комфортного життя мешканців. У селищі Васильківське була вирішена критична проблема, яка довгий час турбувала місцевих жителів — нестача води. Люди не мали можливості отримувати необхідний обсяг води для побутових потреб, що створювало значні труднощі.
Було проведено капітальний ремонт водопровідної мережі на загальну суму
3 млн. 353 тис. 300 грн. Завдяки цьому мешканці селища тепер мають можливість отримувати необхідний обсяг води цілодобово, що значно підвищує якість життя.
На покращення благоустрою населених пунктів було виділено: 8 млн.829,9 тис. грн.:
- Заробітна плата разом із нарахуваннями – 2 млн 136,9 тис. грн
- Оплата послуг (крім комунальних) - 1млн. 981,1 тис.грн.
- Поточні трансферти підприємствам(установам, організаціям) - 1 млн. 772 тис.грн
- Оплата електроенергії - 2млн. 361 тис. грн
- Придбання предметів, матеріалів, обладнання та інвентарю - 437,3 тис.грн
- Придбання обладнання та предметів довгострокового користування - 86,9 тис.грн
- Оплата інших енергоносіїв та інших комунальних послуг - 52,9 тис.грн
- Окремі заходи по реалізації державних (регіональних) програм, не віднесені до заходів розвитку - 1,8 тис.грн
ГУМАНІТАРНА ДОПОМОГА
2391 внутрішньо переміщених осіб зареєстровано та мешкають в населених пунктах Миколаївської громади. З першого дня війни в Миколаївці працює гуманітарний ХАБ, який координує збір та розподіл гуманітарної допомоги: речей першої необхідності, продуктових і гігієнічних наборів. Працює гаряча лінія.
Зокрема, за 2024 рік, за сприяння Всесвітньої продовольчої програми ООН та Благодійного фонду "Наша справа Україна", було видано 36 000 продуктових наборів. Це значна підтримка для людей, які опинилися у складних життєвих обставинах. Окрім цього забезпечено допомогу для внутрішньо переміщених осіб з інвалідністю. Від благодійної організації МОМ передано 113 наборів, до яких входять необхідні речі, такі як посуд, матраци та ліхтарі.
Автор: Ірина СИТНІК
Також завдяки благодійній організації ТРІЕНЖЕЛ надано допомогу багатодітним родинам і самотнім пенсіонерам. Це були паливні брикети та теплий одяг, що є особливо важливим у зимовий період.
Наша громада активно працює над залученням фондів і організацій, аби підтримувати внутрішньо переміщених осіб і водночас сприяти розвитку громади. Завдяки спільним зусиллям ми отримуємо суттєву підтримку, яка дозволяє допомагати тим, хто цього найбільше потребує.
Одним із прикладів такої співпраці є партнерство виконавчого комітету Миколаївської сільської ради та Товариства Червоного Хреста України, яке переїхало до нас із міста Курахове. Організацію розміщено в приміщенні Петрівського будинку культури, де було організовано пункт видачі гуманітарної допомоги для внутрішньо переміщених осіб із Донецької області. Надається допомога у вигляді: продуктів харчування, побутової хімії та інше.
За час перебування Товариства Червоного Хреста України у нашій громаді видано 3 028 наборів гуманітарної допомоги.
СПІВПРАЦЯ З ФОНДАМИ ТА ОРГАНІЗАЦІЯМИ
Продовжуючи тему співпраці з Товариством Червоного Хреста України, хочу відзначити низку важливих проєктів, реалізованих у нашій громаді:
У рамках покращення інфраструктури встановлено нові вхідні, бокові та міжкімнатні двері у приміщенні Петрівського будинку культури. Загальна сума цих робіт склала 149 тис.грн.
Для наших найменших мешканців, учнів 1–4 класів, організовано цікавий і пізнавальний захід. Діти мали змогу відвідати мобільний планетарій, взяти участь у захопливих майстер-класах, а наприкінці отримали солодкі подарунки.
У рамках розвитку громади у 2025 році планується реалізація ще двох значущих проєктів:
Встановлення наземного бетонного укриття біля Миколаївського будинку культури, що покращить безпеку мешканців. Очисна станція типу «Осмос», яка буде розміщена у Петрівському будинку культури. Це забезпечить набір питної води як для ВПО, так і для місцевих мешканців.
Автор: Ірина СИТНІК
У 2024 році ми активно співпрацювали з благодійними фондами та громадськими організаціями задля забезпечення потреб мешканців нашого шелтеру, де проживають внутрішньо переміщені особи. Завдяки цій співпраці вдалося досягти значущих результатів.
- БФ "Право на захист" надали правову допомогу для 15 осіб.
- БФ "Лікарі без кордонів" надали медичні послуги для 62 осіб.
- БФ "ВІЗ" організував групову психологічну допомогу для 14 осіб.
- БФ "АДРА" надав правову допомогу для 11 осіб.
- Польська гуманітарна акція "РАН" забезпечила палиці для 16 осіб.
- Також отримано важливу допомогу:
- Від БФ "Янголи спасіння" – паливні брикети на суму 78,8 тис. грн.
- Від БФ "В єдності наша сила" – дрова на суму 90 тис.грн.
- Засоби прибирання та текстиль від організації МОНДО, Естонія – на суму 56 тис. грн.
- Господарські товари на суму 59 тис. грн від БФ "Право на захист"
- Капітальний ремонт шелтеру Норвезька рада у справах біженців –
- 2 млн.855,6 тис.грн
У 2024 році в Миколаївському ліцеї створено Перший в Україні Безбар'єрний безпековий простір Спільно з Українським Гуманітарним Фондом та італійською урядовою організацією, за підтримки Дніпропетровської обласної військової адміністрації. Це унікальне інтерактивне середовище, яке навчає дітей правилам безпеки у різних життєвих ситуаціях. Тут учні вивчають пожежну безпеку, мінну безпеку, отримують знання з домедичної допомоги. Особливий акцент зроблено на інтерактивність навчання та доступність для дітей з особливими освітніми потребами.
Продовжуючи тему співпраці з фондами та організаціями, хочу розповісти про наступні важливі реалізовані проєкти в закладах освіти це: проєкт "Острівець безпеки та спокою".Він спрямований на підтримку інклюзивності та безбар’єрності у Дмитрівському ліцеї. Залучено 33,4 тис.грн у співпраці з благодійною організацією Український Червоний Хрест.
Автор: Ірина СИТНІК
Проєкт "Скриня в укритті".У межах співпраці з ЧІЛД ФОНД та ЕДУКО було реалізовано у Дмитрівському ліцеї за підтримки ГО "Смарт Освіта". Залучено 37,1 тис. грн.
Проєкт "Створення санітарно-гігієнічних умов для безпечного навчання в закладах освіти". Це спільний проєкт філії Петрівської гімназії та закладів дошкільної освіти Миколаївської сільської ради. Залучено 218,3 тис. грн, з яких 10% профінансовано з місцевого бюджету.
Проєкт "Незламна генерація".Заклади загальної середньої освіти громади отримали обладнання для укриттів, зокрема три бензинові генератори. Залучено 350,8 тис.грн.
У рамках співпраці Виконавчого комітету Миколаївської сільської ради з Дніпропетровською ОВА отримано новий шкільний автобус - 3 млн 350 тис. грн з них співфінансування з місцевого бюджету - 335 тис. грн.
Продовжую тему результатів нашої співпраці з різними фондами та організаціями, які сприяли розвитку закладів освіти.
Уряд Об'єднаних Арабських Еміратів надав 4 ноутбуки загальною вартістю 73,5 тис. грн.
Дитячий фонд ООН в Україні (ЮНІСЕФ) підтримав нас набором навчально-розвивальних матеріалів для дитячих садків, 7 ноутбуками, 8 хромбуками. Також за їх кошти були придбані радіатори, пластикові двері для Дмитрівського ліцею та генератор для Миколаївського. Загалом на суму 698 тис. гривень.
ГО "Ротарі клуб Дніпро Сіті" забезпечили 5 генераторів на суму 210 тис.грн.
Всеукраїнська ГО "Всеукраїнська рада реанімації та екстреної медичної допомоги" надала 6 електронних конвекторів вартістю 15 тис. грн.
Автор: Ірина СИТНІК
Благодійний фонд Євгена Пивоварова надав систему зберігання енергії, вартістю 231,9 тис. грн.
Також, завдяки спонсорським коштам Департменту освіти та науки Дніпропетровської ОДА, було придбано підручники на суму 408 тис. грн.
Загалом це вагомий внесок у створення кращих умов для навчання дітей та роботи освітян. Ми щиро вдячні всім партнерам за підтримку, яка дозволяє нам розвиватися і впроваджувати нові можливості для наших закладів.
Ще один важливий результат у рамках співпраці з ПРООН. Реалізовано міні-ініціативу «Школа дорожніх наук». Майданчик створено для того, щоб діти разом із поліцейськими вивчали правила дорожнього руху та відпрацьовували різні дорожні ситуації. Завдяки фінансуванню ПРООН у розмірі 174,7 тис. грн.: придбано навчально-ігровий комплект, дорожні знаки, веломобілі та бруківку. Триває реалізація наступного проєкту з ПРООН «Школа дорожніх наук – 2.0» - залучено 216,6 тис. грн. з них співфінансування з місцевого бюджету 10%
Також у рамках співпраці з ПРООН реалізовано міні-ініціативу інклюзивний майданчик «Ми разом». Це простір на свіжому повітрі для діток з інвалідністю та особливими освітніми потребами, розрахований на спілкування, спільні ігри, проведення корекційних вправ. Залучено 182,2 тис.грн
Ми активно працюємо над залученням додаткових ресурсів для розвитку нашої громади, і 2024 рік став прикладом ефективної співпраці з міжнародними організаціями та фондами. Завдяки спільним зусиллям було залучено 8 млн 937 тис.грн, які стали суттєвим внеском у реалізацію важливих проєктів. Які дозволили покращити матеріально-технічну базу закладів освіти, впровадити сучасні енергозберігаючі технології, придбати необхідне обладнання та забезпечити реалізацію інших ініціатив, спрямованих на розвиток громади. Це лише початок нашої масштабної роботи, адже ми й надалі плануємо активно співпрацювати з партнерами, аби втілювати нові проєкти та створювати комфортні умови для життя і розвитку кожного мешканця нашої громади.
У рамках співпраці з Програмою ЮЛІД з Європою наша Миколаївська громада мала честь приймати навчальний візит голів громад із Дніпропетровської, Харківської та Сумської областей. Під час цього візиту ми поділилися своїм досвідом у таких важливих напрямах, як сфера безпеки та освіти, що є ключовими для розвитку громад.
Результатом цих зустрічей стало підписання меморандумів про співпрацю з трьома громадами: Магдалинівською громадою Дніпропетровської області, Великописарівською громадою Сумської області, Новослобідською громадою Сумської області. Ці меморандуми є важливим кроком до налагодження партнерських відносин між громадами. Співпраця дозволить ефективно обмінюватися передовим досвідом, спільно реалізовувати проєкти та зміцнювати спроможність громад у ключових напрямах. Ми впевнені, що такі візити та обмін досвідом сприятимуть не лише розвитку нашої громади, але й посиленню взаємодії з іншими регіонами, що відкриває нові можливості для спільних ініціатив.
Автор: Ірина СИТНІК
Трансформація громади має стати частиною плану післявоєнної відбудови.
У 2024 році наша громада продовжувала здійснювати заходи щодо справедливої трансформації та поступової адаптації до нових реалій в частині поступового закриття шахт до 2035 року. Наші працівники в 2024 році відвідували Міжнародні та національні форуми щодо справедливого переходу вугільних громад. Ознайомлювалися з успішним досвідом європейських вугільних громад, в галузях енергетичного переходу на відновлювану енергію та економічного розвитку. Відвідування цих заходів було за кошт благодійних фондів та асоціації.
Голова громади Віктор Одоєвцев запевняє: джерело для економічного зростання громади та її розвитку – це люди.
- Багато зусиль у 2024 році було вкладено в утримання рівня надання освітніх послуг, медичних послуг, в гарантування захисту від надзвичайних ситуацій та соціальну згуртованість населення. Хочу всім подякувати за роботу в таких непростих умовах: тим, хто захищає, волонтерить, платить податки, лікує, навчає, наводить лад в громаді, надає послуги. Дякую за підтримку мешканцям громади, компанії ДТЕК, обласній та районній військовим адміністраціям, центру громадської активності Західного Донбасу, громадським об’єднанням, всім нашим Міжнародним партнерам, які разом з нами проходять цей шлях та звичайно нашим Захисникам! Продовжуємо працювати, щоб наблизити перемогу, - завершив свій виступ голова громади Віктор Одоєвцев.
Автор: Ірина Ситнік
Після звіту, присутні в залі мали можливість поставити питання голові громади та висловити свої думки й пропозиції.
Детальніше можна переглянути в нашому відео з місця події.
Новини рубріки
Агресор продовжує атакувати Нікопольщину: пошкоджено будівлі, постраждала людина
15 січня 2025 р. 19:17