ЕКСКЛЮЗИВ Як діяти після укусу тварини щоб уникнути сказу: поради від експерта з Дніпра

30 березня 2025 р. 12:25

30 березня 2025 р. 12:25


Ніхто не застрахований від укусів тварин. А їх наслідком можуть бути не лише болючі травми, а й реальна загроза для життя людини. Одна з найсерйозніших небезпек – сказ. Як правильно діяти у разі нападу тварини журналістам “Наше місто” розповіла завідувач відділення особливо небезпечних інфекцій Дніпропетровського обласного центру контролю та профілактики хвороб , Галина Шамичкова.

Сказ – вірусна, смертельна інфекція. Інкубаційний період сказу зазвичай триває 1-3 місяці, але може варіюватися від 1 тижня до 1 року в залежності від різних факторів. Це означає, що симптоми хвороби можуть виникати протягом цього періоду з моменту укусу. Сказ завжди смертельний. Проте правильна та своєчасна допомога до розвитку захворювання дає шанс врятуватися.

ЕКСКЛЮЗИВ
                                Як діяти після укусу тварини щоб уникнути сказу: поради від експерта з Дніпра

-Якщо вас укусила чи обслинила тварина, особливо дика чи безпритульна, негайно зверніться до лікаря, – радить Галина Шамичкова. – Якщо тварина домашня, попросіть власника надати документи, що підтверджують її щеплення. За відсутності лікаря, ретельно промийте рану протягом щонайменше 15 хв мильною водою, мийними засобами, дезінфектантами для обробки ран у хірургічній практиці або іншими засобами, що нейтралізують вірус. Це може бути 70%-й спирт або 5%-й розчин йоду.

Після цього потрібно якнайшвидше звернутися по медичну допомогу. Якщо укушена тварина є підозрілою на сказ, доведеться пройти курс профілактичної вакцинації.

-Обов’язковому щепленню підлягають люди, яких покусали скажені чи підозрілі на сказ тварини, навіть через одяг і за найменших ушкоджень шкіри, – попередила Галина Шамичкова. – А також люди, покусані будь-якими дикими тваринами без підозри на сказ. Вакцинуються і люди, подряпані підозрілими на сказ тваринами або в разі потрапляння слини таких тварин на слизові оболонки людини. Курс профілактичної імунізації призначають і людям, які професійно пов’язані з ризиком зараження сказом: ветеринарні фахівці, мисливці, лісники, працівники лабораторій, які працюють з вірусом сказу тощо.

ЕКСКЛЮЗИВ
                                Як діяти після укусу тварини щоб уникнути сказу: поради від експерта з Дніпра

Дехто радить спостерігати за твариною, що вкусила протягом певного часу. Але, як повідомляє МОЗ , ця порада в більшості випадків недієва – кусають незнайомі чи безпритульні собаки або взагалі дикі звірі, за якими ніхто не простежить. Тому набагато дієвіше зробити щеплення проти сказу. Нині це уже не «40 уколів у живіт», як колись, адже базовий курс вакцинації проти сказу став коротшим і варіює залежно від виробника вакцини – лікар призначить потрібний графік щеплень.

ЕКСКЛЮЗИВ
                                Як діяти після укусу тварини щоб уникнути сказу: поради від експерта з Дніпра

Фото НМ та з відкритих джерел.

Раніше ми писали, ветеринари Дніпра розповіл и, як захистити домашніх тварин від сказу.

Також писали, у Самарівському районі за січень 2025 року за антирабічною допомогою звернулася 31 людина. Випадки укусів та контактів із хворими на сказ тваринами зафіксовані як у місті Самар, так і в районі. По місту постраждали 14 осіб.

ЕКСКЛЮЗИВ
                                Як діяти після укусу тварини щоб уникнути сказу: поради від експерта з Дніпра

Джерело: nashemisto.dp.ua

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua