вологість:
тиск:
вітер:
ЕКСКЛЮЗИВ Дніпро підтримує: хто може отримати фінансову допомогу на сплату комунальних послуг
У Дніпрі системно підтримують представників вразливих категорій населення. Одна з таких форм підтримки – адресна допомога на оплату житлово-комунальних послуг для осіб з інвалідністю. Хто має право та як отримати дізнавались журналісти “Наше місто”
Сергій Шабалін – один з тих, хто активно користується цією допомогою. Він отримує її з дитинства. За його словами, оформлення цієї допомоги не є складним процесом.
-Раніше мама оформлювала цю допомгу для мене, – розповідає Сергій. – Тепер, коли мені виповнилося 18 років, я подаю заяву самостійно. Взимку ми направляємо ці кошти на оплату послуг теплопостачання, а влітку – на електроенергію.
Тетяна Юріївна, мама Сергія, підкреслює важливість цієї підтримки для їх родини.
-Ми отримуємо цю допомогу кожного року, – каже жінка. – Потрібно лише надати документи та оригінали, навіть не потрібно копій. Все швидко і легко. Фінансова підтримка дуже важлива для нас, бо зараз комунальні послуги дорогі. Ця допомога знижує навантаження на наш сімейний бюджет. Ми дуже вдячні за таку підтримку.
Про процедуру надання цієї допомоги розповідає Любов Павлівна Чорна, начальниця відділу прийому громадян з питань надання всіх видів соціальної допомоги та компенсацій Соборного району Дніпровської міської ради.
-Адресна допомога на оплату житлово-комунальних послуг призначається родинам, у складі яких є особи з інвалідністю, – пояснює Любов Павлівна. – Це діти з інвалідністю, особи з інвалідністю першої групи з дитинства та з вадами зору, психічними розладами, вадами опорно-рухового апарату. Також право на допомогу мають особи з інвалідністю другої групи з дитинства. У Дніпрі сьогодні адресною допомогою користуються 2674 особи з інвалідністю.
Заяву може подати або сама особа з інвалідністю, або один із членів родини, який проживає з нею. Також це може зробити соціальний робітник комунальної установи “Дніпровський міський територіальний центр соціального обслуговування” Дніпровської міської ради, який здійснює догляд за даною особою. Для отримання допомоги потрібно звернутися до УСЗН за місцем реєстрації.
Перелік документів
- Копія паспорта особи з інвалідністю, або свідоцтва про народження дитини з інвалідністю, або копія ID картки з додаванням витягу з Єдиного державного демографічного реєстру щодо реєстрації місця проживання особи.
- Копія реєстраційного номера облікової картки платника податків.
- Копія довідки медико-соціальної експертної комісії, або лікарсько-консультативної комісії, або копія витягу з рішення експертної команди з оцінювання повсякденного функціонування особи.
- Оригінал довідки про склад сім’ї.
- Копії особових рахунків постачальників житлово-комунальних послуг.
Важливим є й те, що допомога надається у безготівковій формі, тобто кошти перераховуються безпосередньо постачальникам житлово-комунальних послуг.
– Адресна допомога перераховується департаментом соціальної політики Дніпровської міської ради комунальним підприємствам міста, які надають житлово комунальні послуги,- повідомила Любов Чорна. – Розмір допомоги залежить від сезону та складає: з 1 квітня по 31 жовтня – 500 гривень на кожну особу з інвалідністю. А з 1 листопада по 31 березня – 700 гривень щомісячно на кожну особу з інвалідністю.
Адресна допомога не призначається у разі, коли сім’я користується субсидією на оплату житлово комунальних послуг або заявник має пільги на оплату житлово комунальних послуг відповідно до чинного законодавства.
Фото Володимира Федорищева.
Нагадаємо, що діти військових можуть отримати безкоштовно: список пільг у 2025 році .
Раніше ми писали: Понад 170 тисяч переселенців у Дніпрі: соціальна допомога та можливості для інтеграції.

Новини рубріки

Дніпропетровщина зазнала масованої атаки "Шахедів": лунали вибухи, працювало ППО
04 квітня 2025 р. 08:08

У Дніпрі 4 квітня громадський транспорт курсує за розкладом робочого дня
04 квітня 2025 р. 08:06

Над Дніпропетровщиною збили 13 безпілотників
04 квітня 2025 р. 08:02