Куди звертатись в Дніпрі, якщо стали свідком горіння трави чи купи сміття

31 березня 2025 р. 10:52

31 березня 2025 р. 10:52


Палиш сухостій чи листя – готуйся платити штраф. У Дніпрі інспекція з питань благоустрою посилила перевірки щодо спалювання містянами сухого листя, гілок дерев та інших відходів. Такі рейди проводять регулярно у всіх районах міста. Посилюють їх восени та навесні. Особливу увагу приділяють приватному сектору. Про це повідомляє Дніпровська порадниця з посиланням на міську раду.

«Спалювання сухого листя та сухостою заборонено статтею 152 Кодексу України про адміністративне порушення та передбачає адміністративну відповідальність. Розмір штрафу для фізичних осіб становить від 340 грн до 1 360 грн, для юридичних осіб – від 850 грн до 1 700 грн. За минулий рік ми склали понад 200 приписів та 5 протоколів.

Цьогоріч рейди у нас лише стартували. Сподіваємося, що містяни будуть сумлінними і вивозитимуть сміття у відведені для цього місця», — зазначив головний спеціаліст відділу контролю благоустрою інспекції з питань благоустрою Юрій Чорний.

Під час рейду у Новокодацькому районі інспекція виявила дим в одному з приватних домоволодінь. Пані Людмила каже: не знала про заборону спалювання, тож і не думала, що порушує закон.

«Я обрізала кущі троянд у себе і через колючки ніяк не могла запхнути їх у мішок. Тож склала у бочку та підпалила. Листя ми вже звикли виносити, але з трояндами ситуація складніше. Мені говорили знайомі, що в бочці можна палити, тож я навіть не думала, що це порушення. Тепер буду знати. Більше палити нічого на ділянці не буду», — говорить Людмила Андріївна.

«Це перший протокол, який ми виписали цього року. Усі протоколи, які склали співробітники інспекції з питань благоустрою, розглядає адміністративна комісія при виконавчому комітеті Дніпровської міської ради. Члени комісії визначають отримає правопорушник попередження або ж має сплатити штраф. Його суму також вирішують на комісії. Тож далі порушення Людмили Андріївни розглядатимуть на комісії», — додав Юрій Чорний.

Через спалювання листя, сухостою та інших відходів додалося роботи і надзвичайникам. Лише з початку року в екосистемах Дніпровського району вони ліквідували 311 пожеж.

«Протоколів про спалювання сухої рослинності складено лише 30 через те, що дуже складно знайти паліїв очерету, лук чи стерні на полях. Що стосується Дніпра, то було зафіксовано 75 пожеж у екосистемах і складено 16 протоколів. Ми постійно проводимо роз’яснювальні бесіди з мешканцями, щоб уникнути таких ситуацій. Проте статистика все одно сумна», — зазначив провідний інспектор відділу запобігання надзвичайним ситуаціям Дніпровського районного управління ГУ ДСНС України у Дніпропетровській області Михайло Величенко.

В інспекції з питань благоустрою закликають містян не бути байдужими до довкілля та свого здоров’я. Спалюванню рослинності є альтернатива: сухе листя можна використовувати, як компост, а побутове сміття необхідно виносити до сміттєвих баків. Комунальні служби вивезуть його.

Якщо ви стали свідком горіння трави чи купи сміття, то звертайтеся на Єдину гарячу лінію міської ради за телефонами: (056) 732-12-12, (095) 732-12-12, (096) 732-12-12, (073) 732-12-12.

Куди звертатись в Дніпрі, якщо стали свідком горіння трави чи купи сміття

Джерело: dnpr.com.ua

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua