вологість:
тиск:
вітер:
Будьте обачні: мешканцям Дніпра масово надходять фішингові посилання від шахраїв Останнім часом у соціальних мережах мешканці Дніпра все частіше стають жертвами шахрайських схем із фішинговими посиланнями. Про найпоширеніші схеми детальніше…
Останнім часом у соціальних мережах мешканці Дніпра все частіше стають жертвами шахрайських схем із фішинговими посиланнями. Про найпоширеніші схеми детальніше розповість " Дніпро Оперативний ".
Фейкова "єДопомога"
Нещодавно в чаті одного із місцевих ОСББ у Viber мешканці будинку отримали повідомлення про нібито можливість отримання виплати "єДопомога" у розмірі 5 тисяч 600 гривень, просто перейшовши за посиланням та заповнивши форму.
Зауважимо, що подібні повідомлення від неофіційних джерел про легке оформлення виплат "єДопомога" або "єПідтримка" або інших програм допомоги є фейковими , а переходити за такими посиланнями та вводити свої особисті дані у заяви чи форми на невідомих порталах загрожує втратою власних коштів. Ба більше, шахраї зможуть заволодіти вашим профілем у соціальній мережі та продовжать розповсюджувати фішингові посилання серед ваших знайомих.
Також зазначимо, що прийом заяв на отримання справжніх виплат від програми "єДопомога", яку розробило Міністерство соціальної політики, нині завершено . Стосовно виплат будь-яких грошових допомог від держави дізнавайтеся лише з офіційних джерел, таких як портал Верховної Ради, Мінсоцполітики та інших.
"Проголосуй за мою доньку на конкурсі"
Правоохоронці також застерегли дніпрян від поширеної останнім часом шахрайської схеми. Так, нещодавно 45-річна мешканка Дніпра стала жертвою онлайн-шахраїв та втратила понад 8 тисяч гривень
Отримавши повідомлення від нібито знайомої з проханням проголосувати за її доньку в конкурсі, жінка перейшла за невідомим посиланням та ввела дані своєї банківської картки. Різновидом цієї шахрайської схеми є прохання перерахувати 1 гривню для голосування. Тож замість 1 гривні дніпрянка втратила всі кошти, що мала на рахунку.
Нині слідчі розпочали досудове розслідування за ч. 1 ст. 190 Кримінального кодексу України (шахрайство).
Як не стати жертвою шахраїв
Правоохоронці нагадують прості правила безпеки, яких варто дотримуватися під час користування соціальними мережами:
- не переходьте за сумнівними посиланнями;
- перевіряйте URL-адреси на коректність;
- не розголошуйте стороннім особам коди підтвердження;
- активуйте двофакторну автентифікацію у соцмережах і месенджерах;
- у разі підозри на шахрайство негайно звертайтеся до свого банку.
Нагадаємо, раніше ми розповідали, як через криптовалюту Приватбанк заблокував 19 мільйонів на рахунку жінки. Також писали, чим небезпечний Temu.
Джерело: dnepr.expressНовини рубріки
Чотири знаки Зодіаку здійснять свої заповітні мрії: перевірте, чи є ви в цьому списку
15 січня 2025 р. 20:53
Навіть вимкненим «тягне» електроенергію: скільки насправді споживає телевізор
15 січня 2025 р. 20:27