вологість:
тиск:
вітер:
ОФІЦІЙНО Бережіть тишу: куди мешканці Дніпра можуть поскаржитися на гучний шум
Будь-ласка, без гучних звуків: як відомо, в Україні під час війни взагалі заборонено використовувати гучну піротехніку , адже різкі звуки можуть створювати суттєвий дискомфорт для цивільних громадян, а також наших захисників та ветеранів, пише Наше місто.
Крім того, громадяни, підприємці, організації, виробничі компанії та ін. структури мають контролювати та не перевищувати законодавчо встановлений рівень шуму, який створює приміром працююче обладнання та ін. Нагадаємо, згідно до закону та встановлених санітарних норм вдень рівень шуму, який відчувається всередині житлових квартир, кімнат, приміщень, не повинен перевищувати 40 децибел.
Містяни час від часу скаржаться на гучну роботу обладнання чи пристроїв, які заважають людям перебувати у своїх оселях у наш і без того тривожний та складний час.
За дотриманням порядку в цьому питанні стежить Інспекція з питань благоустрою міської ради Дніпра. Фахівці реагують на звернення та скарги містян та у разі потреби здійснюють виїзди для того, щоб оцінити рівень шуму та відповідним чином відреагувати.
Дням представники Інспекції з питань благоустрою міської ради у відповідь на звернення навідалися до пров.Сміливий, що на лівому березі Дніпра. Мешканці одного з місцевих приватних будинків поскаржилися на те, що від сусідньої будівлі постійно лунає шум та вібрація, які створюють дискомфорт.
Дійсно, у одному з дворів громадянин, що веде підприємницьку діяльність, встановив великогабаритне холодильне обладнання, яке як правило гучно працює і створює шум, що чутно на вулиці та біля навколишніх будинків. Складнощі тривають вже кілька років, наголошує місцева мешканка.
– Ми збудували будинок, в якому планували спокійно жити. Однак напроти вікон нашого будинку відкрили виробництво (вірогідно – незаконне) та складське приміщення, у якому зберігають м’ясну продукцію, – розповідає мешканка Дніпра пані Оксана, яка звернулася зі скаргою на шумних сусідів, що ведуть підприємницьку діяльність просто на подвір’ї. – Використовують великогабаритне потужне обладнання, яке працює буквально 24/7. Робота цієї техніки створює загрозу для здоров’я усіх членів моєї родини і вже, на жаль, призвела до незворотніх проблем. Вібрація відчувається постійно, через це в жодній кімнаті вночі неможливо спокійно спати.
Підприємець не реагує на скарги мешканців, відповідає, що йому все одно, а здоров’я мешканців інших будинків його не хвилює, з розпачем розповідає пані Оксана, що разом з рідними потерпає від шуму. Жінка каже: зверталася за допомогою у вирішенні проблеми до усіх контролюючих служб. Після виклику поліції гучне обладнання на певний час вимикали, однак невдовзі роботу техніки поновили.
– Саме тому я звернулася до поліції, податкової, міської Інспекції з питань благоустрою – для того, щоб фахівці звернули увагу на цю проблему. Також повідомили енергопостачальну компанію ДТЕК – на наш погляд, має місце несанціоноване використання електроенергії. Готуємо судовий процес. Вимагаємо від усіх інстанцій закрити це незаконне виробництво! – каже пані Оксана.
На звернення жінки оперативно відреагували у міській Інспекції з питань благоустрою. На місце прибули представник Інспекції разом з фахівцем Дніпропетровського обласного лабораторного центру Міністерства охорони здоров’я. З допомогою спеціальних сертифікованих приладів вимірювання вони планували перевірити рівень шуму у приватному будинку, мешканці якого і зверталися зі скаргою на шумних сусідів.
Втім сталося не так, як гадалося. Спритні підприємці, побачивши представників міської влади та фахівців-експертів, одразу вжили заходів та вимкнули обладнання. Ситуація – типова. На жаль, як гадає пані Оксана, невдовзі після того, як фахівці Інспекції та журналісти поїдуть, шумні сусіди можуть відновити роботу свою техніку та продовжать створювати дискомфорт.
Однак головне – навіть такі складні проблеми треба відпрацьовувати:
– Якщо у містян є скарги на перевищення шуму, Інспекція з питань благоустрою міської ради разом з лабораторією зробить заміри шуму. Варто зауважити – це відбувається у помешканні заявника, – зазначає Дмитро Гаврилюк, головний спеціаліст відділу контролю благоустрою Інспекції з питань благоустрою міської ради Дніпра.
Якщо дійсно є перевищення за санітарними нормами, то висновки фахівців передають до поліціїї, яка може вживати відповідних заходів щодо порушників.
Варто зазначити: загалом за минулий 2024 рік надійшло близько 30 звернень від містян щодо перевищення допустимого рівня шуму. Фахівці Інспекції з питань благоустрою здійснили низку виїздів на конкретні локації, втім на більшості із них перевищення шуму зафіксовано не було…
Усім дніпрянам нагадують: звернутися зі скаргами щодо надмірного рівня шуму, а також повідомляти про інші наявні комунальні проблеми мешканці Дніпра можуть
за телефонами єдиної Гарячої лінії міської ради: (056) 732-12-12, (095) 732-12-12, (096) 732-12-12, (073) 732-12-12
А юристи зазначають: Кодексом про адміністративні правопорушення в Україні (стаття 182) передбачена адміністративна відповідальність за порушення вимог законодавства щодо захисту населення від шкідливого впливу шуму. Санкція – від передження до штрафу в розмірі від 5 до 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Якщо порушник повторно, протягом року здійснить таке ж порушення, то штраф складе від 15 до 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією предметів порушення тиші.
Фото міської ради Дніпра
Новини рубріки
ЕКСКЛЮЗИВ Два місяці пекла з дітьми в підвалах Маріуполя: історія Надії
05 лютого 2025 р. 17:36
18 захисників з Дніпропетровщини повернулися додому
05 лютого 2025 р. 17:18