вологість:
тиск:
вітер:
Життя триває: понад половина українців вірить у майбутнє України - результати дослідження
58% українців вважають себе щасливими, навіть на тлі повномасштабної війни. Про це свідчать результати опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС). Згідно з даними, щасливих втричі більше, ніж тих, хто почувається нещасним.
Соціологи провели опитування на рівень щастя в українців
24% респондентів заявили, що вони “однозначно щасливі”, ще 34% — “скоріше щасливі”. Водночас 16% зазначили, що є нещасними, а 25% не змогли визначитися зі своїм емоційним станом.
Серед факторів, які найбільше впливають на відчуття щастя, соціологи називають вік, стан здоров’я, рівень доходів та світогляд. Так, серед молоді до 40 років щасливими почуваються 64%, тоді як серед людей віком 70+ — лише 54%. Чоловіки частіше повідомляють про щастя, ніж жінки. Це пов’язують як із соціальними, так і з демографічними чинниками.
Рівень щастя також залежить від фінансового та фізичного стану. Серед українців, які не мають проблем зі здоров’ям, щасливими вважають себе 65%, а серед тих, хто має труднощі — 55%. Найнижчий показник — у людей з низькими доходами (38%), тоді як серед забезпечених — 77%.
Значною виявилась і різниця між оптимістами та песимістами. 72% тих, хто вірить у майбутнє України, почуваються щасливими. Серед тих, хто сумнівається у перспективах країни, таких лише 38%.
Найвищий рівень щастя в Україні фіксувався у 2021 році — тоді 71% громадян вважали себе щасливими. Після початку повномасштабного вторгнення у 2022 році показники знизились незначно, що дослідники пов’язують із зростанням згуртованості суспільства, підтримкою близьких та відчуттям єдності. У 2024 році рівень щастя впав до 58%, однак кількість нещасливих людей суттєво не зросла — більше стало тих, хто не може чітко відповісти на запитання.
« Рівень щастя залежить не лише від матеріальних умов. Підвищується значення спільноти, держави, взаємної підтримки — ці фактори частково компенсують труднощі воєнного періоду », — зазначає Володимир Паніотто, генеральний директор КМІС.
Попри це, у глобальному рейтингу World Happiness Report Україна опинилася на 111 місці зі 147 країн, отримавши 4,68 бала з 10 можливих. Найщасливішою країною світу залишається Фінляндія, за нею — Данія, Ісландія, Швеція та Нідерланди.
Раніше ми писали: У Кривому Розі з 31 березня видаватимуть продуктові набори: адреси пунктів видач

Новини рубріки

Устигніть зробити запаси. У Дніпрі масштабне відключення води (адреси)
31 березня 2025 р. 21:37

Напав на дитину заради велосипеда: у Кривому Розі затримали грабіжника
31 березня 2025 р. 21:27

Йому було лише 32: у Кривому Розу провели в останню путь загиблого Героя
31 березня 2025 р. 21:20