В Україні зростає ризик зневоднення річок: ситуація влітку може ще більше загостритися

26 березня 2025 р. 13:38

26 березня 2025 р. 13:38


2025-03-26 13:15:00

Зневоднення річок - фото ілюстратвине з відкритих джерел

Зазвичай у березні річки наповнюються водою після танення снігу. Весняного водополля – так називають цю фазу природного водного режиму гідрологи – цього року в Україні фактично не було.

На окремих ділянках малих річок в Україні спостерігається низький рівень води – ситуація може погіршитися у разі відсутності опадів. Про це повідомила Вікторія Корнієнко, заступниця начальника відділу гідрологічних прогнозів Українського гідрометцентру.

За словами фахівчині, ситуація на річках України у найближчі місяці залежатиме винятково від режиму проходження опадів.

« Зараз спостерігається маловоддя на окремих ділянках малих річок. Через відсутність вираженого весняного водопілля ми ризикуємо зіткнутися з подальшим скороченням водності.

Якщо не буде значних опадів, річки можуть критично обміліти », — зазначила Вікторія Корнієнко, заступниця начальника відділу гідрологічних прогнозів Українського гідрометцентру.

Наразі середньомісячна водність річок вже становить менше 20% від кліматичної місячної норми. Це може мати серйозні наслідки для економічних секторів, які залежать від водних ресурсів. Крім того, у літній період ситуація може ще більше загостритися.

« Зазвичай ми говоримо про підвищення рівня води, про затоплення, але наразі у звʼязку з тим, що у нас не спостерігається вираженого весняного водопілля на більшості річок України, ми стикаємося з тим, що річки, на деяких ділянках, вже ввійшли в фазу маловоддя, тобто спостерігається гідрологічна посуха », – зазначила Вікторія Корнієнко, заступниця начальника відділу гідрологічних прогнозів Українського гідрометцентру.

Раніше ми писали: підрив російськими загарбниками Каховської гідроелектростанції у Херсонській області призвів до створення на її місці "токсичної бомби уповільненої дії". Справа у тому, що зникнення води у водосховищі Каховської ГЕС вивільнило десятки тисяч тон важких металів, серед яких є й надзвичайно отруйні. Тепер ця отрута змивається опадами, розтікається, потрапляє у водойми тощо .

В Україні зростає ризик зневоднення річок: ситуація влітку може ще більше загостритися

Джерело: krivbass.city

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua