вологість:
тиск:
вітер:
ЕКСКЛЮЗИВ Що робити, якщо раптово впав тиск: поради лікаря з Дніпра
Гіпотонія — це не лише знижений тиск, але й серйозна проблема, що може впливати на ваше самопочуття та здоров’я. Раптові перепади артеріального тиску можуть викликати слабкість, запаморочення й навіть призвести до важких наслідків. Як швидко допомогти собі чи близьким при гіпотонії і що робити, щоб уникнути ускладнень – читайте в матеріалі «Наше місто».
У деяких випадках пацієнти навіть не підозрюють, що у них гіпотонія. Симптоми цієї недуги можуть бути досить різноманітними, і часто вона маскується під інші стани.
– Пацієнти скаржиться на головний біль, при гіпотонії він здебільшого локалізується у лобно-скроневій чи тім’яній ділянці голови, – сказала Ольга Іванівна – сімейний лікар Дніпровського центру первинної медико-санітарної допомоги 9. – А також слабкість, запаморочення, дзвін у вухах. Але ці симптоми характерні не лише для зниженого тиску. Тому потрібно порадитися з фахівцем. Важливими діагностичними кроками є здача загального аналізу крові, проведення кардіограми та вимірювання тиску. Це дозволяє лікарю точніше визначити, чи є у вас гіпотонія, і, якщо так, призначити правильне лікування.
Фактично, гіпотонія — це медичний термін, що позначає стан, при якому артеріальний тиск людини стабільно знижений і знаходиться нижче нормальних показників на 20%.
– Якщо для здорової людини нормальний тиск становить 120/80, то при тиску 100/60 вже можна говорити про гіпотонію, – розповіла лікарка. – Однак, коли тиск опускається до критичного рівня — 60/40, це може стати серйозною загрозою для здоров’я і потребує негайного виклику “швидкої”.
Гіпотонія може призвести до серйозних ускладнень, тому важливо знати, як правильно діяти у критичній ситуації. Якщо людині стало зле, найперше, що потрібно зробити — це перевести її у лежаче положення, підняти нижню частину тіла для покращення кровообігу, забезпечити доступ свіжого повітря і нормальну температуру у приміщенні. Це допоможе полегшити стан пацієнта до прибуття медиків.
– Гіпотонія є небезпечним станом, оскільки вона може призвести до серйозних ускладнень, таких як інсульт або інфаркт, – попередила лікарка . – Це відбувається через те, що знижений тиск погіршує кровопостачання органів, зокрема мозку. Серце також зазнає додаткового навантаження, що може спричинити серйозні проблеми зі здоров’ям.
Гіпотонія впливає на всі органи і системи. Знижений кровотік може призвести до інтоксикації організму, накопичення токсичних продуктів обміну, а також прискорює зношування органів і систем.
– При лікуванні гіпотонії велике значення має зміна способу життя, сказала Ольга Іванівна. – Людина повинна мати достатню фізичну активність, раціонально харчуватись. Рекомендовано щодня випивати 0,33 мілілітра чистої води на кілограм маси тіла людини (в середньому це 1,5-2 літра). Ці прості речі допоможуть нормалізувати артеріальний тиск.
Також важливо пам’ятати, що лікування має бути індивідуальним і під наглядом лікаря. Тільки завдяки комплексному підходу можна ефективно контролювати гіпотонію і покращити якість життя.
Фото Володимира Федорищева.
Раніше ми писали про те, як правильно викликати «швидку» у Дніпрі і області.
Нагадаємо, раніше ми писали: У Дніпропетровській області «швидка» врятувала чоловіка, який порізав собі руку болгаркою .

Новини рубріки

Як дніпрянам замінити водійське посвідчення
31 березня 2025 р. 08:30

У Дніпрі 31 березня громадський транспорт курсує за розкладом робочого дня
31 березня 2025 р. 08:18